Flower Of Evil 10. Bölüm | Senin İçin Düzgün İnsan Olmak İstiyorum

Merhaba sevgili dostlar ve K-Drama severler. Bugün dizimizin 10. bölüm yorumuyla çıkıyorum karşınıza.

Geçen bölüm Do Hyun Su babasının suç ortağı ikinci seri katile ulaştıracak aracılarla karşılaşmıştı. Mal (insan) karşılığı fazlasıyla ödeme yaparsa katilin adını ve fotoğrafını elde edeceğini anlayınca, aracılarla pazarlık yapmıştı. Cha Ji-Won ise farklı bir yol izleyip tuzak kurmuş ve bir kadına ulaşmıştı. Ama zafer sarhoşluğunun verdiği bir anlık hatayla, tanık kaçmaya çalışmış ve binadan düşerek ağır yaralanmıştı. Gelin şimdi yeni bölüme hep beraber bir bakalım.

Cha Ji-Won yaşadığı başarısızlıktan sonra anladı ki her sıkıntısında yanında Do Hyun Su vardı. Şimdi de onu arıyordu. Geçmişi düşündüğünde ise Do Hyun Su’da bir hata göremiyordu öyleyse bu dargınlığı uzatmanın gereği yoktu. Do Hyun Su’yu aradığında ise onun suçluyu bulmaya çalıştığını ve tehlikeli bir durumda olduğunu anlar. Do Hyun Su’nun sağ salim oradan çıkması için, onu çok özlediğini ve bir saat içerisinde kendisine gelmesini ister. Çünkü biliyor ki Do Hyun Su kendisinin isteğini asla geri çevirmez. Hele de bu sevgiye dair bir istekse.

“Keşke bedenlerimizi bir günlüğüne değiştirebilsek de seni ne kadar sevdiğimi hissedebilsen. O zaman bu kadar üzülmezdim.” Cha Ji-Won bu sözleri hem pişmanlığının bir işareti hem de sevgisinin bir göstergesi olarak söyler. Onun üzüldüğü esas şey sevgisinin büyüklüğü karşılığında, sonradan da olsa gerçeğin söylenmemiş olmasıydı. Sevgi hissini bilmeyen Do Hyun Su’nun, sevgisinin büyüklüğünü bilmesini o kadar çok isterdi ki.

Cha Ji-Won Do Hyun Su’yu beklerken abla Do Hea Soo arar ve gerçek katili bildiğini, Do Hyun Su’nun katil olmadığını, zamanı geldiğinde her şeyi anlatacağını söyler. Cha Ji-Won için yeni bir evredir bu durum. Bu ifadeyle birlikte Do Hyun Su’nun suçlu olmadığına adı gibi emindir ama elde yeterli delil olmayınca bunu nasıl ispatlayabilir ki? Kaldı ki bir süredir bildiği halde bunu ekibe bildirmediği için işler daha da sarpa sarmaya başlar. Zaten Dedektif; Choi Jae Sub da başından beri hiç hoşlanmamıştır Do Hyun Su’dan. Şu saatten sonra Cha Ji-Won’a asla inanmayacaktır.

Bu bölümde bir şey fark ettim. Do Hyun Su son birkaç bölümdür kalp sıkışması yaşıyordu. Bu bölümde tam da mimik çalışması yaparken kalbi yeniden sıkışma yaşadı. Anlaşılan o ki yıllardır taşıdığı yük artık kalbine ağır gelmeye başladı. Cha Ji-Won’a, “dün gece kiminleydim neden sormuyorsun” cümlesi de artık bir şeyleri anlatmak isteğinin en bariz göstergesiydi. Umarım kalbi istirahate çekilmeden önce Do Hyun Su, Cha Ji-Won’a her şeyi anlatabilir.

Kahramanımızın isim sahibine gelecek olursak gün be gün daha iyiye gider. Artık her şeyi öğrenmiştir ve büyük bir şaşkınlık içerisindedir. Bundan sonra ise ismini ve hayatını geri vermesini ister babasından. Sırf konumunu kaybetmemek için sahte oğul yaratan baba Beak ise buna şimdilik razı olmaz. Gerekçesi de Do Hyun Su’nun, kendisine sunulan hayatı kaybetmemek için gerçek Beak Hee Seong’u öldürebileceği ihtimalidir.

Beak Hee Seong ise o gece birisiyle buluşmaya gittiğini söyleyip duru. Buluşacağı kişi bir kadındır ve Beak Hee Seong onunla evlenmeyi düşünüyordur. Peki kim bu kadın? Dizideki kadınlarla illa ki bir ilişkisi vardır olayın. O zaman Beak Hee Seong ya Cha Ji-Won ile buluşacaktı ya da Do Hea Soo ile. Geçmişe dönük hatırlamalarda Cha Ji-Won’un Do Hyun Su ile kazara karşılaştıklarını biliyoruz. Onunla olsaydı isminden dolayı tanışıklık verirdi. Geriye bir tek Do Hea Soo kalıyor. Eğer buluşup evleneceği kadın Do Hea Soo ise onunla nasıl tanıştığı da önemli bir hal alacak.

Do Hyun Su ekibi yine toplar ve palanından bahseder. Ablası ve muhabir Kim karşı çıksalar da Do Hyun Su kararlıdır. Çünkü bir yerlerde tuzağa düşürülmüş ve satılmak için hapsedilen insanlar vardır. Kendi yerinde Cha Ji-Won olsaydı o ne yapardı? Kesinlikle rehinlerin kurtarılması için elinden geleni yapardı. Öyleyse en azından Cha Ji-Won adına, Cha Ji-Won için bu rehineleri kurtarmalıydı. Tabii bir de babasının ortağının ismine ulaşması lazımdı. Fakat Do Hea Soo ile Kim Moo-Jin polislerin sözlerinde sadık olmadıklarını söyleyerek vazgeçirmeye çalışırlar ama Do Hyun So’nun aldığı karardan dönmeye hiç niyeti yoktur. O yüzden her durumda polise güvenmeye niyetlidir.

Aslında Do Hea Soo ile Kim Moo-Jin endişelerinde haklıdırlar. Do Hyun So’yu yakalamayı takıntı haline getiren dedektif Choi Jae Sub’un niyeti de tam olarak buydu. Do Hyun So’ya güven verip yerini tespit etmek ve onu en hazırlıksız olduğu bir anda yakalamak ve sonrasında terfi almaktır. Fakat Cha Ji-Won böyle bir oyuna dahil olmayacağını ve böyle yaparsa, operasyondan ayrılacağı yönünde tehdit edince Choi Jae Sub geri adım atmak zorunda kalır.

Dizinin en sevdiğim yanı, her bölümde kalbimi çalacak sahnelerin olması. Cha Ji-Won bir yandan sunbesi Choi Jae Sub’un, Do Hyun So’yu tuzağa düşürmesine engel olmaya çalışır diğer yandan ise Do Hyun So’nun kendisini tehlikeye atmasına engel olmaya çalışır. Ortalık çok karışacağından bildiklerin de anlatamaz bu yüzden her şeyi biliyor-bilmiyor oyunu içerisinde çözmeye çalışır.

Cha Ji-Won ilk önce kocası olarak Beak Hee Seong’u arar ve akşamı birlikte geçirmeyi teklif eder, hiç ümidi olmamasına rağmen. Çünkü Do Hyun Su gerçek katili bulmakta kararlıdır ki sonuna kadar haklıdır. Artık kaçmadan, saklanmadan ailesiyle birlikte normal bir yaşam sürmek ister. Normal konuşmada ikna edemeyince akşam saat onda tekrar arayacağını söyler. Akşam olunca Do Hyun Su’nun telefonunu arar ve çok merak ettiği kasetteki sesin kime ait olduğunu sorar. Ses, Do Hyun Su’nun annesine aittir ve ortadan kaybolduktan sonra, annesinden kalan tek hatıra o ses kaydıdır. Bu yüzden o kasetçalar Do Hyun Su için çok değerlidir.

Aslında gerçeğin zannedilenden çok daha farklı olduğunun en güzel örneğidir bize gösterilen. Bir psikiyatrist henüz küçük bir çocuğun, yaşadığı şoktan dolayı gösterdiği saldırgan tavrın gerçek nedenin anlamak yerine keyfi bir hükümle onun, empatiden ve duygu hissetme yeteneğinden yoksun olduğunu söylüyor. Küçük çocuk da gerçekten öyle olduğunu zannedip, yıllarca duygu belirtisi gösteremiyor. Bundan sonra Cha Ji-Won’un psikiyatristi arayıp bir güzel paylaması insanın az da olsa yüreğini soğutuyor.

Konuşmanın sonunda Cha Ji-Won Do Hyun Su’ya, bu gece kendisine bir şey olmaması için rica eder. Bir polisin bir suçluyla yapmayacağı konuşmalardır bunlar. Ses tonundan da şüphelenen Do Hyun Su saatine bakar. Saat onu göstermektedir. İşte o an Do Hyun Su da durumun farkına varır. Cha Ji-Won da gerçeği bilmektedir…

Bölüm sonunda bir sürpriz daha yaşanır ki o da şu. Muhabir Kim köy evinde boğuşma esnasında ses kayıt cihazını düşürür. Yaşlı kadında bulunca polisi arar ve kayıt cihazını Dedektif; Choi Jae Sub’a verir. Cha Ji-Won’un bir şeyler sakladığından şüphelenen Jae Sub gizlice silinen kayıtları geri yükletir. Kaydı dinlediğinde öfkeden deliye döner. Çünkü Do Hyun Su’nun sahte kimlikle Beak Hee Seong olarak hayatına devam ettiğini üstelik Cha Ji-Won’un da gerçeği bildiğini öğrenir. Bakalım dedektifimiz yeni bölümde nasıl bir tavır sergileyecek?

Bir bölümün daha sonuna geldik dostlar. Yeni bölümde yeni gelişmelerle tekrar buluşmak dileğiyle. Sürçülisan ettiysek affola. Yeni bölümde, yeni yorumlarda görüşmek dileğiyle kalın sağlıcakla…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!