Çıldırtan Oyun Cuphead Netflix Dizisi Oluyor!

1930’lu yılların animasyon stilleri ile yaratılan ve zamanında zorluğuyla öne çıkan oyun Cuphead, “The Cuphead Show” adıyla Netflix’e animasyon dizi olarak geliyor.

Disney ve Fleischer gibi animasyon stüdyolarının 1930 yıllarındaki çizim tarzlarından esinlenilerek Studio MDHR tarafından geliştirilen; 2017 yılında piyasaya sürüldükten sonra zorluğu, nostaljik havası ve elle çizilmesiyle ön plana çıkan 2D indie video oyunu Cuphead, son dönemde Love Death and Robots animasyon antolojisiyle adından övgülerle birlikte bahsettiren dizi film platformu Netflix’te çizgi dizi oluyor.


Netflix ve oyunun geliştiricisi Studio MDHR sosyal medya hesaplarından yaptıkları ortak duyurularla Cuphead’ın “The Cuphead Show” isimli çizgi diziyle geri döneceğini açıkladı. Duyuruda çizgi dizinin Netflix’in yetenekli animasyon ekibine emanet edildiği belirtildi. Çizgi dizide oyunda olduğu gibi Cuphead ve Mugman ikilisinin maceraları anlatılacak olsa da oyunun hikayesi takip edilmeyecek, farklı bir hikaye anlatılacak. Ayrıca oyunun kurucularının verdikleri bazı röportajlara göre animasyon dizi dijital ortamda elle çizilecek ve içerik çocuklar için sakıncalı olmayacak ancak yetişkin aklıyla algılanabilecek detaylara sahip olacak.

Animasyon dizinin ne zaman yayına sürüleceği, detaylı hikayesi, animasyon ve diğer ekipler de kimlerin yer alacağı henüz belli değil ancak bahsi edilen tarzda çizgi filmlerle büyümüş nesil, oyunun ve 2D evrenlerin hayranları için bu dizinin zor bulunur cinsten bir nimet olacağı çok bariz ortada. Fincan ve kupa kafaların çizgi dizi yolculuğunu merakla takip ediyor olacağız.