tds_thumb_td_300x0
Bollywood’un Yükselen Yıldızı: Sara Ali Khan

Her yıl olduğu gibi 2018 yılında da Bollywood, sektöre yepyeni oyuncular kazandırdı. Sara Ali Khan da 2018 yılında sektöre giren isimlerden birisi. Bollywood’un divalarından olan Sharmila Tagore’nin torunu ve Saif Ali Khan ve Amrita Singh’in kızı olan Sara Ali Khan, ailesinin mesleği olan oyunculuğu devam ettirmek istedi ve 2018 yılında Kedarnarth filmi ile çilk çıkışını yaptı. Bollywood’un kazandığı yetenekli isimlerden biri olan Sara Ali Khan, son zamanlarda büyük bir ivme yakaladı ve önemli filmlerin aranan yüzü olmayı olmayı başardı. Gelin hep birlikte Sara’nın kariyerini ve filmlerini inceleyelim. İyi eğlenceler.

– Kedarnath (2018)

Kedarnath Review: Sara Ali Khan-Sushant Singh Rajput film leaves ...

2018 yılında dram türünde olan Kedarnath filmi ile Sara Ali Khan hayatımıza girdi. Başrollü Sushant Singh Rajput ile paylatığı film, ona Filmfare Ödüllleri’nde en iyi çıkış yapan kadın oyuncu ödülünü getirdi. Abhishek Kapoor’un yönetmenliğini üstlendiği film, Kedarnath’da yaşanan Uttarkhand sel felaketini ve Hindu kız ile Müslüman erkeğin acı dolu aşkını anlatıyor.

– Simmba (2018)

Simmba (2018)

İkinci filmini komediden yana kullanan Sara Ali Khan, 2018 yılında ünlü yönetmen Rohit Shetty’nin filminde başrolü Ranveer Singh ile paylaştı. Masala komedi türünde olan film Simmba adındaki yolsuz bir polisi ve  Shagun isimli aşık olduğu kadını anlatıyor.

– Love Aaj Kal 2 (2020)

Love Aaj Kal box office collection: Day 1 - Movies News

Dram ve komedi dalında yeteneğini kanıtlayan Sara Ali Khan, daha ciddi projelerde ve daha iyi yönetmenlerle çalışmaya başladı. Bollywood’un en iyi yönetmenlerinden olan Imtiaz Ali, Sara Ali Khan’ı yeni filminde oynatmak istedi ve başrolü Sara ile Kartik Aaryan’a verdi. Film, 1990 ve 2020 yılında yaşanan aşkları konu alıyor. Daha önce Love Aaj Kal filminin ilk serisinde ise babası Saif Ali Khan yer almıştı.

– Coolie No. 1 (2020)

Coolie No.1 Remake Featuring Sara Ali Khan and Varun Dhawan - ICONS.PK

1995 yılının kült komedi filmlerinden olan Coolie No. 1 filminin remake versiyonunda başrolleri Sara Ali Khan ve Varun Dhawan paylaşıyor. 2020 yılında vizyona girmesi beklenen film, koronavirüs nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!