Doğum Günü Özel: Dünden Bugüne Demet Özdemir

Demet Özdemir, 26 Şubat 1992 Kocaeli doğumludur. Çocukluğu Kocaeli de geçen küçük Demet, 11 yaşına girdiğinde bazı maddiyat durumları sebebiyle annesi ve ablasıyla İstanbul’a yerleşti. Bir müddet sonra ablasının izinden gitmek isteyerek dans etmeyi kafasına koydu. Dans dünyasına giren ve bu aktivitenin kendisine kattığı maddiyat durumunun yanı sıra yaşam biçimi olduğuna karar veren Demet, bu yolda emin adımlarla ilerledi ve dans konusunda epey gelişti. Dans onun için artık tam anlamıyla yaşam biçimiydi. Dans, hem bedenini tanımasını ve sevmesine yardımcı oldu hem de duygularını kendi beden dilinde ifade etmesine yardımcı oldu. Dans onun için yalnızca figürlerden ibaret değildi artık. Daha doğrusu ; hislerin figürlere dökülmüş haliydi.  

Sana Bir Sır Vereceğim

Uzun bir süre dansçılık yaparak kariyerine giden yolda emin adımlarla yürüyen hatta koşan Demet, bir süre sonra oyuncu olmak istediğine karar verdi. 5 Temmuz 2013 yılında FOX TV de yayınlanan ilk dizisi Sana Bir Sır Vereceğim ile yeni bir macera olan oyunculuk serüvenine başlamış oldu. Üstelik dizi de oynadığı Aylin karakteri, hikayenin dünyası gereği elektrik saçan fantastik bir karakterdi. Henüz normal bir karakteri canlandırmadan direkt sıra dışı bir karaktere can vermesine ve daha ilk projesi olmasına rağmen çok başarılıydı. Zaten Demet günümüzde ne kadar başarılı ve takdire şayan bir oyuncu olacağının sinyallerini o zamandan vermiş meğer 😊  

Yani düşünün ki, hem karakterin normal insani duygularını çok başarılı bir şekilde biz izleyenlere sundu, hem de fantastik kısmı ile de harmanlayarak karakterin elektriği yüzünden hissettiği eksiklik duygularını.. Bir oyuncunun daha ilk işinde böylesine farklı bir karakteri izleyicisine bu denli gerçekçi sunabilmesi büyük bir yetenek ister değil mi?  

Kurt Seyit ve Şura

Derken dizi 2 Şubat 2014 yılında final yaptı.. Sana Bir Sır Vereceğim macerası bittikten sonra ise çok geçmeden 2014 yılında Star TV de yayınlanan ”Kurt Seyit ve Şura” isimli bir dönem dizisinde ”Alya” karakteri ile karşımıza çıktı. Demet’in bir sözü vardı bir zamanlar ”Bence her oyuncu, kariyerinin bir döneminde en az bir tane dönem dizisinde oynamalı” diye. Kendi düşüncesini layığıyla uygulayarak kendisi de bir dönem dizisinde oynamış oldu böylelikle.  

Kurt Seyit ve Şura macerası da bittikten sonra bu defa kariyerine Romantik Komedi ile devam etmek istedi ve yaz dizilerine yöneldi. Malum, ilk iki projesi de dram içerikli olduğundan ötürü biraz neşeli işlerde de oynamak en büyük hakkıdır.  

Çilek Kokusu

İlk Romantik Komedi içerikli dizisi ”Çilek Kokusu” nda bir elinde bin marifet olan ”Aslı” karakteri ile çıktı karşımıza. Aslı ise çocuk ruhlu, neşeli ve çalışkan bir pastacıydı. Tabi Demet Romantik Komediyi de bir hayli benimseyerek ve eğlenerek bu kategoride uzun soluklu iş yapmak istediğine karar verdi.  

No: 309

İkinci Romantik Komedi içerikli dizisi ise ”No:309” oldu. Bu dizide ise ”Lale” isimli bir karaktere hayat verdi. Hatta bu rolünde anne oldu! Ayrıca bu rolü de gayet güzel ve başarılı bir şekilde üstlendi ve televizyon başında onu izleyen hayranlarının ”Ya Demet sen harika bir anne olacaksın..” demelerine sebep oldu 😊 Yani Demet artık rol bile olsa anne de olmadım demez.  

Erkenci Kuş

No:309 final yaptıktan sonra ise ”Erkenci Kuş” isimli dizi de ”Sanem Aydın” rolü ile seyirci karşısına çıktı. Sanem Aydın ise ideali yazar olmak olan deli dolu bir kızımız. Hatta Sanem’in kafa sesleri ile konuştuğu sahneler de epey komikti.

Doğduğun Ev Kaderindir

Gel zaman git zaman Demet uzun süre akışında kaybolup gittiği Romantik Komedi serüveninden sıyrıldı ve güncel olarak da TV8 Ekranlarında haftanın her Çarşamba günleri seyirci karşısına çıkan ve gerçek yaşanmış bir hikayeden esinlenen ”Doğduğun Ev Kaderindir” adlı dram içerikli dizi de ”Zeynep” karakteri ile dram sahalarına geri döndü. Yıllar sonra romantik komediden çıkar çıkmaz dram türüne geçiş yapmasına rağmen yeteneği asla renk vermedi.

Sinema Filmleri  

Sinema kısmını sona bırakmak istedim. Ayrıca Demet Özdemir, ”Tut Sözünü’‘  ve ”Sen Kiminle Dans Ediyorsun?” isimli sinema filmlerinde de yer aldı. Tut Sözünü filminde kendi orijinal adına sahip olan ”Demet” rolünü oynadı. Sen Kiminle Dans Ediyorsun ise Demet’in içerisinde olduğunun hayalini kurduğu bir projeydi. Çünkü filmde canlandırdığı ”Aysel” karakteri de tıpkı kendisi gibi dans etmeyi çok seviyordu ve tıpkı Demet’in olduğu gibi karakterinin de yaşam biçimiydi dans.  

Demet Özdemir, 2013 yılından itibaren bıkmadan usanmadan çalıştı. Dansçılık ile başladığı bu serüvene hiç torpil yapılmadan, dişini tırnağına takarak geldi ve son zamanlarda herkesin dilinde olan, bu süre zarfında birçok ünlü isimden de takdir alan başarılı bir oyuncu oldu. Demet hayal kurmayı çok sevdiğini dile getirmişti, kendisi de kurduğu hayallere inandı ve kendi emeği ile gerçekleştirdi hayallerini. Bir zamanlar kendisinin de dediği gibi ”Hayatta hiç engel yok, korkmasınlar ve uçsuz bucaksız, sınırsız hayaller kursunlar.” Ve şimdi Demet, zamanında o temiz kalbi ile kurduğu güzel hayallerinin gerçeğini tüm gururu ile yaşıyor.  

Şimdiye kadar hakkında çıkan tüm yalan haberleri ve iftiraları görmezden geldi ve asil duruşundan ödün vermeyip, prim peşinde koşan insanlara irtibat etmeyerek yalnızca işine ve kendi hayatına odaklandı. Yalnızca iyi bir oyuncu olmakla da kalmıyor Demet Özdemir. Aynı zaman da kalbi çok güzel, çok samimi ve dış görünüş bakımından da enfes bir kadın.  

Sete giden çoğu hayranı Demet’ten çok güzel karşılamalar alıyor ve bir giden defalarca tekrar gidiyor. Tam bir Samimiyet abidesi..  

Demet şimdiye dek yer aldığı projelerde ise her türlü rolü üstlenebileceğini bizlere kanıtlamış oldu. Gerek fantastik, gerek romantik komedi, gerek dram. Zaten kariyerine emin adımlarla giden yolda ise birçok meslektaşından çok güzel yorumlar ve takdirler aldı.  

Reklam Yüzü

Ayrıca birçok ödül alan Demet Özdemir, geçtiğimiz aylarda ise Pantene Türkiye’nin yeni yüzü olarak başarısını katlamaya doyamadı. Hatta önümüzdeki Cuma akşamı ise Pantene Altın Kelebek Ödül Törenine ev sahipliği yapacak. Birde eklemek isterim ki ; Demet’in bizim için hazırladığı müthiş bir şovu varmış.. Onu da merak içinde bekliyoruz. 😊  

Dünden Bugüne Demet Özdemir kendi emeği ile kurduğu hayalleri bir bir gerçekleştirdi…  

Ben Demet’i 2013 yılında Aylin rolünü oynadığı ilk dizisi Sana Bir Sır Vereceğim yayınlandığı günden beri takip ediyorum ve çevremdeki insanlar da benden meraklanarak Demet’i takip etmeye başladılar. Sadece ben değil, ailem de Demet’i başarılı buluyorlar. Öyle bir övüyor ve projelerini yedi cihana duyuyorum ki, herkes merak içinde kalıyor. 😊   Demet Özdemir’in bu güzel kalbi ve başarısı ile gidecek çok yolu var.  

Demet’in yeni yaşına özel böyle bir yazı hazırlamak istedim. Böylelikle Demet, hakkındaki düşüncelerimi de belki bu paylaşım aracılığı ile bir yerlerden görür ve kendisi ile gurur duyar diye umut ettim. Görmese bile içimden geldi ve yazmak istedim. 😊

Öncelikle bana yalnızca sosyal medyadan doğru ilham olan ve hayallerim konusunda yalnızca sevdiklerine söylediği ilham dolu sözler ile bana da ilham olarak kendime güvenimi artırdığı için Demet’e teşekkür ederim. O benim gözümde olmak üzere bütün hayranlarının gözünde yalnızca oyuncu değil, aynı zamanda da ablamız.  

Ayrıca yazımı yayınladıkları için ise Ne İzledik? ekibine çok teşekkür ediyorum. Umarım güzel yazmışımdır ve beğenirsiniz. Teşekkürler. 😊  

Doğum günün kutlu ve mutlu olsun Demet Özdemir. Yeni yaşın sana bol huzur ve mutluluk getirsin. Başarı zaten her daim seninle.. Seni çok seviyoruz!  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!