Bodrum Masalı’nın Kelebek’ini Neden Sevdik?

Birkaç sezon önce Kanal D’de yayınlanan güzel dizi Bodrum Masalında Hilmi Cem İntepe’nin canlandırdığı, yardımsever, iyi kalpli, sempatik, karakteriyle de sevgisiyle de gönüllere taht kuran kelebek karakteri’ni hepimiz özledik diye düşünüyorum.. Peki bu karakteri neden bu kadar sevdik? Neden bu kadar özlüyoruz? Hadi 5 madde’de sevgimizi özetleyelim..

1) Kelebek Hilmi Cem

Bence Hüsnü yani namıdeğer Kelebek karakterini sevmemizdeki en büyük etken Hilmi Cem İntepe’ydi…
Mimikleri, ses tonu, fiziksel yapısı hepsini gayet güzel kullanan Hilmi Cem, Kelebeğe gerçekten muazzam ruh üfledi..
Bunların dışında gerçek hayatta da Bodrum’lu olmasından dolayıdır ki, karakteri gerçekten benimseyen Hilmi Cem Kelebek olarak o kadar güzeldi ki sevmeden edemedik..

2) Yardımsever Çocuk Kelebek

Bodrum’un asayişi Kelebek’ten sorulur.. Daha dizinin ilk bölümünden Bodrum’a gelen Ergüven ailesine ettiği yardım ile tanıdığımız Kelebek dizinin tartışmasız en yardımsever karakteriydi.. Kelebek, abisinden tutun Bodrum’daki esnaflara, Ateş’den tutun Aslı’ya kadar ve dizide daha sayamayacağız birçok isme yardım etti, ki bence bu yardımsever karakteri onu sevmemizde büyük bir etken oldu..

3) Saf Sevgi

Su’ya olan aşkıyla bizi kendisine hayran bırakmayıda ihmal etmedi Kelebek..
İlk başta acı çekse de sonra mutluluğa kavuştu, acı çektiği haliyle de mutlu olduğu haliyle de bizi mest etmeyi başardı..
Onun aşkını çok sevdik;
çünkü onunki gerçek aşktı,
çünkü onunki yürekten ve tertemizdi..

4) Komik Çocuk Hüsnü

Su ile olan romantik sahnelerinde bile bizi güldürmeyi başaran Hüsnü Faryalı adeta dizinin komedyeniydi.. Bu esprili halleri ise onu daha da sevilesi yaptı e biz de sevmeden edemedik..

5) Doğallık önemli

Son olarak Kelebek karakterini sevmemizde bir sürü etken var fakat bence en önemlisi her sahnesinde doğal olmasıydı..
Birine yardım ederken, Su’yu severken, abisine kızarken, mutluyken, hüzünlüyken, kısacası her sahnesinde en doğal haliyle karşımıza çıktı o..
Doğal olduğu için biz de Kelebeği ailemizden birisiymiş gibi benimsedik ve gerçekten çok sevdik…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!