tds_thumb_td_300x0
Çok Güzel Hareketler Bunlar’ın Sevilen 15 Skeci

Çok Güzel Hareketler Bunlar, 28 Mayıs 2008 tarihinde başlayan ve o tarihten itibaren 4 sezon boyunca devam eden, bazılarımızın çocukluk, bazılarımızın gençlik zamanına gelen, eğlendiren, güldüren, mutlu eden ve bize çok güzel oyuncular kazandıran muazzam bir programdır. Çok Güzel Hareketler Bunlar’ı sevmeyen var mı diye sorsam, evet cevabını verecek insan yok denecek kadar azdır. Peki Çok Güzel Hareketler Bunlar denince aklımıza gelen skeçleri sorsam?

1) OSCAR
Oğuzhan, Eser, İbrahim ve Zeynep’in yazdığı, Murat, Şevket, Emre, Ersin, Ayşegül’ün de rol aldığı uzun havaların, dansların içinde olduğu, müzikal tarzı skeç, bana göre en iyi skeçlerden, hatta direk en iyi skeç.

2) DOKTORLAR YÜKSEK UÇAR
Bir Murat Eken skeci olan Doktorlar Yüksek Uçar gerçekten replikleri ve kullanılan müzik ile en iyi olmaya aday bir skeç.

3) İLK İNTİBA
Yine bir Murat Eken skeciyle karşı karşıyayız. Sevgilisinin ailesiyle tanışmaya giden bir çocuğun ilacına kızın babası doğruluk hapı atarsa ne olur’dan yola çıkarak hazırlanan skeç ve oyunculuklar gerçekten tebrik edilesi.

4) ISSIZ ADAMLAR
İbrahim Büyükak, Zeynep Koçak ve Oğuzhan Koç’un yazdığı, iki arkadaşın ıssız bir adada mahsur kalmasını anlatan bu skeç gerçekten gülmek isteyenlere şiddetle tavsiye edilecek türden..

5) THE MÜDÜR MUAVİNİ
Murat Eken ve Bülent Emrah Parlak’ın ana karakterleri oynadığı, Büşra Pekin’in dış sesiyle daha da güzelleşen, okul müdürünün bir simülasyonla müdür yardımcısı yetiştirmesini anlatan, kahkaha dolu bir skeç.

6) FORDUSMAGANDUS
Yılbaşı’nda Taksim : Fordusmagandus ve normal Fordusmagandus olmak üzere 2 skeçten oluşan, Bülent Emrah Parlak’ın ana karakteri canlandırdığı, belgesel tadında bir skeç.

7) TABU
Burcu Gönder, Bülent Emrah Parlak, Büşra Pekin, Murat Eken, Oğuzhan Koç ve Zeynep Koçak’ın oynadığı, 3 çiftin tabu oynarken birbirleriyle olan muhabbetlerini içeren, gerçekten komik bir skeç.

8) ESMA’NIN ŞERİ
Büşra Pekin’in hayat verdiği Esma adlı yarışma delisi bir kadının, oğullarını zorla çeşitli yarışmalara sokmasını konu alan, aşırı dozda komik bir skeç.

9) THE SİGARA
Çağımızda pek çok insanı zor duruma sokan, hayatlarını karartan sigara bağımlılığını konu alan, İbrahim Büyükak, Zeynep Koçak’ın yazıp oynadığı, hem komik hem de bilgilendirici, kamu spotu tadında bir skeç.

10) THE PLAYBOY
Tüm ekibin beraber yazdığı, Murat Eken, Oğuzhan Koç’un ciddi anlamda güzel bir oyunculuk sergilediği, Büşra Pekin’in dış seste harikalar yarattığı bir skeç.

11) KARAR ANI
Yine dekor, arkaplandaki müzik ve oyunculuklarla harikalar yaratılan, Zeynep Koçak ve Oğuzhan Koç’un ana karakterleri canlandırdığı gayet komik bir skeç.

12) TALİH KUŞU
Oğuzhan Koç, Zeynep Koçak, Eser Yenenler ve İbrahim Büyükak’ın takım çalışmasıyla harikalar yarattığı, müziklerin, dansların içinde olduğu müzikal tadında bir skeç. Bu skeç bence ayrı bir tebrik hak ediyor.

13) TESTERE
Yine serisi olan bir skeçle karşı karşıyayız. Testere skeçlerinin gerçekten hepsinde ayrı bir tat, ayrı bir komiklik ve hepsinde ayrı bir emek var.. E testere skeçlerini sevmeyelim de kimi sevelim?

14) EBEVEYNUS
Belirli bir konuyu ele alıp, onu mizahla harmanlayarak ortaya çok güzel işlerin çıktığı, belgesel tadında bir skeç daha. Ayça Erturan, İbrahim Büyükak, Oğuzhan Koç ve Zeynep Koçak’ın rol aldığı bu skeç gerçekten en iyilerde olmayı en çok hak eden skeçlerden.

15)BEKARUS                                          Oğuzhan Koç ve Ersin Korkut’un ana karakterleri canlandırdığı, meşhur US serisinin belgesellerinden, en komik olanlarından biri.

Çok Güzel Hareketler Bunlar 88 bölüm yayın hayatına devam eden bir program olarak, her skeci ayrı güzel, her skeci ayrı komik ve her skeci ayrı değerli bir programdır, ben bu yazıda bana komik gelen skeçleri seçtim, umarım severek okumuşsunuzdur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!