Kadına yönelik şiddete ve kadın cinayetlerine karşı seslerini duyurabilmek için Türkiye’deki kadınlar tarafından başlatılan kampanyaya dünya starlarından da destek gelmeye devam ediyor.

Kadınlar olarak dünya çapında ses getiren bir kampanyaya imza attık. Son günlerde Instagram fotoğrafları, Türk kadınları tarafından siyah-beyaz hale dönüştürüldü. Milyonlarca kadın, fotoğraflarını siyah-beyaz olarak, #ChallengeAccepted etiketi ile paylaştı. Bu kampanya ile kadınlara yapılan şiddete, tacize, eşitsizliğe ve kadın cinayetlerine karşı farkındalık yaratmak amaçlandı. Birçok kadın siyah-beyaz fotoğrafını paylaşırken arkadaşlarını da farkındalığa davet ederek zincir oluşturdu. Bu sayede “Woman Challenge” büyük ses getirdi.

Kampanyaya kadın sanatçılarımız ve oyuncularımız da katıldı. Farkındalık yaratmaya çalışan ünlüler arasında Serenay Sarıkaya, Tuba Büyüküstün, Aslı Enver, Özge Özpirinçci, Hazal Kaya, Bergüzar Korel gibi isimler vardı.

“Kadınlar, kadınları destekliyor.” mesajı hızla yayılarak sınırları aştı. Türk kadınlarının bu kampanyasına Hollywood’un tanınmış isimleri de destek verdi. “Türkiye’deki kadınlar, sizinleyiz.”, “Yan yana duralım ve her yerdeki kadına yönelik şiddeti sonlandıralım.” dedikleri siyah-beyaz fotoğraflarını paylaşmaya devam ettiler. Jennifer Aniston, Emmy Rossum, Cobie Smulders, Jessica Biel gibi oyuncular kampanyaya katılanlar arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz