tds_thumb_td_300x0
Çarpışma: Cemre ve Kerem’in Hikayesi

Çarpışan aslında biz değil kaderlerimizdi…

Çarpışma dizisini özetleyebilir belki bu cümle desem yanlış olmaz, bir araba kazasıyla bir araya gelen dört farklı karakter ve hatta dört farklı düşüncenin hikayelerini izledik bu dizide. Aksiyon ve gizem dolu bir hikaye izlemek keyif verici tabi ama her zaman çiftlerin de aşk hikayesinin başka bir yeri var izleyicilerin kalbinde. Ben de bugün her bölüm sabırsızlıkla sahnelerini beklediğim CemKer çiftinin hikayesini bir daha anlatmak istedim.

Dizinin ilk bölümünden beri Cemre ve Kerem karakterleri büyük bir ilgiyle karşılandılar. Tabii bunda Melisa Aslı Pamuk ve Alperen Duymaz’ın uyumu ve o güzel oyunculuklarının büyük bir payı var. Ümit ki onları bir daha yine partner olarak başka dizilerde ve filmlerde izleyelim.

O zaman hiç bekletmeden CemKer hikayesine başlayalım… Bu hikayedeki en özel ayrıntılardan birisi her iki tarafın aynı yerlerden yaralı olmaları, güvenleri kırılıyor, inandıkları insanların yalancı olduklarını fark ediyorlar, baba yarası… Anne özlemleri aynı olmasa da ruhlarındaki izler aynıdır…

Cemre ve Kerem’in tanışması hiç normal bir tanışma gibi değil…
Kim bilirdi ki daha sonra Cemre ”o gece iyi ki karşına çıkmışım” gibi bir cümle kuracak 🙂

İlk tanışması böyle tuhaf olan az çift gördüm ama o ilk bakıştan beri aralarındaki elektrik beni benden aldı. Cemre ve Kerem’in hayat yolları o gece değişti, yalan bir dünyadan kurtulmak için belki de illa yaralanmak gerekiyor….

Kerem Cemre’ye o yalan dünyadan çıkması için yardım ediyor. İlk başlarda Kerem’le sert ve belki bir az acımasızca konuşan Cemre’yi iki şey düşündürür: birincisi o gece Kerem’in neden geri döndüğü ve ikincisi bu cümle: “ya benim söylediklerim doğru senin inandıkların yalansa..”

Aslında ilk bölümlerde biz Cemre ve Kerem’i inandıkları ve gerçekler arasında bir savaşta izledik ve tabi gerçekleri öğrendikleri zaman birbirine daha çok bağlandılar, güvendiler ve sevdiler…

Cemre ve Kerem hikayesinde olan özel ayrıntılardan birisi kadın karakterin klişe esas kız olmaması. Cemre başarılı kendi ayakları üstünde duran bir avukat, aşk konusunda görüşmek istediğinde açık açık görüşelim diyor, ben senden korkmuyorum artık sana güveniyorum diyor, hatta CemKer ilişkisinin yönetmeni cemre desem abartmış olmam, güçlü cesur ve başarılı kadınları ekranda izlemek çok güzel.

7. bölümden sonra Cemre ve Kerem’in arasındaki bağlantı daha çok güçleniyor ve bu bölümden sonra farklı bir CemKer izliyoruz. Onlar savaştan çıkıp artık birbirinin yaralarını sarmaya başlıyorlar. Cemre, Kerem’e kaybettiği çocukluğunu geri veriyor, Kerem Cemre’nin tek gerçeği oluyor.

“ben varım”

Bazen ayrılık ve ya sorunlar yaşasalar bile her zaman çözmeyi başarabiliyorlar. Cemre ve Kerem bir kere birbirini bulmuş ve hiç bırakmazlar, onlar birbirini tamamlıyorlar.

Bu hikayede sevdiğim diğer özel ayrıntı Kerem’in Cemre’ye olan sevgi dolu bakışları. CemKer çiftini ne kadar ateşli ve çarpıcı bulsam da naif detayları izlemek bir o kadar da güzel.

hayatta öyle bir şey çıkarıyormuş ki senin karşına zamanla, ondan gözlerini alamıyormuşsun
her zaman bir birine destek olan Cemre ve Kerem

Her aşk hikayesinin bir şarkısı olur, CemKer’in şarkısını en iyi Kerem anlatmıştı bence, tamirci çırağı, ne kadar uyumlu değil mi? Bu sahne de en sevdiğim sahneler arasında yer alıyor.

Bir romanda okumuştum buna benzer bir seyi
Cildi parlak kağıt kaplı pahalı bır kıtaptı
Ne olmuş nasıl olmuşsa aşık olmuştu genç kız
Yine böyle bir durumda tamirci cırağına

CemKer’in her bölüm de en fazla 20 dakika sahnesi olsa bile perşembe akşamlarına damgasını vurmuş diye düşünüyorum. İki farklı düşünce iki farklı yaşam tarzının bir araya gelmesi, sevgi ve aşkın ne kadar güçlü bir merhem olduğunu anlatıyorlar Cemre ve Kerem.

Son olarak Çarpışma dizisinde böyle bir ikiliyi izlediğim için kendimi şanslı hissediyorum. Söylenecek, anlatacak çok şey var ama bu yazıyı çok sevdiğim bir sahne ile tamamlıyorum “seni gördüğüme sevindim 🙂” Bu replik CemKer’in en özel repliği olabilir bence…

İyi vakitler ve tekrar görüşmek dileğiyle 🌸

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!