tds_thumb_td_300x0
Çocukluğumuzun Yabancı Dizileri Part 2

Zack ve Cody Güvertede

Mr. Mosebey’nin ikizlerden bir türlü kurtulamayışı…”Suite Life Of Zack & Cody” dizisinin devamı. Artık teknede yalnızlar, ne anne var ne de baba… Kendilerine bakmak zorundalar, kendi paralarını kendileri kazanmak zorundalar. Disney Channel da zaten bu diziyi yaparken bunu göstermek istedi. Zack ve Cody’nin olgunlaştığını, kendilerine baktıklarını… Her ne kadar “olgunlaşsalar” da bu ikili başını belaya sokmadan durur mu hiç? Durmaz… Teknede yaşadıkları maceraları izlemek büyük keyifti. Bir de tabi başka değişikler de oldu. Mesela Maddie de artık yoktu dizide. Bi de Baily gelmişti. Cody’nin kız arkadaşı… Onun kız arkadaşı olup da Zack’ın olmaması her ne kadar seyirci için garipse de durum böyleydi. Bu can ikizleri çok özledim ya… Eminim ki özleyen bi ben değilimdir.

Sonny’nin Yıldızı

Sonny Munroe normal bir kızdır fakat bir gün internette paylaştığı tanıtım videosu sayesinde Mandy adında bir üyesini kaybetmiş olan Ne Tesadüf! adlı komedi dizisinde rol alma hakkını elde eder ve böylece oyuncular tamamlanır. Gösteri dünyasına adım atmak adına Sonny, annesiyle birlikte Wisconsin’den hem yeni dostlarla hem de yeni düşmanlarla tanışacağı Hollywood’a taşınır. Burada Sonny; Hollywood’da hayat, oyunculuk, yıldızlar ve medyada iyi bir imaj yaratmak hakkında bir çok yeni fikir edinir.

Haydi Çalkala

Bu dizi “Shake It Up” adlı dans şovda oynamak için yanıp tutuşan iki kızın hikayesiydi. Hikaye böyle başladı. Sonra da orda dans etmeye başladılar tabi. Şovda ve özel hayatlarındaki macerelarına ortak olduk biz de… Cece, Rocky, Duce, Ty, Flynn, Gunther ve Tinka’nın maceraları.. Flynn favorimdi be… Küçücük haliyle bazen herkesten büyük, küçücük aklıyla herkesten akıllı olurdu… Parmağında oynatırdı herkesi. Rocky zeki, çalışkan, öğretmenlerini ve büyüklerini dinlerken Cece de tam tersiydi. O çok zeki değil, tembel, kimseyi dinlemeyen biriydi. Birbirine bu kadar benzemezken bu kadar iyi arkadaş olmak, olabilmek… Arkadaş değil, kardeş olmak. Sanırım bu tür dizilerde en çok sevdiğim şey bu… Birbirine hiç benzemeyen iki gencin kardeş olması. Birbirlerini tamamlamaları, hep destek olmaları, birbirlerinin açığını kapamaları. Mesela Rocky, Cece gibi değildi, popüler değildi en başta. Cece yardım ederdi o konuda. Cece ise akıllı değildi, Rocky yardım ederdi ona da. Özlendiniz be…

Bakıcım Bir Vampir

Ethan’ın annesi kendisinin kardeşi Jane’e iyi bakamacağını düşünerek Sarah’ı işe başlar ve hikaye başlar… Ethan ve Benny, Sarah’ın bir vampir olduğunu öğrenirler. Önce ondan korkup ondan uzak durmaya çalışsalar da sonra onun iyi olduğunu öğrenir ve ona yardım ederler. Beraber kötülerle savaşırlar. Aslında Ethan ve Benny başta çok korkaktı da neyse… Bu diziyi de çok özlemişiz be…

Austin ve Ally

Özlenenlerde bugün: Austin ve Ally. Bir şarkıcı, bir şarkı yazarı, bir yönetmen ve bir menajer… 4 yakın arkadaştı onlar. Austin, Ally, Trish ve Dez bir dörtlüydü. “Team Austin” idi onlar. Başta Ally sadece şarkıları yazardı ama sonradan korkusunu da yenince o da çıktı sahneye. Dez her zamanki gibi Dez işte, ara sıra Austin’in kliplerini çekerdi. Trish de iş bulup ve kovulmakla meşguldu. Onun kadar hızlı iş ulan olmadığı gibi onun gibi hızlı kovulan da olmadı! Austin de şarkıcımız işte. Austin ve Ally başta en yakın arkadaştı, sonradan bu dostluk bir aşka dönüştü… Bence komik bir çiftti. Yalnız Austin’in söylediği şarkılar ve sesi de çok güzel değil miydi ya? Ahh özlem birikti buralarda.

Köpek Stan Yazıyor

Köpeğin konuştuğuna şaşırmadık da yazdığına mı şaşırdık? Konuşan bir köpek ve bunu gizlemeye çalışan 3 kardeşin hikayesiydi bu dizi. Avery, Chloe ve Tyler sık sık kavga etse de Stan’ın gelişiyle değişti bu. Daha çok bağlandılar birbirlerine. Beraber böylesine büyük bir sır saklamak zor olsa gerek. Stan iyi geldi onlara, her anlamda… Aile tamamlamıştı. Avery’nin en yakın arkadaşı, dert ortağı olmuştu. Üçlüye yardım ederdi. Bazen de o başını belaya sokar üçlü de onu kurtarırdı. Stan bir köpekten çok bir kardeşti onlar için. Ailenin bir parçası hatta ailenin kalbiydi, atan nabızdı o… O attıkça kardeşler daha da bağlandılar birbirilerine. Bu sırrı herkesten saklamak onlar için oldukça zordu. Ama Stan’ı ne olursa olsun her şeyden korumak istiyorlardı. Seni de özledik Stan.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!