Flower Of Evil 12. Bölüm | Sırlar

Merhaba sevgili dostlar ve K-Drama severler. Bugün dizimizin 12. bölüm yorumuyla çıkıyorum karşınıza.

Geçen bölüm Do Hyun Su Do Min Seok’un suç ortağına ulaşmak için plan yapıp insan kaçakçısıyla buluşmuş fakat işler planladığı gibi gitmemişti. Tam ismi alacağı sırada gelen telefon Do Hyun Su’nun muhbir olduğunu söylemiş ve öldürülmesini istemişti. Tam öldürülecekken kendisini kurtaran kişi ise müfettiş Cha Ji Won’du. Böylece Cha Ji-Won’un da her şeyi bildiği ortaya çıkmış oldu. Cha Ji-Won Do Hyun Su’ya kaçmasını söyler ama Do Hyun Su artık kaçmak istemez. Ne olacaksa olsun artık kaçmayacaktır çünkü artık kimsesiz değildir. Kendisini çok seven ve kendisinin de çok sevdiği bir ailesi vardır. Dizimiz bu şekilde sonlanmıştı. Gelin şimdi hep beraber, yeni bölümde ne gibi gelişmeler yaşandı bir bakalım.

Flower of evil görsel-2

Sabahleyin tutuklanmayı bekleyen çiftimiz bir sürpriz beklemektedir. Ekipler eşliğinde tutuklanıp polis merkezine götürülmeyi bekleyen çiftimiz karşılarında yalnızca Dedektif Choi Jae Sub’u bulur. Dedektif Choi Jae Sub uzun süredir Do Hyun Su’ya kin beslese de dün geceki yaptıklarından dolayı ona bir şans daha vermek ister. Köy ustabaşının katili olup olmadığını sorduğunda ise aslında kardeşlerin bir talihsizlik sonucu bu belanın içine düştüklerini anlar ve olayın üzerine gitmekten vaz geçerek, Do Hyun Su’nun bir süre daha Beak Hee Seong olarak yaşamasına göz yumar.

Bu durum çiftimiz için yeni bir başlangıç demektir. Dedektifin yaptıklarına hem şaşırırlar hem de yeni umutlar yeşerir içlerinde. Do Hyun Su tam da kendini tutuklanmaya ve sonrasında yaşanacak süreçlere hazırlamışken, olayların beklemediği şekilde gelişmesi onda büyük bir şaşkınlık yaratır. Şimdi hayatı nasıl olacaktı? Evet yıllardır gizlediği sırrını Cha Ji-Won artık öğrendi fakat ona karşı mahcubiyeti hala devam etmektedir. Bunun en bariz göstergesi aynı yatakta yatamaması, yani artık Beak Hee Seong olmadığıdır. Şuna da değinmeden geçemeyeceğim; Do Hyun Su’nun kızıyla karşılaşması anında ağlaması, kızının da hasretle sarılıp “seni çok çok özledim” diyerek ağlaması bölümün en duygusal sahnelerindendi. Do Hyun Su’nun duygusallığı belki de kızına durumu nasıl açıklayacağı endişesiydi. Kızının durumu ise zaten belli. Babasını görmediği her an onu çok çok özleyen babasının prensesi.

Flower of evil görsel-3

Dedektif Choi Jae Sub. İlk tanıştıklarından beri Beak Hee Seong’dan hoşlanmayan kişi. Do Hyun Su davası yeniden gündeme geldiğinde, şüpheli tavırlarından dolayı Beak Hee Seong’dan şüphelenen ilk ve tek kişi. Sonunda haklı olduğu ortaya çıktı ama göründüğü kadar merhametsiz değilmiş ki Beak Hee Seong’un gerçek kimliğini açığa çıkarmadı. Tüm bu gelişmelere rağmen Beak Hee Seong Dedektif Choi Jae Sub’dan yardım ister oldu. Bunu istemesinin sebebi Cha Ji-Won’u olaydan uzak tutmaktı. Do Hyun Su seri katile ulaşmak için yaptığı planda tam da başarılı olacakken gelen bir telefon her şeyi altüst etmişti. Birisi Do Hyun Su’yu öldürmesi karşılığında çok daha fazla ödeme yapacağını söylemişti. Böyle bir teklifi yapabilecek tek bir kişi vardı o da baba Beak’tı. Do Hyun Su tahmininin doğru olup olmadığını anlamak için şimdi yeni bir plan yapmalıydı. Hem seri katili bulmak hem de kendisini öldürtecek kişiyi bulmak için güvenilir birine ihtiyacı vardı. İşte bu kişi Dedektif Choi Jae Sub’tan başkası değildi. Uzun süre Beak Hee Seong’u rahatsız eden dedektif şimdi onun en büyük yardımcısı olmuştu. Terfi almak uğruna Beak Hee Seong’u sürekli taciz etmesi sebebiyle uzun süre kin güttüğüm Dedektif Choi Jae Sub son hareketiyle tüm sevgimi kazanmış durumda. 😊

Flower of evil görsel-4

Bir kişiye kırk gün “deli” dersen deli olurmuş diye bir deyim vardır. Do Hyun Su’nun durumu tam da buna uyuyor. Ustabaşı Do Hyun Su’yu günlerce şeytan çıkarma ayinine götürü ve tüm köylüyle birlikte hem fiziksel hem de psikolojik şiddet uygular. Günler sonra ise Do Hyun Su’nun psikolojisi gerçekten bozulur ve babasının hayalini görmeye başlar. Durum o kadar vahim hale gelir ki Do Hyun Su’da kendisine kötü ruhların musallat olduğuna inanır. İşte bundan dolayı Do Hea Soo’nun en çok sitem ettiği kişilerin başında Muhabir Kim gelir.  Kendisini sevdiğini söyleyen Kim Moo-Jin, desteğe en çok ihtiyaç duydukları bir dönemde Do Hea Soo’yu terk etmiş ve her fırsatta Do Hyun Su’ya eziyet etmiştir. Şu durumda bile Do Hyun Su’nun ödediği diyet yetmezmiş gibi, sırf sevdiği kadın hapse girmesin diye Do Hea Soo’yu suçunu itiraf etmekten alıkoymaya çalışır. İşte bu yüzdendir ki Do Hea Soo Kim Moo-Jin’e ilgisine karşı hep bir mesafeli durur.

Do Hyun Su’nun adının katile çıkmasının en büyük müsebbibi ablası Do Hea Soo’dur. Köy ustabaşını öldüren ablası olduğu halde, sonraki süreci kaldıramayacağını düşünerek Do Hyun Su suçu üzerine alır. Aslında olayın gerçekleşmesinde ablanın da bir suçu yoktur. O sadece köy ustabaşından, Do Hyun Su’yu şeytan çıkarma ayinine götürmemesini istemek için konuşmaya gider ama ustabaşı ahlaksız biridir ve Do Hea Soo’ya tecavüze kalkışır. Doğal olarak Do Hea Soo da kendini savunmak için eline geçen nesneyi adama saplar. Olay aslında bir nefsi müdafaadır ama babalarının günahı yüzünden asla haklı görülmeyecekleri için Do Hyun Su böyle bir karar almak zorunda kalır.

Do Hyun Su şu anda da bu kararının arkasındadır ama Do Hea Soo yılların verdiği pişmanlıkla suçunu itiraf etmeye gider fakat Cha Ji-Won buna engel olur. Çünkü Do Hyun Su böyle bir durumda daha çok üzülecektir ve Cha Ji-Won kocasının bu pişmanlıkla yaşamasını istemez. Kaldı ki Do Hyun Su artık kendi kararlarını alabilecek durumdadır ve bir çocuk gibi kontrol edilmesi gerekmemektedir. Cha Ji-Won’un buradaki çıkışı gerçeklerin daha net anlaşılması yönünde önemlidir. Do Huyn Su artık yetişkin biridir ve ablası tarafından korunmaya ihtiyacı yoktur. Ayrıca ona sahip çıkan, onu koruyan bir karısı vardır. İşte tüm bu sebeplerden dolayı Cha Ji-Won abladan, Do Hyun Su’nun kararlarına saygı duymasını ve hiçbir şeyi itiraf etmemesini ister.

Flower of evil görsel-5

Bir sırrı bilmek belki de en büyük felakettir. Evin hizmetçisi de bilmemesi gereken bir sırrı bilir, Beak Hee Seong hizmetçinin sırlarını bildiğini bilir. Do Min Seok ile birlikte suç işlerken kurbanlarıyla oyun oynamayı alışkanlık haline getiren Beak Hee Seong yine oyun oynamak ister. Bu sefer oyun arkadaşı olarak hizmetçiyi seçer. Durumun sarpa saracağını anlayan hizmetçi hayatının hatasını yapar ve sırlarını bildiğini, kendisine fazla ödeme yapmazlarsa polise ihbar edeceğini söyler. Tabii tehdidinin bedelini hayatıyla öder.

Suç küçükken önlem almamak belki de en büyük hatadır. Suç işleyen bir tanecik evlat olunca olayı örtbas etmek ebeveynin görevi gibi algılanıyor belki de. Beak Hee Seong’un anne babası da bu görev bilinciyle oğullarının işlediği yeni bir cinayeti daha gizleme yoluna giderler tıpkı geçmişte işlediği cinayetleri gizledikleri gibi. Fakat her yeni suç caniyi daha büyük bir canavara dönüştürür bunun farkında değiller. Bir ara annesini de öldürmeye kalkışır mı acaba diye düşünmeden edemedim. Sonuçta kendisini yaralayıp, on dört yıl yatağa mahkum eden annesiydi. Bir ara; beni önce öldürdün sonra dirilttin dediğinde tamam dedim, şimdi de annesine bir şey yapacak ama öyle olmadı neyse ki. Doğrusu ilk bölümden beri Beak Hee Seong’un masum olabileceğine inancım tamdı. Ta ki bu bölümün başına kadar. Durum o kadar açıktı ki artık sığınabileceğim hiçbir sebep ve bahane kalmadı. Bakalım bu suçtan ve Do Hyun Su’dan kurtulmak için nasıl bir plan kuracaklar çok merak ediyorum.

Flower of evil görsel-6

Sırlar ve yeni bir sır daha… Çiftimiz ertesi gün yağmur altında yürüyüşe çıkar. Do Hyun Su’nun bu yürüyüşteki amacı geçmişte, kendisiyle ilgili söylediği yalanları itiraf etmektir. Daha doğrusu düzeltmektir. Fakat Cha Ji-Won için şimdilik bunların hiçbir önemi yoktur. Cha Ji-Won’un üzgün oluşuna anlam veremeyen Du Hyun Su neler olduğunu anlamaya çalışırken Cha Ji-Won’u üzen şeyin sakladığı yeni sırrı olduğunu öğrenir. Cha Ji-Won gün çerisinde yakaladığı suçluları sorgularken birisinin Do Hyun Su’yu öldürmeye çalıştığını öğrenmiştir. Öyle ya da böyle Cha Ji-Won Do Hyun Su’yu kaybetmeyi asla istemez. Çünkü Do Hyun Su uzun ve rahat bir yaşamı hak etmektedir. Henüz geçmiş sorunları halledememişken yeni sorunlar Cha Ji-Won’u fazlasıyla üzer. Bir de bu sorunları Do Hyun Su’nun tek başına çözmeye kalkışması onu daha da üzer. Çünkü o sevinci nasıl birlikte yaşıyorlarsa acıyı da birlikte yaşamayı ister. Şu saatten sonra Do Hyun Su’nun artık Cha Ji-Won’u olaydan alıkoyacak bir bahanesi kalmaz ve sorunun birlikte üstesinden gelmek için karar alırlar. Bunun için Beak ailesinin evine, onlar tam da cesedi ortadan kaldırmaya çalışırken baskın yaparlar. Bakalım gelecek bölümde çiftimiz aradıkları suçluyu bulabilecekler mi?

 

Bir bölümün daha sonuna geldik dostlar. Yeni bölümde yeni gelişmelerle tekrar buluşmak dileğiyle. Sürçülisan ettiysek affola. Yeni bölümde, yeni yorumlarda görüşmek dileğiyle kalın sağlıcakla…