Darmaduman 1. Bölüm Yorumu

Ay Yapım imzalı, 90’ların kült gençlik dizisi Baverly Hills uyarlaması Darmaduman, ilk bölümüyle bu akşam Fox’ta ekrana geldi. Tanıtımlarından dizinin konusuna ve karakterlerine dair çok ipucu vermeyen bu yüzden bu zamana kadar ki yorumların hep biraz havada kaldığı dizi, ilk bölüm itibariyle sosyal medyada beğeni toplamışa benziyor. Aylardır büyük bir hevesle beklediğim diziye karşı, benim de ilk izlenimim çok olumlu diyebilirim.

Öncelikle oyunculuklar, müzikler, çekimler ve reji çok başarılıydı. Her karakterin derinine inilen sahnelerde eklenen sinema efekti, adeta o karakterin hisleriyle bütünleşmemizi sağladı. Kısacası diziye, dijital bir iş gibi özenilmiş.

Dizinin bana göre en güzel sürprizi ise karakterleri oldu. Herkesi bu kadar çok sevmeyi beklemiyordum. Fragmanlar hep Evren ve Derin sevgililer, hatta problemli bir ilişkileri var izlenimi vermişti. Özellikle Evren’in baya sorunlu olmasını bekliyordum. Ama Evren ve Derin, çok iyi iki arkadaş çıkıp, üzerine bir de Ece ve Kerem’e hemen kucak açmalarıyla şaşırttılar. Bu dörtlüden hiç beklenmedik, güzel bir dostluk doğdu. Özellikle Evren ve Kerem için ekranların yeni bromance’ına merhaba diyoruz!

Gelelim dizinin ballı böreği ikizlere! Onlara tüm sosyal medya alemi olarak bir ayrı bayıldık herhalde. Enerjileri öyle bir tutmuş ki, Mert Yazıcıoğlu ve Aslıhan Malbora gerçekten ikiz olsalardı bu kadar olurdu. Didişmeleri, kavgaları, gürültüleri her bir şeyleri çok iyiydi! İçten içe birbirlerini korumaları da ayrı dokunaklıydı, böyle daha nice sahnelerini göreceğimizi umuyoruz! 🙂

Gelelim bizi Darmaduman edeceğe benzeyen çiftimiz Kerem ve Derin’e. Mert Yazıcıoğlu ve Hafsanur Sancaktutan çok yakışmış. Derin ve Kerem nasıl mı? İkisi birbirinin o kadar aynısı ki, aynaya bakmak gibi görecekler birbirlerinin içlerini.

İkisi de içten içe iyi ve kırılgan duran ama dışarı gösterdikleri yanları oldukça havalı, ateş eden, inatçı ve iki gözü kara karakter…

Onlar kadar deli dolu ama onlara göre daha temkinli, daha aklı başında denebilecek ikili ise Evren ve Ece… Baverly Hills’deki partnerleri düşününce ortalık bizde de karışır mı bilmiyorum ama şuan için bu partnerlikleri çok sevdik. Umarız bozulmaz…

Bu noktada dizinin anlatıcısı Mert Yazıcıoğlu‘na da ayrıca değinelim. Dış ses, gençlik dizisi kurgularında çok sevdiğim bir olaydır. Sanki bir The CW dizisi izliyorum da One Tree Hill’den Lucas Scott konuşuyormuş gibi maziye götürdü beni bu durum. Kerem, dizideki favori karakterim oldu o yüzden de diziyi onun gözünden izleyip, onun sesinden dinlemek güzel olacak. Kerem’in Harun’la baba oğul ilişkisini ayrı, Ece’yle ikiz oluşlarını ayrı, Derin’le aşkını ayrı, Evren ile bromance potansiyelini ayrı sevdim kısacası. Birçok koldan beslenen bir karakter. Bu da demek oluyor ki Kerem’in daha tanıyacağımız birçok yanı ve dizinin birçok hikayesinde de rolü olacak.

Hatta buna bir de ”dedesi” eklendi denebilir. Kerem’in ”Babamdan duymayacağıma emin olduğum bir söz” diye lafa girdiği ve dedesinin Harun‘a ”Senin benim evimde ne işin var?” repliğinden anladığım kadarıyla üç kuşak baba-oğul-torun izleyecekmişiz gibi duruyor. Harun ve Kerem ne kadar iyiyse, Harun ve babası bir o kadar kötü. Bu durum bana biraz Gilmore Girls, Lorelai-Emily-Rory üçlüsünü anımsattı. Tabii, Harun’un babasının yanında Emily Gilmore bile yumuşak kaldı şuan. Harun’un geçmişteki polis hikayesini ve bu durumun ailesini nasıl etkileyeceğini ayrı merak ediyorum.

Darmaduman, özünde gençlik dizisi olsa da Kerem, Ece, Derin ve Evren ile birlikte Harun’u da hikayeye dahil eden bir büyüme ve aile olma hikayesi. Biz demiyoruz, Kerem diyor! 🙂

Reytingler de iyi gelir de, keyifle izleriz bu hikayeyi diye diliyor, kesinlikle tavsiye ediyoruz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!