Can Yaman Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey!

Bu yaz Erkenci Kuş dizisiyle hayran kitlesini ve popülerliğini arttıran Can Yaman hakkında bilmeniz gereken 10 şeyi bu yazıda bulabilirsiniz.

1- Ne zaman ve nerede doğdu? Nereli?

7 Kasım 1989 gecesi İstanbul’un Suadiye semtinde doğdu. Baba tarafı Yugoslav göçmeni, babaannesi Makedon, büyükbabası ise Üsküp Priştinalı’dır.

2-Hangi okullarda okudu?

İlkokulu Bilfen Koleji’nde, liseyi de İtalyan Lisesi’nde okuyup birincilikle bitirmiştir. Lisede değişim öğrencisi olarak Amerika’ya gitmiştir. Yeditepe Hukuk Fakültesi’ni dereceye girerek bitirmiştir.

3-Rol aldığı projeler hangileri?

Oyunculuk hayatına 2014 yılında TMC Yapım’ın Gönül İşleri dizisiyle başladı. Daha sonra İnadına Aşk, Hangimiz Sevmedik ve Dolunay dizilerinde rol aldı. Şu an Erkenci Kuş dizisinde Can Divit karakterini canlandırıyor.

4-Can Divit karakterine nasıl hazırlandı?

Dolunay dizisi bittikten sonra, altı aylık boşluğunda imaj değişikliği yaptı. Saçlarını uzattı. Sıkı bir çalışma temposuyla ve antrenörleri eşliğinde boks ve spor yaptı.

5-Avukatlıktan oyunculuğa nasıl geçti?
Tatildeyken şimdiki menajerleriyle tanışmış ve özel ders teklif etmişler. Avukatlığa da faydası olur diye kabul etmiş, oyunculuk hayatı böyle başlamış.

6-Herkes gibi onun da hayali var. Peki, onun hayali ne?

Ferzan Özpetek’in bir filminde yer almak hayaliymiş. İtalyancası da olduğu için bu çok mümkün! 🤗

7-Çok pozitif bir insan olduğunu biliyor muydunuz?

“Kötülükten beslenen kim varsa, bir sabah uyandığında iyiliğin güzelliğini ve değerini anlasın isterim…” ALLMen dergisi Aralık 2017 sayısı

“Olan ya da olmayan bir şey için ne sevinirim ne de üzülürüm. Bilirim ki hakkımda hayırlısı neyse o zaten olacaktır. Ne yapabilirimden çok, ne yapmak istediğimi düşünüyorum ve onun için çok çalışıyorum.” Men’s Fitness dergisi Şubat 2017 sayısı

Bu kadar pozitif olunur mu?  “Şansın sadece çok çalışanların ve kalbi temiz olanların yanında olduğuna inanıyorum.” Men’s Fitness dergisi Şubat 2017 sayısı

“Zaman herkeste neyin değişmesi gerektiğini size tecrübelerle fark ettiriyor…” İstanbul Life dergisi Temmuz 2018 sayısı

“Ailemin bana verdiği en büyük yadigârın karakterim olduğunu düşünüyorum. Dürüstlüğü, çalışma azmini ve en önemlisi kul hakkı yememeyi öğreten bir ailem olduğu için kendimi hep şanslı görmüşümdür.” BeMan dergisi Eylül 2017 sayısı

8-Aşk onun için nasıl bir şey?

Can Yaman’ın aşk ile ilgili düşünceleri şöyle: “Edebiyatla süslenen birtakım aşk tarifleri var tabii ama aşk bizlerin, filmlerde gördüğü ve kitaplarda okuduğu karakterlerle birlikte olmak isteyip birlikte olamamamızdır. Kitapları bir yana bırakırsak aşk bana göre, arzuladığın bir insanla geçici bir süre, diğer insanlardan daha çok zaman geçirmek istemen ve sevmen demek.”

9- Can Yaman’ın magazinden pek haz etmediğini söylersek yalan olmaz!

Magazin hakkında şöyle diyor: “Herkes, her şeyi bilmek zorunda değil. Magazinsel olmayı tercih etmiyorum. Başım ağrımasın diye magazinde yer almamaya çalışıyorum.”

10-Herkes gibi onun da hayran olduğu oyuncular var!

Türklerden Uğur Yücel, Şener Şen, Haluk Bilginer; yabancılardan ise Brad Pitt’e hayranmış.

Dört yıl içinde neredeyse hiç ara vermeden beş projede yer alan Can Yaman, başarılarını son günlerde artırıyor. Hatrı sayılır bir hayran kitlesi var ve bu hayran kitlesi sadece Türklerden değil; İtalyanlardan, Arnavutlardan, Araplardan, İspanyollardan ve daha sayamadığımız birçok milletten insandan oluşuyor. Magazin haberleriyle değil, işleriyle ve oyunculuğuyla gündeme gelmeyi tercih ediyor. 

Can Yaman, şahsen gördüğüm en pozitif insanlardan biri. Her ne olursa olsun, bardağın dolu tarafından bakmayı tercih ediyor. Sanıldığının aksine sıfır egolu, çok samimi biri. Bence herkesin tanıması ve takip etmesi gerektiği biri. Bundan sonra çok daha iyi projelerde yer alacak buna eminim.

Yolu hep açık olsun…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!