Dolunay Soysert’i Neden Çok Seviyoruz?

Uzun yıllardır ekranlarda gördüğümüz başarılı oyuncu Dolunay Soysert şimdilerde “Yabani” dizisiyle gündemde. Etkileyici konusuyla dikkat çeken dizide Soysert, ana karakterlerden birisi. Peki hem iyi hem de kötü karakterleri hakkıyla canlandıran güzel oyuncumuzu neden bu kadar seviyoruz?

Aslında bu sorunun cevabı basit. Dolunay Soysert hem ekrana yakışan, oyunculuk kumaşına sahip bir yüz, hem kamera arkasındaki enerjisi çok güzel, hem ekip arkadaşlarıyla güzel bir uyum yakalıyor hem de sorumluluğunu aldığı karakterleri giymeyi iyi biliyor. Gördüğünüz üzere hem’ler say say bitmedi. Hal böyle olunca ortaya çıkan sonucun tatmin edici olması da kaçınılmaz oluyor elbette.

Oyunculuğun beden ve ses kullanımı, vurgu tonlama, içselleştirme, konsantrasyon gibi pek çok unsurun birleşiminden oluşan bir bütün olmasının yanı sıra, oyuncunun proje ve karakter seçimleri de son derece önemli. Soysert’in bu konuda da oldukça başarılı olduğunu düşünüyor ve bundan sonraki süreçte de tercihlerini hep takdir ederek, yeteneğinden ve emeğinden aşırı keyif alarak izleyeceğimizi biliyorum.

Eğer kendisini pek tanımıyor ve merak ediyorsanız “Kayıp” efsanesinden başlayıp yer aldığı diğer işlere de göz atmanızı mutlaka öneririm.

Yabani’den önce son olarak döneminin hiti Tozluyaka’da izlediğimiz Dolunay Soysert hakkında başka içeriklere ulaşmak isterseniz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!