İlk film yorumumu fazla beklentimin olmadığı lakin sonrasında aşırı beğendiğim bir film ile yapmak istedim. Ali ve Nino.. 
Sen Anlat Karadeniz sayesinde dile gelen bir hikaye aslında. Leyla ile Mecnun, Ferhat ile Şirin, Aslı ile Kerem gibi kalıplaşmış iki aşık Ali ve Nino.
Biri Azeri biri Gürcü, biri Müslüman biri Hristiyan olmakla beraber aşkın engel tanımamazlığını belirtiyor bana göre. Birbirlerine olan sevgileri, bağlılıkları çok hoş ve filmde de bunu iyice hissediyorsunuz. Birazcık Ali ve Nino’nun hikayesinden bahsedelim.
Bakü’de Doğu ve Batı iç içe ama bir taraftan da karşı karşıya yaşamlarını sürdürüyorlardı. Müslüman olan Ali Han Şirvanşir ile Hristiyan olan Nino Kipiani okul yıllarında birbirlerine aşık olurlar. Liseyi bitirdikten sonra Ali Nino’ya evlenme teklif eder. Nino, başlarda tereddüt eder. Ama Ali, ona hareminin bir parçası olmayacağını garanti edince ikna olur. Ali’nin babası, evlilik fikrini destekler ancak Nino’nun babası evliliği ertelemeye çalışır. Nihayetinde evlenirler lakin sorunlar peşlerini bırakmaz. Birlikteliklerini sürekli kaçarak yaşarlar. Tam her şeyi yola koyduk ve mutluyuz dedikleri anda savaş çıkar ve Ali ülkesini savunmak için savaşa gider ve 24 yaşında ölür. Nino ise kızıyla beraber Paris’e kaçtı ve bir daha Bakü’ye hiç dönmedi.

Filmin konusunu az çok anlamışsınızdır diye düşünüyorum, çok üzerinde durmuyorum o yüzden. Film oyunculuk, çekim açıları vb. bakımlardan çok iyiydi yani en azından benim gözüme batan bir kısım olmadı.

Filmden fazla beklentim olmadığını yazmıştım en başta bunun sebebi oyuncuları fazla incelemeden peşin hüküm vermem oldu. İsimlerini daha önce duymadığımdan dolayı böyle bir konuya sahip olan ben filmi düzgünce taşıyamayacaklarını düşünmüştüm ama kendimle çeliştim. Filmi çok güzel taşımışlar. İsimlerini daha önce duymadım dedim ama bu her oyuncu için geçerli değil. Halit Ergenç gibi usta ve Ekin Koç gibi kaliteli oyuncu olma yolunda emin adımlarla ilerleyen ve Numan Acar gibi tanıdık oyuncularımız da filmde bulunmakta.
Filmi izlemenizi gönülden isterim açıkçası. Duygusal dönemlerinizde iseniz ağlamak için işe yarayan bir film. İyi seyirler 😉

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz