Değişiklik Yap: ABD’de Özgürlük Savaşı Netflix’te

“Değişiklik Yap: ABD’de Özgürlük Savaşı”, ABD Anayasası’nda yapılan On Dördüncü Değişiklik’i inceleyen altı bölümlük bir belgesel dizi. 

Konusu

1868’de yürürlüğe giren On Dördüncü Değişiklik, herkes için özgürlük ve eşit ölçüde korunma vaadinde bulunuyordu ve o zamandan bu yana Amerika’da demokrasinin en uzun soluklu alametifarikalarından biri oldu. “

“Değişiklik Yap”, On Dördüncü Değişiklik’in en ateşli savunucularının ve düşmanlarının (Frederick Douglass, Dr. Martin Luther King Jr., Ruth Bader Ginsburg ve Andrew Johnson dâhil) konuşmalarına ve yazılarına hayat veren bir dizi önde gelen oyuncunun (Mahershala Ali, Diane Lane, Samuel L. Jackson, Pedro Pascal, Yara Shahidi ve çok daha fazlası) yer aldığı çığır açıcı bir anlatı biçimine başvuruyor. Ayrıca birçok çağdaş kanaat önderinin ve uzmanın görüşlerine de yer veriyor.

Baş yapımcılığını ve sunuculuğunu Oscar adayı oyuncu Will Smith’in ve Emmy ödüllü senarist Larry Wilmore’un üstlendiği “Değişiklik Yap”, izleyicileri Amerikan tarihi boyunca etkileyici bir yolculuğa çıkarırken “Birleşik Devletler”in gerçekte ne anlama geldiğini sorgulamaya da teşvik ediyor.

Kaynak: Netflix

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!