tds_thumb_td_300x0
Doctor Who 11. Sezon 4. Bölüm Yorumu: Team Tardis

Yepyeni bir Doctor Who bölümü ve yepyeni bir Doctor Who bölüm yorumu ile yine karşınızdayız! 🙂

Geçtiğimiz efsane Rosa Parks bölümünden sonra pek etkileyici olmasa da iyi bir bölüm izledik diyebiliriz. Öncelikle, Tardis’i zamanda yolculuk ederken izlemeyi özlemişiz. Bu sezon ilk defa bu bölüm Tardis’i böyle doya doya izleyebildik! Zaman yolculuğu çekimleri görsel şölen tadındaydı.

Bu kez bölüm ne geçmiş ne gelecek ne de başka bir gezegende geçti. Bu sefer rotamız günümüz ve Dünyamızdı. Yaz, Ryan ve Graham’ı evlerine bırakmak için günümüze gelmemiz ile bölüme başladık. Doctor’un vedalaşırkenki halleri ise bize o eski yalnızlığını fazlasıyla anımsattı… Özellikle de onuncu doktor zamanlarını…

Açık açık kalmanızı istiyorum diyemese de bizim o çok iyi tanıdığınız kalmalarını istediğini anladığımız bakışlarını takındı. Yaz’ın, Doctor’u çay içmeye davet etmesiyle ise yeni bir macera başladı.

Yaz ve ailesi 🙂

Aile sahnelerindeki ve companionlardaki sıradanlık seyirci tarafından da sevilmişe benziyor.

Doctor, Yaz’ın çay teklifini memnuniyetle kabul etti. Yaz’ın komşusunun esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolması, devasa örümcek ağları ve devasa bir örümcek ise bölümün ana konusuydu.

İlk defa bir bölümde düşman, uzaylı çıkmadı diyebiliriz sanırım. Bu kez düşman uzaylılar değil, insanlar sebebiyle mutasyona uğrayan örümceklerdi.

Geçtiğimiz bölüm uçan pelerinimsi şeyler nasıl Harry Potter evreninden fırlamış gibiyse, bu bölüm de devase örümcekler Harry Potter’ı anımsattı yine.

Mutasyon konusu çözdükdükten sonra companionlarımıza dönecek olursak, diğerleri ile olan oldu ve companionların gitmek ile kalmak arasındaki karar anları geldi…

Yaz, Ryan ve Graham da eski companionlar gibi doktoru bırakamadılar. Bu bölüm itibari ile resmen yol arkadaşılar diyebiliriz! Graham anılarından kaçmak için Ryan ve Yaz ise bu hayattan daha fazlasını istedikleri için Tardis’i terk edemediler. Elbette bir de Doktor’un tanıdıkları en iyi kişi olduğunu düşündükleri için.

Böylece Doktor’un deyimi ile “Team Tardis” kurulmuş oldu. Biz sevdik, ya siz? 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!