Dahmer Nasıl Bir Dizi?

8.3’lük imdb’si ve çok konuşulan başarılı oyunculuk performanslarıyla Dahmer, izlediğim ilk “seri katil” yapımı olma özelliği taşıyor. Bugüne kadar belli gerekçelerle uzak durduğum bu türün başarılı bir örneği olan Dahmer için, her detayına özenilmiş bir iş diyebiliriz. Doğası gereği de insanı gerim gerim geren, huzursuz eden, rahatsızlık hissine boğan bir mini dizi.

Suçlunun yakalandığı bilgisini başta alarak bir nebzenin binde biri kadar da olsa bir rahatlama yaşasak da o sürece şahit olmak son derece yıpratıcı, kan dondurucu elbette. Böyle demek de inanılmaz kötü oldu şu an mesela. İzleyenler anlayacaktır, “kan dondurucu” phrase’i oldukça manidar.

Korkunç katilimizin hem çocukluk, hem gençlik hem de yetişkinliğinden kesitler gördüğümüz dizide, bu psikolojik ve karakter sorunlarının nasıl oluştuğuna dair birçok unsur yer alıyor. Hamilelikte kullanılan ilaçlardan tutun da, klasik “şiddete şahit olarak geçirilen küçüklük dönemleri”ne kadar.

Yalnızca güçlü sinirleri olan, hassaslıktan uzak kişilere önerilebilecek olan bir dizi olan Dahmer’ın başta oyunculuk olmak üzere birkaç farklı alanda ödüllere aday gösterilmesi bekleniyor. Diziye gelen yorumların neredeyse tamamı olumlu. Eleştirilerle birlikte derlediğimiz yazı için 👇

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!