Friends, Seinfeld, How I Met Your Mother, The Big Bang Theory genellikle sitcom denildiğinde akla gelen ilk dizi isimleri oluyor. Bunlar kadar popüler olmasalar da Brooklyn 99 ve Coupling de popüler sitcomlar arasında. Bu diziler elbette çok başarılı işler oldukları için herkes tarafından izlenen, ilk akla gelen diziler ama bu dizilere göre underrated kalmış cevherleri de tatmak isterseniz listemize bir göz atın deriz!

The Office

The Office, Friends ve Seinfeld ile birlikte IMDb puanı ile zirve yapmış sitcomlardan bir tanesi. Ancak tarzı diğerlerine göre farklı diyebiliriz çünkü The Office, sitcom olmasının yanı sıra ”bir ofis hayatı belgeseli”. Belgesel kamera yöntemi ile çekilen dizide, sahne aralarında karakterlerin röportajlarını izliyorsunuz. Tüm sahneler amatör kamera gözünden. Ama diziye orijinalliğini katan da bu. The Office karakterlerinin kameraya attıkları bakışlar ve yaşadıkları olayları yorumlayışları kadar komik çok az şey vardır! 

IMDb: 8,8

The IT Crowd

Bir İngiliz komedisi olan The IT Crowd, bodrum kadındaki IT (Bilgi İşlem) çalışanı 2 arkadaş ve başlarına müdür olarak atanan IT ile hiç ilgisi bulunmayan Jen’in komik maceralarını konu alıyor. Bu iki nerd ve yanlara katılan güzel ve popüler müdür Jen’in kurdukları dostluk ve iletişimleri oldukça orijinal diyebiliriz. 

IMDb: 8,5

Community

Community, avukatlık lisansı iptal edilen Jeff’in yeniden koleje dönmesini konu ediniyor. Jeff’in de aralarında bulunduğu birbirinden zıt karakterlerin bir kulüpte şans eseri bir araya gelmesi ve aralarında kurulan dostluk hem oijinal hem de insanı içine çeken türden. Gözünüzden kaçmaması gereken komedilerden biri.

IMDb: 8,5

Go On

 

Go On, dizisi çok bilinmese de başrolünde hepimizin Friends dizisinden tanıdığı Matthew Perry rol alıyor. Dizini konusu ise spor muhabiri olan ana karakterimizin, yaşadığı kişisel bir trajedinin ardından grup terapisine katılması ve burada birlikte terapi gördüğü insanlarla bir süre sonra kaynaşmaya ve yakınlaşmaya başlaması üzerinedir. Go On’un en güzel yanlarından biri de Courteney Cox’u dizide konuk olarak ağırlamamız ve Chandler&Monica reunionu yaşamamızdır. 🙂

IMDb: 7,6

Scrubs

Bu dizi ile ilgili olarak öncelikle bilmediğinizi var saydığımız bir şeyi söyleyelim. Özellikle Leyla ile Mecnun hayranlarının ilgisini çekebileceğini düşünüyoruz çünkü bu dizinin ”Absürd” dili Leyla ile Mecnun’un yazılması için ilham olmuştur. Hatta Burak Aksak, sevdiği Scrubs dizisinin jeneriğini, Leyla ile Mecnun dizisinin ilk sezonundaki bir hastane sahnesinde canlandırmıştır da. Bu bilgiden sonra dizimizin konusune gelecek olursak, yukarda tüyosunu da verdiğimiz gibi Scrubs bir hastane komedisi. Baş karakterin iç sesleri ve hayallerine sıklıkla yer veren dizi, oldukça renkli bir anlatıma sahiptir öyle ki 20 dakikanın içerisine hayaller ile tüm dünyayı sığdırabilecek güçtedir. 

IMDb: 8,4

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz