tds_thumb_td_300x0
Ekranın Unutulmaz Kadın Doktorları

 

Kimileri güldürdü, kimileri ağlattı… Güzellikleriyle, yetenekleriyle, yaşadıklarıyla, vedalarıyla ekrana damga vuran , geniş kitleler edinen son dönemde doktor karakterini oynayan birkaç kadın oyuncu derledik sizler için, bakın kimler var listemizde!

1. Poyraz Karayel – Ayşegül

Bir Ethem Özışık senaryosu, başrolde bol dram. Poyraz ile olan aşkı, karakteri, hayatının iniş-çıkışı. Dizinin hem güldüren, hem ağlatan, yeri geldiğinde kızdıran esaslı doktor kızı. Bütün bunları çok başarılı bir şekilde seyirciye geçirerek kendini unutulmazlar listesinde 1 numara yapmayı hak etti bence.

2.Kalp Atışı – Eylül & Bahar

Onlar 2017 yazının en çok sevilenlerinden. Aslında çok iyi iki dost olabileceklerken hırsına ve aşkına yenik düşen asi kızımız Bahar dolayısıyla iki düşman olmak durumunda kaldılar. Zamanla ikisi de başarılı birer doktor oldular ve aynı hastanede çalışmaya başladılar. Tabi Eylül’ün başarılı olmasında bi etken de Bahar’ın yardımlarıdır atlamamakta fayda var. Velhasıl kelam ikilinin yıldızları hiç uyuşmasa da Bahar’ın acı vedası hem Eylül’ü hem de sosyal medya ve sevenlerini çok üzdü.

3.Siyah Beyaz Aşk – Aslı

Birce Akalay 32 bölüm boyunca başarılı oyunculuğu ile hem sevenlerinin hem de genel izleyicinin beğenisini topladı. Ferhat ile olan ilişkisi sosyal medyada çok konuşuldu. Öyle ki bu sezonun en geniş fan kitlesinden birine sahip oldu.

4. Söz – Bahar
İki sezon boyunca canlandırdığı Bahar Kutlu Karasu karakteri çok sevildi. Yavuz ile olan atışmaları, aşkı , dik başlılığı, mesleğine olan aşkı, yardımseverliği ile kendini geniş kitlelere duyurmayı başardı. 50.bölümde ani vedası ile sevenlerini ve izleyici hem çok şaşırttı hem de çok üzdü. Ne diyelim Ethem beyin sağı solu asla belli olmuyor.

5. Acil Aşk Aranıyor – Nisan & Zeynep

Tatlı bir romantik komedi ve dizinin sevilen iki güzel doktoru. Biteli yıllar olsa da sevenleri hala ilk günkü gibi. 2 sezon süren dizide Nisan’ın sakarlıkları, Sinan ile olan aşkı çok sevildi. Diziye 2.sezon dahil olan Zeynep’in kendine has tarzı, Nisan ile olan güzel dostluğunu çok sevdik.

6.Ufak Tefek Cinayetler – Oya

Başarılı, hırslı, gözü kara, dik duruşlu her ne kadar sert görünse de aslında yufka yürekli bir doktor. Sadece oyunu kuralına göre oynuyor diyelim. Diziden bir an olsun aksiyon, gerilim eksik olmuyor. Gökçe Bahadır da bu güzel ekibin içinde bir çiçek gibi parlıyor adeta.

7.Hayat Yolunda – Şafak & Yelda & Melis

Ekran macerası kısa sürse de değeri bilinmeyen bir iş olduğunu düşünüyorum. Hem cast hem de senaryo olarak başarılı bulduğum bir işti. Şafak karakterini Nur Fettahoğlu , Yelda karakterini İpek Karapınar, Melis karakterini de Sinem Öztürk Uslu canlandırmıştı. Şafak; idealist, disiplinli, fedakar, hırslı, başarılı aynı zamanda bir annedir. En büyük hayali profesör olmaktır. Buna ramak kala başına gelen şey dünyasını yıkar. Yelda; hastane sahibinin kızı, neşeli, duygusal, hayat dolu bir kadın. Ama içerisine girdiği durum bocalamasına sebep olur. Melis çekici, hırslı, tutkulu, kibirli, acımasız bir kadındır.

8.Gülümse Yeter – Gül

Mesafeli ve soğuk bir doktor kızımız bundan dolayı hastanedeki işlerini de zorlaştırıyor. Doktor Kemal ile olan ilişkisi ve Seray Kaya’nın başarılı oyunculuğu ile unutulmazlar arasında kendisini de yazmazsam olmaz diye düşündüm.

9.İsimsizler – Elif

Hikayesi kısa sürse de kendini kısa sürede seyirciye sevdirmiş idealist bir doktordur. Arkadaşlarının aksine tayini Güneydoğu bölgesine çıkmış olmasına rağmen tereddüt etmeden kabul etmiştir. Yine ölümü biraz ani olan, seyirciyi üzen bir veda oldu. Komedide kendini kanıtlayan Algı Eke dramda da ne kadar başarılı olduğunu gösterdi.

10. Aşk Laftan Anlamaz – Aslı

Son olarak 2016 yazının sevilen dizisinde eğlenceli karakteri ile kendini sevdirmeyi başaran Aslı Özdemir. Aslında doktor değil hemşiredir ama bu listede yer almazsa haksızlık olurdu. Adeta bir iyilik meleği, başkaları için çabalar, hep iyimser davranır ve hemen güvenir insanlara. Doruk ile olan ilişkisi de pek sevilmişti o dönem.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!