tds_thumb_td_300x0
Cumali Koçovalı Neden Bu Kadar Sevildi?

Çukur’un 2. sezonunda hapisten çıkan ve kısa sürede fenomen haline gelen Cumali Koçovalı karakteri neden bu kadar sevildi? Gelin nedenlerini birlikte gözden geçirelim.

1- Necip Memili detayı. 

Cumali Koçovalı karakterinin bu kadar sevilmesinin ilk nedeni karakteri yaşayan bir oyuncunun  oynaması. İlk sezondan Cumali karakteri beklenilse de bu rol için farklı oyuncuların adı çekilmişti ve Necip Memili rolü üstlendiğinde herkes aklındaki tüm oyuncuları sildi ve bu karakteri “Necip Memili’den başkası oyanayamazdı” dedi. Karaktere kendinden parçalar da katan Necip Memili kusursuz bir Cumali Koçovalı karakteri ortaya çıkardı.

2- “İntikam İçin”

Cumali Koçovalı karakterinin sevilmesi nedenlerinden biri de ailenin diğer üyelerinden farklı olarak intikam almayı, yapılanlara sessiz kalmamayı ve en önemlisi racon kesmeyi biliyor olması. İlk sezon yüzünü görmesek bile hapiste kendi raconunu kestiği hatta bu konuda babasını bile dinlemediğini izlemiştik. Bu da beklentiyi fazlaca yüksek tutmamızı sağladı. 

3- En Büyük Abi

Cumali’nin, kardeşleri içinde en büyük abi olması da dizide ilk sezon eksik olan kanı bulmamızı sağladı. Kahraman bir bölümde gözükse bile eksikliğini hep hissetmiştk, Cumali’nin hikayeye dahil olmasıyla Koçovalılar’ın eksik olan ağırlığı tamamlandı.

4- Aile Bağı

Her ne kadar ağır abi, en büyük abi desek de Cumali Koçovalı’nın konu ailesi olunca nasıl değiştiğini hepimiz biliyoruz. Ailesini korumak ve sevmek konusunda da Cumali seyircileri tam kalbinden vuruyor. Hatta Salih, kardeşini öldürmüş olsa bile birileri onlara saldırdığında Salih’i de korumuştu. 

5- “Bebe” Sevgisi

Cumali’nin zayıf noktası, kalbinin en yumuşak kısmı Yamaç Koçovalı desek asla yanlış olmaz. “Kimse umurumda değil” dedikten sonra her seferinde Yamaç’a “ölürsen döverim” diye tehditler savurması  ona ne kadar çok değer verdiğinin kanıtı. Cumali için Yamaç onun bebesi ve bu hitap şekli seyircinin oldukça hoşuna gidiyor. Cumali Yamaç için aklınıza gelebilecek her şeyi yapabilir ve onu kaybetmemek için de kendi canını rahatlıkla verir. Bu konuda da Cumali Koçovalı izleyicilerden tam not alıyor..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!