Bollywood | 2019 Yılının En İyi Oyunculuk Performansları

2019 yılını geride bırakmamıza çok az kalmışken, 2019 yılında Bollywood’da en iyi oyunculuk performansı gösteren kişiler kimmiş bir bakalım mı?

1. Hrithik Roshan (Super 30)

Bu yılın en iyi oyunculuk performansı tattışmasız Hrithik Roshan’a ait. 3 yılın ardından sete dönen başarılı oyuncu muhteşem bir filmle seyirci karşısına çıktı. Ünlü matematikçi Anand Kumar’ın hayatının anlatıldığı Super 30 filminde Hrithik Roshan hiç alışık olmadığımız şekilde karşımıza çıktı. Görüntüsünün yanı sıra konuşmasını da değiştiren Hrithik Roshan, bu senenin en iyi performansını bizlere sundu.

2. Alia Bhatt (Gully Boy)

Alia Bhatt’ın oyunculuğunu tartışmaya gerek yok. Çok genç yaşına rağmen uzun yıllardır bizlere çok iyi oyunculuk performansı sergileyen Alia Bhatt bu yıl da listemize girmeyi başardı. Zoya Akhtar’ın yönetmenliğini yaptığı filmde hırçın müslüman genç bir kadın olan Safeena’ya hayat verdi.

3. Shahid Kapoor (Kabir Singh)

Shahid Kapoor, şüphesiz Bollywood’un en iyi oyuncularından olup hakettiği değeri görmeyenlerden. Ama bu sene Kabir Singh filminde öyle bir performans sergiledi ki tüm sene o konuşuldu. Filmde çabuk sinirlenen, alkol ve uyuşturucu problemleri olan bir cerraha hayat veren Shahid Kapoor, bu senenin en iyi performanslarını sergileyen oyuncular arasına girdi bile.

4. Kangana Ranaut (Judgementall Hai Kya)

Kangana Ranaut, Bollywood’un en özgün oyuncularından bir tanesi. Onun göz önünde bulunması için star erkek oyunculara hiç ihtiyacı yok o tek başına bir star. Her filminde olduğu gibi Judgementall Hai Kya filminde de muhteşem bir performans sergiledi. Onun hiç görmediğimiz psikopat ve deli yanını gördük.

5. Vicky Kaushal (Uri)

Vicky Kaushal son yılların yükseliş yaşayan oyuncularından bir tanesi. Daha ilk filminden kendini kanıtlayan Vicky, bu sefer tamamen filmi sırtlayan bir performans sergilemiş. Gerçek yaşanmış terör saldırısını anlatan filmde Vicky,  Vihan Singh Shergill’e hayat vererek Hindistan’ın intikamını alan bir komutan rolündeydi.

6. Rani Mukerji (Mardaani 2)

Rani Mukerji kuşkusuz Hindistan sinemasının divalarından bir tanesi 2000’li yılların başından beri oynadığı filmlerde, gösterdiği oyunculuk performansıyla gönlümüzde çok özel bir yer edindi. Bu sene de kült filmler arasına girmeyi başaran Mardaani filminin ikinci serisiyle geri dönüş yaptı. Filmde Shivani isimli sert ve vicdanlı bir polisi canlandıran Rani Mukerji bu senenin en iyilerinden.

7. Ranveer Singh (Gully Boy)

Zoya Akhtar’ın bambaşka bir dünyayı gösterdiği filmde Ranveer Singh, gösterdiği performansla bu senenin en iyilerinden olmayı başardı. Filmde fakir, ama aynı zamanda rap müziğe tamamen bağlı olan bir sokak rapçisini canlandırıyor.

8. Vidya Balan (Mission Mangal)

Vidya Balan’ın oynayamadığı rol yok desek abartmış olmayız sanırım. Hindistan sinemasının kuşkusuz en iyi oyuncuları arasında üst sıralarda yer alıyor. Mission Mangal filminde ise evli ve çocuklu bir bilim insanına hayat veriyor. Hindistan’ı Mars’a çıkan ilk ülke konumuna ulaştıran projenin fikrini ortaya atıyor.

9. Ayushmann Khurrana (Article 15)

Ayushmann Khurra son zamanlarda seçtiği sağlam senaryolu filmlerle gündeme gelen bir oyuncu. 2018 yılında yakaladığı büyük çıkışın ardından 2019 yılında Article 15 filminde yer alarak adını unutulmaz oyuncular arasına yazdırdı. Ayan, küçük bir kasabaya atanan bir polistir. Kasabada iki kuzen kaçılınca harakete geçer ve devlet hakkında çarpıcı gerçekleri öğrenir.

10. Priyanka Chopra (The Sky Is Pink)

Priyanka Chopra, tam dört yıl sonra Bollywood’a geri döndüğü için çok mutluyuz. Aisha Chaudhary’nin gerçek yaşamını anlatan filmde Priyanka Chopra, Aisha’nın annesi Aditi Chaudhary’e hayat veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!