Ecem Çalhan’ın Unutulmaz 5 Performansı

Yüz Yıllık Mucize dizisi ile ekranlara dönmeye hazırlanan Ecem Çalhan’ı yeniden seyredebileceğimiz için şimdiden heyecanlıyız. Tozluyaka’da canlandırdığı Cemre Yılmaz karakteri ile büyük beğeni toplayan Çalhan’ın, yeni dizi seçimi de oldukça iddialı. Miray karakteri ile tanışmak için sabırsızlanırken, Ecem Çalhan’ın izlemeye doyamadığımız sahnelerini sizin için derleyelim istedik.

Dünya dönerdi ya ben de dönerdim yani derinden, derinden…

Cemre Yılmaz, doğuştan öfke problemi olan ve ömür boyu ilaç kullanması gereken hasta bir genç kızdı. Vefa’nın katilinin Cemre olduğunu öğrenmemizden itibaren, karakterin içinde taşıdığı hastalığı, pişmanlığı, öfkeyi, deliliği… her şeyi öyle iyi yansıttı ki Ecem Çalhan, buyrun o etkileyici performanslara doğru bir yolculuğa çıkalım…

1) Cemre’nin katil olduğunu itiraf etmeye zorlandığı sahne… Cemre’nin içten içe katil olduğunu reddetmek istemesi, her şeyi kaybedeceğine dair korkusu… Özellikle bu sahnede, Ecem Çalhan’ın performansı sosyal medyada da çokça konuşulmuştu.

2) Cemre’nin 7 yaşındayken kardeşinin ölümüne sebep olduğunu hatırladığı, kardeşi ile son videolarını izlediği sahnede duyduğu pişmanlık ve özlem…

3) Berk ve kolejlilerin oyunu sonucu intihara kalkıştığı sahne… Katil olduğunu ilk kez kabul edip, haykırmıştı. Bundan sonra eski travmaları da tetiklenmiş tekrar ilaç kullanmaya başladığı bir sürece geçmişti. Karakterin ”iyi kız”dan bir katile evrilişinin en iyi hayat bulduğu sahnelerden biriydi…

Biz bir şey demeyelim bakışlar konuşsun… Cemre’nin yavaş yavaş kendini kaybedişini ve yaşadığı o çöküşü tüm benliği ile hissediliyordu.

4) ”Özür dilerim Vefa…” Cemre’nin, Vefa’nın mezarının başında pişmanlığını dile getirip, içini döktüğü sahne… En yakınlarının söylediği yalan Cemre’nin hastalığını tetiklemiş, kurbanı da Vefa olmuştu. Cemre’nin çaresizliğini en net gördüğümüz sahnelerden biriydi.

5) Cemre Yılmaz’ın her şeye susan iyi kız olmayı bırakıp herkesin kirli çamaşırlarını ortaya döktüğü sahne! Tek suçlunun kendisi olmadığını, hepsinin oynadığı oyunları cesurca ortaya dökmüştü. Ecem’in eğlenceli mimik ve tonlamalarıyla.

Bu serimizden bir de Miray için geleceğine eminiz. Hadi gel Yüz Yıllık Mucize, bekliyoruz! 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!