Dexter New Blood: Karda Yürü, İzini Belli Etme

Dexter New Blood yayınlanmaya başladı. New Blood da yine showtime’da yayınlanıyor ve 10 bölüm sürecek. Henüz iki bölüm yayınlandı. Ülkemizde de Bein Connectte yayınlanıyor.

Eski dizi ve filmlerin dönüş furyası çok yaşanıyor bu aralar. Ama özellikle Dexter çok iyi bi dönüş yaptı bence. Yani izlemeye değer mi? Kesinlikle evet. Ama bu seriyi kimler izleyebilir önce çok sorulan bu soruyu cevaplayayım.

Bi kere bu yeni bir mini dizi gibi geçse de 8. Sezon yani finalden sonraki olaylar ile çok bağlantılı. Yani diziyi 4. Sezonda bıraktıysanız ya da diğer sezonları da izlemiş ama finali izlemediyseniz mini diziyi anlamanız biraz zor ya da spoiler yemeyi göze alacaksınız.

New Blood, çok sert geçecek ve çok kaliteli bi mini seri izletecek bize. Bu seri ile ilgili en önemli olay bence her şeyden önce ilk 4 sezonki showrunner’ın dönmüş oluşu.

İlk 4 sezonun kalitesini hissettirecek bu sezon bence. Özellikle de üçlemeci katil sezonu bence tv tarihinin başına gelen en iyi sezonlardan biridir. O sezon finalinden sonra uzun süre ekrana bakıp kalmıştım. İnanılmaz bir şeydi. Şimdi mini diziyi de aynı yazarın kaleme alması tabii ki umut veriyor.

Etkilendiğim bir diğer detay da kış atmosferinin diziye bu kadar yakışması. Ben normalde Dexter’ın Mimami’de geçmesine aşık biriydim. O sıcağı hissetmek, bir yanda Dexter’ın soğukkanlı cinayetlerini izlerken biryandan da gündüz büründüğü o yazlıkçı insanı izlemek  nefes aldırıyordu diziye. Ondan bu kara kış başta farklı geldi ama çok yakışmış bu kış atmosferi de. Gerçekten sert geçecek bir sezon olacağa benziyor. Dexter için de izlerini karda gizlemek daha zor olacak gibi. Karda yürüyüp izini belli etmemek böyle bir şey mi göreceğiz.

Dexter, bu yeni yerde kendini Jim diye tanıtmış. Kimse Dexter Morgan’ı tanımıyor. Bulunmamak için bu yolu seçmiş ama sosyal medya çağında tabii gizli kalamıyor ve Harrison, Dexter’ı bir şekilde buluyor.

Ben bir de Harrison ve dexter ilişkisine hayran biri olarak, mini seride Harrison’ın dönüşüne çok sevindim.

O ikiliyi izlemek güzel olacak. Bir de Harrison da Dexter’ın kaderini yaşadı Rita konusunda biliyorsunuz. Dexter hep tereddüt ediyordu kendisine benzeyecek mi diye? Sonunda onun cevabını alacağımız bir sezon izleyeceğiz gibi duruyor. Harrison büyüdüğünde nasıl biri oldu, göreceğiz.

Bir yandan da babasının hayaletinin yerini, Debra almış. Dexter yine kafasının içinde seslerle yaşıyor bu kez Debra. Bunu da çok beğendim. Yine görmeyi özlediğim bir ikiliydi.

Bir de Hannah görünecek mi onu çok merak ediyordum. Bunun cevabını aldık ama spoiler olduğu için şimdi söylemiyorum.

Hatta spoilerlı yorumlarıma da başlayabilirim ama öncesinde şunun altını bir daha çizeceğim. Dexter’ın finali pek de beğenilmemişti biliyorsunuz. Gerçi Game of thrones’un finalini izledikten sonra ben öpüp de başıma koydum Dexter’ın finalini ama neyse. Michael C Hall’a göre mini seri, finali telafi edecek. Michael C Hall demişken, o da yıllar sonra yine o kadar iyi Dexter olmuş ki. Yine müthiş. Hiç ara vermemişiz gibi eski Dexter havasını çok iyi hissettirdi.

Ayrıca, Dexter’ın uğraşacağı kişi de Üçlemeci katil gücü ve etkisi sezdim ben. Çetin bir sezon olacağı izlenimini de oradan aldım. Bence baya başarılı bölümler bekliyor bizi. Sırf özlemden değil de yeni bir dizi olarak da heyecan duydum ben bu işe.

Şimdi biraz spoilerlı yorumlar vereceğim. Henüz izlemediyseniz yazıya devam etmeyebilirsiniz.

İlk bölümde Dexter’ı Jim olarak yeni bir hayata başlamış, karanlık yolcudan kurtulmuş, Debra’nın ölümünden sonra yıllardır kimseyi öldürmemiş olarak gördük. Dexter yanı ile sadece kafasının içinde Debra ile konuşurken yaşayan onun dışında kim olduğunu geride bırakmış biri yani artık. Hatta polis sevgilisi var. Silah ve bıçak satan bir dükkanda çalışıyor. Ki bu inceyi de sevdim.

Yani seri Dexter değişmiş gibi başlasa da bölüm sonunda onu o kadar çıldırtan biri ile karşılaşıyor ki yani Miami’deyken olsa tam arayacağı türden bir av ayağına geliyor. Birkaç defa öldürmemeyi başarıyor ama o adam Dexter için özel olan bir beyaz geyiği vurunca, Dexter için bu son damla oluyor ve Jim gidiyor yerine Dexter Morgan geliyor.

Öldürdüğü adamın babası ise oldukça güçlü biri ve oğlu ile sorunları olsa da oğlu kaybolunca onu aramak için her şeyini ortaya koyuyor.

Yani üçlemeci katil ve Dexter arasında izlediğimiz savaşı andıracak bir sezon geliyormuş gibi hissettim ben bu yüzden. Ki üçlemeci katili de bu sezon bir bölümde hayal olarak göreceğiz.

Kısaca nereden bakarsanız bakın iyi bir iş olduğunu şimdiden belli ediyor.

Sizin de yorumlarınız varsa bizimle paylaşabilirsiniz. Önümüzdeki 8 bölüm için şimdiden herkese iyi seyirler!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!