En Güzel Yerli Dizi Jenerikleri!

Son derece hüzünlü, aynı zamanda eğlenceli bir konu için buradayız; jenerikler! Kimileri yalnızca müzikten ibaret, kimininse sözleri hepimizin ezberinde. Duygu dolu bir yolculuğa çıkmak için hazır olun, çok eskiye gitmeden, son zamanların en sevilen jenerikleri geliyor!

 

1) Reise saygı duruşu.. Ülkemizin gelmiş geçmiş en efsane dizilerinden biri olan Aşkı Memnu’nun kendisi, karakterleri ve senaryosu kadar açılış müziği de her zaman çok konuşuldu. Başlarken insanın içine garip bir his veren bu jeneriği, henüz sevmeyen kimseyi görmedim.

Ä°lgili resim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2) Yağmur dinmiyorsa yollar bitmiyorsa, Sen üzülme bi gülümse gel benimlee..

Kiralık Aşk’ın patladığı dönem yediden yetmişe herkesin ağzındaydı bu şarkı. Aydilge’ye ait bu eğlenceli parça sayesinde milyonlarca kez özel aratılıp dinlenmiştir dizinin, eğlencesine yakışır jeneriği. Atlamadan izlenen sayılı jeneriklerden. 

Ä°lgili resim

 

 

3) Kardeş Payı! Uzakta Durma Gel Beriye, Gam Keder Girmesin Araya; Bölelim Her Şeyi Yarıya, Olsun Kardeş Payı 🙂 Dile dolanan cinsten, izlemesi son derece keyifli bu komedinin keyifli jeneriği.. 

kardeş payı ile ilgili görsel sonucu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4) Ezel. Duygusal videoların vazgeçilmezi, dizinin havasını en iyi yansıtan fon müziklerinin haricinde, heyecan dolu açılışı da Ezel’in kalitesini belli eden unsurlardan biri. Hala birçok insan tarafından Türkiye’nin en iyi dizisi olarak görülen Ezel, kadrosu dahil her anlamda efsane bir iştir.

Ä°lgili resim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5) Günümüzde popülaritesini hala koruyan ve emsali gelmemiş olan komedi Avrupa Yakası’nın jeneriğini kim bilmez ve duyar duymaz istemsizce eşlik etmez ki? Anadolu’dan kop gel düz git Annkara’yı geç sağ dön! 

avrupa yakası ile ilgili görsel sonucu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6) Kükre Aslanım Hayır yok, bu gece hayır halim yok demem yeterli olur sanırım. Söylerken gülüp eğlendiğimiz ve kolayca ezberlenen jeneriklerden biriydi Alemin Kralı’nınki.

alemin kralı ile ilgili görsel sonucu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7) Leyla ile Mecnun. Çoğumuz ciğer delen duygusal müziğini daha çok severiz yalan yok, gelmiş geçmiş en etkileyici şeylerden biridir çünkü, insanı mahveder. Ama dizinin jeneriği de, özellikle bağımlısı olanlar için, son derece güzel ve muzip bir hava verir. Kulağınızda çalmaya başladı bile değil mi?

Ä°lgili resim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8) Ah Poyraz Karayel.. Ne satırlar paragraflar yazılır uğruna da, konumuz şu an o değil işte. Yalnızca üç dakika içerisinde insanı bambaşka diyarlara götüren, sahnelerin gözümüzde canlanmasına sebep, haykıran Poyraz’ı, Ayşegül’ün acılarını resmen tek tek anlatan “İmkansız” dizi müziği. Senden güzeli gelir mi, hiç bilmiyorum. 

Ä°lgili resim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9) Yürek delmek onun işi. Belki bazılarımız bilmez ama çok sağlam dramdır Merhamet. O kısacık girişinde ise insanı kedere boğmaya yeter de artar jeneriği. Dizide yaşananlarla da birleşince, inanılmaz bir hal alır. Tavsiyedir.

merhamet dizisi ile ilgili görsel sonucu

 

 

 

 

 

 

 

 

10) Sakız gibi uzatılıp tatsız hale getirildiği için eleştirsek, bıkacak hale gelsek de eski haline ve jeneriğine tek sözümüz yok. Kimse laf edemez herhalde “aynı gemide yol alıır” diye başlayan müziğe..

aman sus sakın kimse uyanmasın ile ilgili görsel sonucu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11) Yayınlandığı zamanın en ikonik işlerinden biri olan Geniş Aile’nin jeneriği de bir hayli güzeldi. Yıllarca dinleyebileceğiniz tarzda, ki ben zaten dinliyorum da. Erkin Koray’a ait Komşu Kızı şarkısını Gripin’in söylediği versiyonuydu. Emeklere sağlık!

geniş aile ile ilgili görsel sonucu

 

 

BONUS : ARKADAŞIM HOŞGELDİN!

Kaç sene oldu bi film çekeceksin, hocam sen bizi delirrticeksin! Konuşuyosun anlamıyo yap diyosun yapamıyo, uyanmazsan mevzuya genç öleceksin.. Bu programı sevip de şu girişe hasta olmayan yoktur sanırım. Hem izlerken, hem durup dururken kendi kendimize hem de ailemiz, arkadaşlarımızla birlikteyken aniden başlardık söylemeye. Zaten çok eğlenceli, istese de bırakamıyor insan. Dolanıyor dile! Evet Arkadaşım Hoşgeldin bir dizi değil ama buraya eklemek istedim çünkü hakediyordu gözümde. Bu arada, çok özledik.. 

Ä°lgili resim