Bohemian Rhapsody Filmini İzlemeniz İçin 5 Sebep!

Şüphesiz müzik dünyasının en efsane gruplarından biri, Queen. Şimdi ise Queen’in kuruluşu ve grubun efsane solisti Freddie Mercury’nin müzik alanında yükselişini konu alan Bohemian Rhapsody geçtiğimiz hafta vizyona girdi. Ve biz de sizler için bu hafta sonu Bohemian Rhapsody izlemek içini 5 neden derlemek istedik!

1- Zaman Tünelinde Gibi Hissettiyor Olması

Grubun oluşmasını izlerken film sizi adeta bir zaman tüneline sokuyor.  70’ler ve 80’lerin o renkli dünyasınına konuk olmak keyifliydi.

2- Efsane Şarkıların Doğuşunu Anlatıyor Olması


Another One Bites The Dust, Don’t Stop Me Now, We Will Rock You, Bohemian Rhapsody ve daha bir çok efsane Queen şarkısının nasıl doğduğunu izleme şansı yakalıyoruz. Sevdiğimiz şarkıların nasıl oluşturulduğunu bilmek, hikayesisini öğrenmek oldukça güzeldi.


3- Harika Bir Oyuncu Kadrosuna Sahip Olması

Biyografik tarzdaki filmlerde kafada hep acaba gerçekten yansıtabilecekler mi yansıtamayacaklar mı sorusu oluyor. Bu filmde tüm karakterlerin oyuncu seçimleri o kadar doğruydu ki. Oyuncular karakterleri oynamamış yaşamışlar diyebiliriz.


4- Müzikal Tadında Bir Film Olması

Biyografik bir film olduğu doğru ama film bununla kalmıyor bize bir müzik şöleni de yaşatıyor. Hem de Freddie‘nin kendi sesinden!


5- Ve Son olarak Rami Malek Ve Üst Düzey Performansı

Freddie Mercury gibi zamanının efsanesi olmuş, çoğu kişi tarafından tanınıp sevilmiş bir kişiyi canlandırmak… Özellikle Freddy’nin karmaşık özel hayatını da düşününce onu canlandıracak kişinin işi oldukça zordu. Onu bir efsane yapan sahne performanslarını komik görünmeden, duygusal zorluklarını bir o kadar başarılı bir şekilde canlandırmasıyla Rami Malek harika bir iş çıkarmış 👏

Eğer henüz izlemediyseniz, bu hafta sonu izlenecek filmler listenize Bohemian Rhapsody’yi eklemeyi unutmayın! 😉

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!