tds_thumb_td_300x0
Çarpışma 2. Bölüm: Çarpışan Kaderler

Çarpışma’nın dram ve aksiyon dolu 2.bölümünü geride bıraktık. Bu bölüm ilk bölüme kıyasla daha akıcı ve karakterler arasındaki bağların daha çok göz önünde olduğu bir bölümdü. 

İlk bölüm karakterlerin tanıtılması üzerinden yürütülmüş ve son dakikada 4 arabanın çarpışması  ile bitmişti. İkinci bölüme de bu kaza anıyla başladık. Kaza sonrası bilinci yerine gelen ilk karakter Zeynep’ti ve kendine gelir gelmez karşısındaki arabada bilinci yerinde olmayan Kadir’i tanıdı.

Bu bölüm en başından Kadir, Aslı ve Zeynep’in yetiştirme yurdundan tanıştığını öğrenmiş olduk. Kendi açımdan bakacak olursak Zeynep ve Kadir’in bu kadar eskiden tanışmaları senarist tarafından çok iyi düşünülmüş bir hamle. Geriye dönüşlerin yeniden olacağı ve karakterlerin nasıl birbirinden ayrı düştüğünü izlemeyi merakla bekliyorum. Bu hikaye zenginliği açısından da önemli bir adım. 

Zeynep yaralı olan Kadir’e yardım etmek istede de polislerin gelmesi ile kızını kurtarma seçeneğine daha sıkı tutunuyor ve kaza alanından kaçıyor. Yaralı olmasına rağmen onu takip eden Kadir aynı zamanda kaybettiği kızı ile ilgili halüsinasyonlar görmeye başlıyor. Kadir’in aniden değişen ruh hali, bir anda mutlu olması ve kızının yaşadığına anlık inanması.. O kadar derinden oynuyor ki Kıvanç Tatlıtuğ, gerçekten kızını kaybeden bir babanın acısını gözleriyle sizin kalbinize doğru gönderiyor. Kıvanç Tatlıtuğ acıyı gözleriyle yaşıyor, acıyı cümlelerinde taşıyor ve ses tonuyla bu acıyı seyirciye rahatlıkla geçiriyor.. Seyirciye düşen de bu acıyı kaldırmak. 

Zeynep’i gören Kadir onu tanıyor ama ardından yaralandığı için kendini kaybediyor ve Zeynep’in müdahele etmesiyle kurtuluyor. Bu sırada banka soyduğu için tutuklanan Zeynep karakola götürülüyor. 

Kazanın diğer yaralıları Kerem ve Cemre ise arabalarında sıkışıp kalıyor ve yardımla çıkarıldıktan sonra hastaneye kaldırılıyorlar.

Cemre’nin durumunu öğrenen sevgilisi Demir ve üvey annesi Belma evdeki kanı görünce panikleyip, izleri temizleyerek bir bakıma hırsızların da izlerini ortadan kaldırıyorlar. Demir ve Belma karakterleri dizinin salt kötülerinden bence. Yaşadıkları yasak ilişki zaten seyircinin gözünde karakterleri şans vermeden bitiriyor. 

Kerem o gece yaraladığı Cemre’nin yaşadığını öğrenince derin bir nefes alıyor ve seviniyor. Bu ikilinin nasıl yakınlaşacağını merak ediyorum. Sonuçta yan yana gelmesi en imkansız olan karakterler. Ama düşüncesi bir o kadar da heyecan veriyor, zor olan güzel olur.

Zeynep Kadir’in evine getiriliyor. En büyük amaç Kadir’e yaşaması için bir sebep sunmak ve diğer taraftan Zeynep’in de ona inanan birine ihtiyacı olması. Kadir kendini öldürmeyi kafaya koymuş. Yaşamak için bir sebebi yok. Bu kez gazı açık bırakarak kendini öldürmeyi düşünürken kapı çalıyor ve Kadir’in gömüldüğü sessizliği bir bıçak gibi kesiyor Zeynep’in sesi. Yardım istiyor, kızını anlatıyor, kapıyı açmasını söylüyor ve yalvarıyor. Kadir’in önce kayıtsız kalıp daha sonra onu içeri almasıyla aslında bir bakıma intiharı yine Zeynep yüzünden “erteliyor”  

Kadir’in kızını soruyor Zeynep, karısını soruyor. “Öldüler” diyor Kadir.. Belki çok kısa bir yanıt ama o kadar büyük bir acı barındırıyor ki bu yanıt yetiyor hatta artıyor bile. Zeynep sarılıyor ona.. Anlıyor acısını, anlıyor hayatındaki bu boşluğu ve yine anlıyor Kadir’in neden bu kadar değiştiğini. “Parça parça ölüyorum..” diyor Kadir ve Kıvanç Tatlıtuğ öyle bir oyunculuk sergiliyor ki bu sahneyi övmek için cümleler yetersiz kalıyor. Kıvanç Kadir karakterini yaşıyor ve siz de o sızıyı içinizde hissediyorsunuz. Elçin de Kıvanç’la karşılıklı bir şekilde döktürüyor, çok sadece ama bir o kadar da güzel oynuyor Elçin Sangu. Abartmadan da karakteri yükseltiyor ve ister istemez kendinizi Zeynep’in yerine de koymayı başarıyorsunuz. Acılarıyla yolları yeniden kesişen bu iki karakter, aslında birbirinin acılarının merhemi olabilirler. Kadir’e yaşamak için bir sebep sunuyor Zeynep “küçük bir çocuğun hayatını kurtarmak” aynı zaman da kendisinin de tek çaresi “Kadir” böylece birbirlerine bağlanıyor hikayeleri.

Kerem’in bu bölüm öğrendiği gerçek onu derinden sarsıyor. Sevgilisi Meral ve arkadaşı Yakup’un ondan gizletilen ilişkisini öğreniyor ve ihanetin sarısıcı şoku Kerem’i yakalıyor. Bu bölüm sonrasında Kerem’in nasıl adımlar izleyeceğini bilmiyorum ama karakterde bu ihanet sebebiyle çok çarpıcı değişiklikler olacağını düşünüyorum. 

Cemre haberlere bakarken, çarpıştığı kişilerden birinin aslında onu bıçaklayan hırsız olduğunu farkediyor. Cemre ve Kerem’in ortak noktasına baktığımızda aslında ikisi de sevdikleri tarafından ihanete uğruyor ama Cemre şimdilik bu gerçeği bilmiyor. Bu hikayede ortak kader mi onları yakınlaştıracak merakla izleyip göreceğiz.

Kadir Zeynep’in kaçmasını engelliyor ve ona “ben kızını bulmadan hiçbir yere gidemezsin” diyor. Bu aslında Kadir’in ölmeyi ertelediğini, yaşamak için bir sebebe tutunduğunu ve en önemlisi Zeynep’e yardım edeceğini gösteriyor.

Geçmişten bir sahne çıkıyor karşımıza. Kadir yerde yaralı ama çok üzgün.. Veli giriyor içeri ve Kadir pişman. Veli diğer odaya geçip büyük ihtimalle bir cesedi görüp ağlıyor, bağırıyor.  Bu geçmişten de Zeynep’in kızını kaçıran Veli ve Kadir’in eskiden arkadaş olduğu gerçeğini öğreniyoruz ve Veli’nin önceler polis olduğunu. Bölümün en çarpıcı sahnesiydi bana göre ve seyirciyi şok eden bir sahneydi. “Birlikte ölücez Kadir Adalı” diyor Veli ve bölüm burada bitiyor.

Bölüm yorumu burada bitiyor, sizin de eklemek, eleştirmek istediğiniz bir detay varsa yorum olarak yazabilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!