tds_thumb_td_300x0
Çetenin Kızı: Yaprak Ayvaz
Diziyi izlediğimden bu yana ilgimi çeken karakterlerden biri de Yaprak Ayvaz’dı. Çocukluğundan beri dört  adamla dost olmuş, mutluğunu, üzüntüsünü onlarla
yaşamış  bir kız Yaprak. Ve bu beş dost bir söz vermiş:
“Hepimiz kızımız, kızımız hepimiz için…”
Yaprak kızlar dünyasından uzak bu dört adamla  çok güzel rengarenk bir dünya kurmuştur. Her şey yolundayken bir gün Yaprak’ın hayatına Barış  girer ve Barış’la kızlar dünyasını keşfe çıkar. Tabii ki Yaprak da seçim yapmalıdır ya  “gamzeli kahraman”ını ya da “masal prens’ini seçecektir.
Yaprak tam mânâsıyla diğer kızlardan farklı. Kızların sevdiği şeyleri sevmez. Pembe renk, etek, oje, makyaj Yaprak’ın ömründen ömür götüren şeyler…. Yaprak Oya’nın (Yaprak’ın deyimiyle “ana kraliçe”sinin) ve babası Taner’in biricik kızı onlar kızlarını bu haliyle de çok seviyorlar. Ama “ana kraliçe” Yaprak’ın diğer kızlar gibi giyinmesini istemiyor da değil. E ama Yaprak bu, yapar mı sizce?
Yaprak Ali’nin on iki yıldır açılamadığı kız. Ali Yaprak için  hep imkansızı başardı.Yaprak’ın gökyüzünü almalarına izin vermedi. “Hiç kimse senin gökyüzünü alamaz” dedi Ali  ve Yaprak için gökyüzünü, yıldızları indirdi. Yaprak’ı olduğu gibi seviyor Ali. Pantolon, spor ayakkabı, top ve bu türlü şeyler kızlara göre değilmiş. Barış da Yaprak’a bunu anlatmaya çalışıyor.Yaprak’ı olduğu gibi değil de onu  değiştirerek seviyor.
“Yaprak’ın zamanı, modası yok. Yaprak olduğu gibi sinirleniyor güzel, ağlıyor güzel bana herkesten güzel” diyor Ali haklı da bence. Yaprak’ın konuşması, tavrı, hareketleri, giyimi Yaprak’ı Yaprak yapan şeyler… Onu olduğu gibi, doğal yapıyor.
Gözde Mutluer’e Yaprak Ayvaz’ı canlandırdığı için, karakteri bize bu kadar güzel yaşattığı için çok  teşekkür ediyorum. Bu Yaprak Ayvaz’ın masalı… Bakalım Yaprak kendi masalının sonunu nasıl yazacak?..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!