tds_thumb_td_300x0
Çocukluğumuzun Yabancı Dizileri Part 1

Siz de benim gibi eski Disney Channel ve Nickelodeon dizilerini özlediniz mi? Özleyenleri buraya alalım o zaman, hep beraber hasret giderelim!

1. Waverly Büyücüleri

Bu diziyi hatırlayanlar? Alex, Justin ve Max aile büyücüsü olmak için birbiriyle yarışan üç kardeşti. Justin aralarındaki en zeki, Alex en haraketli ve yaramaz, Max da… Max işte. Hepimiz biliyoruz. Genellikle Alex tüm ailenin başını belaya sokar, Justin de bu belalardan kurtarırdı. Max zaten apayrı bir dünya. Bi de Harper vardı. Alex’in en yakın arkadaşı. Başlarda bi o biliyordu Russo ailesinin büyük sırrını. Alex’in en büyük destekçisiydi. Alex naparsa yapsın hep yanındaydı onun. Russo ailesini cidden çok özlemişim.

2. Jessie

2 yoğun çalışan ebeveyn,4 çocuk,1 kâhya ve 1 bakıcı… Teksas’tan gelen Jessie’nin parasının bitmiş olmasından dolayı bindiği taxiden atılmasıyla birlikte Jessie’nin asıl hikayesi başlar.  Zuri Jessie’yı sokaktan köpek alıyormuşçasına evine götürüp annesine Jessie’nin onlarda kalmasını istediğini söyler ve Jessie artık Ross ailesinin bakıcısı olur. Ona aşık ve problemli bir Luke, modayı iyi takip eden bir Emma, hâlâ hayali arkadaşlarla konuşan ve bunu gerçek sanan bir Zuri ve kertenkelisi olan tuhaf inek öğrenci Ravi’nın sorumluluğunu almış oluyor böylece. Luke hep çok yaramazdı, Jessie’yı dinlemezdi hatta kimseyi dinlemezdi. Zuri ve Luke hep Ravi ile uğraşıp dururdu. Luke ve Emma da hep çok uğraşırdı birbirleriyle. Bizi hep çok güldürürlerdi. Bu diziyi de çok özlemişim. Şimdiki çocukların bu dizilerle büyümemesi üzücü biraz.

3. İyi Şanslar Charlie

“Good Luck Charlie” en orijinal vloggerımızı hatırladık mı? Kardeşi için video günlüğü tutuyordu ilerde geri izleyebilsin diye. Ne de güzel bir düşünce, ne kadar da güzel bir abla. Benim dizideki en sevdiğim karakter Gabe idi. Yaptığı haylazlıklara, onun karakterine bayılırdım! Hep çok güldürürdü beni. PJ desen, gerizekalı demek istemem ama yani hani siz de biliyorsunuz. O da epey güldürdü bizleri. Teddy de bizi İvy ile çok güldürmüştü. Amy ve Bob’un çocuklara verdikleri cezalar da mesela efsaneydi! Çok ilginç ve komik bir anne ve babaydı onlar. Bi de Toby var. Ailenin en küçüğü, en tatlısı. Birbiriyle hem anlaşıp diğer yandan hiç anlaşmasalar da bu 5 kardeş hep destek ve yardımcı olurlardı birbirilerine. Kardeşlik olsa gerek, hangimiz öyle değiliz ki kardeşlerimizle? İyi Şanslar Charlie de en özlediğimiz diziler arasında adını kazıttı!

4. Zack ve Cody’nin Lüks Yaşamı

Ah benim yaramaz, çılgın canım ikizler… En çok da sizi özlemişim be. Her şeyinizle hep o kadar güzeldiniz ki… Kelimeler anlatmaya yetmez. Cody fazla akıllı ve sevgi dolu, Zack fazla umursamaz ve cooldu. İkisi de yaramazdı ama. Sürekli başlarını derde sokuyorlardı. Mr. Mosebey ile pek araları yoktu çünkü o sevmezdi ikizleri. Bi de London ve Maddie’yı planlarına dahil ederlerdi hep. Çok güzel bir dörtlüydü. Onlarla güldüğümüz kadar onlar için üzüldüğümüz zamanlar da oldu elbette. Anneleriyle olmak üzere üç kişilik bir evde yaşıyorlardı. Baba yok… Çok özlerlerdi babalarını ama anne ve baba ayrı olduğundan ve babası müzisyen olarak kariyerine baktığından pek fazla göremiyorlardı. Ama bunlar hiç Martin ikizleri yıldırabilir miydi? Tabiki hayır! Onlar bildiklerini okumaya devam ederlerdi hep. Özlendiniz be can ikizler… Çocukluğumuzu güzelleştirdiğiniz için çok teşekkürler!

5. Hannah Montana

Bir yandan normal bir genç bir yandan gizli bir popstar… Hannah Montana nam-ı diğer Miley Steward bir yandan hem şarkıcı olmak isterken diğer yanı da normal bir genç kız kalmak istiyordu. Ve işte Hannah Montana doğmuştu. Miley’nın bu büyük sırrını sadece babası, abisi ve en yakın iki arkadaşı Lily ve Oliver biliyordu. Bu sırrıyı saklı tutabilmek için herkes ellinden geleni yapıyordu. Miley’nin bu iki hayatı aynı anda yaşama çabası çok güzeldi. Abisi ile sık sık kavga ederdi. Rico da vardı. Jackson’dan küçük olsa da hep onunla uğraşırdı. Lily, Oliver ve Miley’nin dostluğunu da çok severdim. Ne olursa olsun hep beraberlerdi. Sen de özlendin be Hannah Montana…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!