tds_thumb_td_300x0
Dünya Tatlısı Selin Şekerci’nin Ekran Serüveni!

Selin Şekerci bugüne kadar birbirinden bağımsız roller canlandırdı.Hepsi birbirinden farklı ve hepsinin ayrı bir hikayesi vardı. Ekranımıza bir yaz güneşi gibi doğan Selin Şekerci’nin unutulmaz 5 karakterini bir hatırlayalım istedim.Kendisini en son Siyah Beyaz Aşk dizisinde ,konuk oyuncu olarak avukat Ayhan hanım olarak izlemiştik. Ekrana dönüşü nasıl olacak merakla bekliyoruz  çünkü kendisini çok özledik!Selin Şekerci ‘ye şöhreti getiren bizi selinle tanıştıran Özgür Sağlam !

Özgür adı gibi deli dolu ve dobra bir kızdı.Dostları için yapmayacağı hiç bir şey yoktu.Kalbi güzel bir insandı kendinden önce hep sevdiklerini öne koyardı.Hiç doğru düzgün sevgi  görmemişti.Annesi de babası da hiç bir zaman Özgür’e kalpten sevgi göstermediler onunla ilgilenmediler .Aksine hep onu suçladılar.Özgür ;gerçek sevgiyi İpeğin ailesinden ,Esinden  ve Salih Babadan öğrendi .Onlar onun gerçek ailesi oldu.Zor günlerinde hep birbirlerine destek oldular. Hayatını geçindirmek için manavda ve balıkçıda çalıştı.Deniz Fenerini gerçekten çok sevdi.Ama ne yazık ki kavuşamadılar.Seline bu dizi harika dostlar kazandırdı.Bunlar ;Özge Özpirinçci,Rojda Demirer,Serhan Altunorak,Alper Saldıran gibi yakın dostlar kazandırdı. Daha sonra Selini biz İzmir Çetesinde ,gazeteci kız Mira olarak tanıdık.

Mira adı gibi dünya tatlısı ,masum ve sevecen bir karakterdi.Ben bu karakteri izlerken hep Selinin güzel kalbini izliyormuşuz gibi hissediyordum. Bu dizi kısa ömürlü oldu ama bize selinin ne kadar tatlı bir insan olduğunu gösterdi ve Kadir İnanır gibi usta bir oyuncu ile çalışmak da herkese nasip olmaz .Bence bu yüzden bu dizi ayrı bir değerli… Daha sonra selini,Başrollerinde Ayça Bingöl ve Hazal Kaya’nın yer aldığı Ay Büyürken Uyuyamam adlı sinema filmiyle gördük.Selin böylece beyazperde’ye de adım atmış oldu. Selin filmde Leyla karakterini canlandırdı.Leyla karakteri kadınlara karşı yapılan zorbalıklara karşı duran bir karakterdi. Filmin kazancı Selini ve Hazalı kız kardeş olarak izlemek oldu. Sonra Leyla ve Mecnun dizisine Şekerpare karakteri ile konuk oyuncu olarak katıldı.Diziden çıkınca herkes baya tepki gösterdi .Hala daha bugün bile neden dizide bir anda gittin diye soruluyor  ve Selin Şekerci ‘ye göre de kendisine en çok benzeyen karakter ;Şekerpare’ymiş. Selinin çocuksu halini biz bu diziyle tanıdık.

 Kendisi daha sonra Yalan Dünya dizisine Mirey karakteri ile konuk oyuncu oldu.Orada kuaför olarak her şeyi yapabileceğini gösterdi. Uzun süre aynı roller geldiği için bir süre dizi kabul etmedi.Farklı bir rol olan Benim için üzülme de Irmak karakteri ile ekrana dönüş yapmış oldu.

Irmak ;kanseri yenmiş güçlü bir kadındı.Sinan’ı çok seviyordu.Aşkı için baya savaştı.Hatta sevdiği adam ile evlendi onunla çocuk beklerken adam onu başka kadınla terketti.Irmak sevdiği adam gittikten sonra onun ailesi ile kaldı.İstediği sevgiyi hiç bir zaman elde edemedi.Irmak mutluluğu çok hakkediyordu.Umarım şimdi mutludur.Selin asıl fan kitlesini komedi-dram dizisi olan Kaçak Gelinler ile edindi.Şebnem Gürsoy gibi bir efsane karakter yarattı.Hala daha insanlar Şebnem Gürsoyu soruyor.

Şebnem;gerçekten deli dolu ,güçlü ama aşk konusunda korkak bir karakterdi. Asaleti ,havası ve özgüveni ile herkesi kendine hayran bırakırdı.Dostları için yapmayacağı hiçbir şey yoktu. Deli dolu ve enerjisi bol bir karakterdi.Selinin en özel ve en sevdiğim karakterlerinden biri … Şebsel gibi özel bir ship kazandırdı bize .Dizi bitse bile Selin Şekerci ve Furkan Andıç dostluğu bitmedi .Hala daha çok iyi dostlar .Biz bu dizi sayesinde çok güzel bir aile olduk.

Selin bu diziden sonra yine kalbimize taht kuran Sude Köklükaya karakteri ile ekrana tekrar döndü.Sude; bipolar hastasıydı ve kocasını çok seviyordu..Sude hep sevgiye açtı Tek istediği onun aile sevgisi ve koca sevgisiydi.Hiç kimse ona değer vermiyordu.Oda kendisinin kötü bir insan olduğunu düşünüyordu.Sonra bulut onun değerini anladı ama herşey çok geçti çünkü sude kendi değerini anlamıştı artık o kendi başına güçlü bir kadındı.Selin bu dizide bizi baya ağlattı özellikle bebeğini kaybetme sahnesinde hala tüylerimiz diken diken oluyor.  Acı Aşk dizisi;seline Seçkin Özdemir gibi harika bir dost ve Hüseyin Avni Danyal gibi bir baba kazandırdı ve selinin güzel sesini bu diziyle duyduk.

Selini bu diziden sonra Rengarenk bir işte bulduk.Renk Duygun aynı selin gibi naif,dost canlısı ,ünlü ama sıradan sevgiye ihtiyacı olan bir karakterdi. Güzel bir diziydi ama ekran ömrü kısa sürdü.Renk Duygun’un devamını Kaçın Kurası adlı dizide gördük.Serhat Teoman ile çok güzel bir ikili olmuşlardı ama insanlar bağlantıyı kuramadı ve oda kısa sürdü. Selinin en soy oynadığı ve ekranı kendine hayran bıraktığı dram dizisi Çoban Yıldızı ile ekranı sallayarak döndü.

 

Zühre; babası tarafından yaşlı adama satılmış zorla evlendirilmiş ama kaderine boyun eğmeyen bir karakterdi.Kaderine boyun eğmemek için hep kaçtı.Hiç kimseye yük olmak istemiyordu.Kaçarken yolu Seyit ile karşılaştı .İmkansız aşkları da böyle başlamış oldu.Bu dizide selinin güzel sesini ve zührenin bu serüvenini izlemek çok güzeldi Bu durumu yaşayan insanlara Zühre bir umut ışığı oldu.Keşke bu kadar kısa olmasaydı masalımız bitmeseydi;bu dizide seline çok güzel dostluklar kazandırdı ; Şükrü Özyıldız,Aysun Metiner,Sahra Şaş ,Taygun Sungar,Menderes Samancılar ,Selim Bayraktar gibi …

Selin bu diziden sonra uzun süre yine ekrana dönmedi. Konuk oyuncu olarak Siyah Beyaz Aşk dizisine katıldı.Avukat Ayhan hanım olarak yine herkesi kendine hayran bıraktı.Ama tabi biz hayranları olarak ona doyamadık.Selin bu yaz Sevgili Komşum adlı sinema filminde Bahar karakterini canlandırdı.Baharı çok merak ediyorum.Şimdiden beyazperde ‘yi filmin sallayacağına adım gibi eminim. Hikayesi çok ilginç ve gizemli umarım bol gişeli olur.Ben Selin Şekercinin ekrana dönüşünü dört gözle bekliyorum.Nasıl dönerse dönsün yine ekranı oyunculuğu ile sallayacağına adım gibi eminim.Dilerim ki kendisinin dolunayda hayal ettiği bir rol olur ve uzun ömürlü olur.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!