tds_thumb_td_300x0
Emmy’e Damga Vuran ”Fleabag” İzlemek için 5 Neden!

Phoebe Waller-Bridge’in yaratıcısı olduğu ve bu yıl Emmy’e damga vuran Fleabag’i izlemeniz için 5 sebep!

1) Öncelikle Fleabag seyirci ile dizi arasındaki duvarı yıkıyor! Baş karakterimiz kameraya doğru konuşarak seyirciyle ilişki kuruyor. Attığı her adımda kamera Fleabag’i takip ediyor, kameraya bakışı, gülüşü ve konuşmaları ile bağ kuruyoruz onunla.

2) Olivia Colman ve Sherlock’un Moriarty’si olarak bildiğimiz Andrew Scott harika oyunculuklarıyla başrol Phoebe-Waller Bridge’e eşlik ediyor.

3) İngiliz komedi dizisi olarak geçse de hem komedi hem dram bir arada! Fleabag’in bir sahnesinde kahkahalarla gülerken, hemen arkasından gelen sahnede gözyaşlarınız akabiliyor. Hayata benzer bu yönünden dolayı özdeşleşebileceğiniz bir çok an yakalayabiliyorsunuz.

4) Dizinin iki sezonu da 6 bölüm. İzlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyor ve doyamıyorsunuz. Kısa bölüm süreleri ve akıcı anlatımıyla bir çırpıda bitirilebilecek sıradışı bir dizi Fleabag.

5) Tabuları yıkan bir kadın karakter, incelikli diyaloglar… Fleabag sayesinde farklı kadın temsillerinin de yansıtılabildiğini görüyoruz. Çalkantılı hayatıyla başa çıkmaya çalışan karakterin hem aile ilişkisinde hem ikili ilişkilerinde yaşadığı olayları ve onları yorumlayışını izliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!