tds_thumb_td_300x0
Cips-Kola İkilisiyle İzlemelik Efsane Cartoon Network Dizileri

Zamanında okuldan eve gelip heyecanla Cartoon Network’ü açıp kumanda elimizden “Kızım/Oğlum kalk gözün kör olacak!” uyarılarıyla alınıncaya kadar izlediğimiz efsane çizgi dizileri hatırladınız mı? Hatırlamadıysanız gelin birlikte hatırlayalım.

1- Flapjack

Fantastik çizimleri ve Cartoon Network’ün muhteşem seslendirmeleriyle izleyiciyi teknik olarak tatmin eden bu çizgi dizi absürt kurgulardan hoşlananlar için de birebir! Baş karakter Flapjack’in balina Bubbie ve Kaptan Yosun ile Şeker Adasını ararken başından geçen tuhaflık dolu olayları konu edinen çizgi dizi; izlenmediyse izlenmeyi, izlendiyse tekrar izlenmeyi hak ediyor. Tatlı Flapjack’e bir şans verin.

2- Mike, Lu ve Og

Öğrenci değişim programıyla kendi ülkesinden alınıp ıssız bir adaya gönderilen Mike, ıssız adanın prensesi Lu ve mucit Og’la her gün maceradan maceraya koşmaya başlar. Adadaki yerli halkın yaşantısına da yer veren bu animasyonun benim gözümde de değeri bir başkadır. şiddetle tavsiye ediyorum.

3- Megas XLR

New Jerseyli Coop’un, hurdalıkta M.E.G.A.S adındaki fazlaca büyük olan robotu bulmasıyla hayatı değişir ve kendini 3037 yılından gelen Kiva ve kendi zamanından olan Jamie ile dünyayı kurtarmaya çalışırken bulur. Zamanın ötesinde teknoloji, ekstra büyük robotlar, paralel evrenler, uzaylılar, zamanda yolculuk, dostluk, dünyalar arası savaş, eğlence, sınırsız yemek… Hepsi aynı dizide toplanmışsa bize de izlemek düşer. Ayrıca dizinin temposu yüksek müziklerinden çok iyi alarm sesi oluyor, bu da önerim olsun.

4- Ed, Edd ve Eddy

Mahallenin sevilmeyen, haylaz, sakar ve dolandırıcı çocukları “Edler”in televizyon karşısında çok seveni var. Ne yalan söyleyeyim ben de sevmiyorum onları ama dediğim gibi seveni oldukça fazla bu çizgi dizinin. CN’nin efsaneleri arasında.

5- Camp Lazlo

Her zaman iyi kalpli ve bir o kadar da saf olan Lazlo Brezilyalı bir örümcek maymundur. Lazlo, kankaları Raj ve Clam’le birlikte Barbunya Kampındaki Şeker Kabilesi’ni oluşturur. İzci lideri Lumpus’la bir türlü yıldızı barışmayan Lazlo’nun başına her bölüm tuhaf olaylar gelir. Çoğu bölümünü defalarca izlediğim Camp Lazlo, kesinlikle bir Cartoon Network efsanesi!

6- Samuray Jack

Karanlığın şekil değiştiren efendisi Şeytan Aku tarafından geleceğe gönderilen Jack’in geçmişe dönmenin yollarını ararken yaşadığı maceraları izliyoruz bu animasyonda. Bu listedekilerden farklı olarak Samuray Jack genç-yetişkin türünde bir animasyon. Savaşın, şiddetin, acının bir çok türü işlenmiş olması izleyenleri ekrana kilitlerdi TV’de yayınlandığı zamanlarda. Geçtiğimiz yıl final yapan Samuray Jack’in tüm bölümlerini internette bulabilirsiniz.

7- Foster’ın Hayali Dostlar Mekanı

Sekiz yaşındaki Mac bir gün hayali dostu Bloo’yu Madam Foster’ın kurucusu olduğu hayali dostlar mekanına vermek zorunda kalır ve mekandaki diğer hayali canavarlarla olan macerası başlar. Hayali dostların sevimliliği ve fantastik bir dünya olmasına rağmen sıcak aile ortamının hissettirilmesi sevenlerini bu diziye bağlayan en büyük etkenlerden. Eminim çoğumuz en az bir kere izlemişizdir bu efsaneyi.

8- Arkadaşım Maymun

Adam Lyon normal insanların okuduğu bir ortaokulda okurken soy adından kaynaklı bir karışıklıkla hayvanların okuduğu Charles Darwin ortaokuluna gönderilir. Burada tanıştığı Jack ise bir maymundur ve Adam’ın en iyi arkadaşı olur. Adam’ın okula uyum sağlaması biraz uzun sürecektir zira okulun öğrencileri arasında köpek balıkları, goriller, tilkiler ve bilimum vahşi hayvan vardır. Bu yolculuğunda ona eşlik edecek kişiyse en iyi dostu maymundur. Arkadaşım Maymun listemizin son Cartoon Network efsanesi olarak yerini alıyor.

Ve listemizin sonuna geldik. Aslında CN efsaneleri bunlarla sınırlı değil ama akla gelen başlıca yapımlar benim için bunlardı. Sizin eklemek istedikleriniz varsa yorum olarak yazabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!