Black Adam, 21 Ekim’de Sinemalarda!

Dwayne Johnson, New Line Cinema’dan “Black Adam” aksiyon macerasında başrolde. DC’nin bu anti kahraman hikâyesini anlatan ilk uzun metrajlı film, Jaume Collet-Serra’nın (“Jungle Cruise”) yönetiminde beyaz perdeye geliyor.

Kadim Kahndaq’ta köle Teth Adam’a tanrıların her şeye kadir güçleri bahşedilmişti. Ama o, güçlerini intikam için kullandı ve hapsedildi. Şimdi, 5.000 yıl sonra, serbest kaldı ve bir kez daha karanlık adalet duygusunu dünyaya yayıyor. Adalet Topluluğu (Hawkman, Doctor Fate, Atom Smasher ve Cyclone) olarak bilinen modern zaman kahramanlarından oluşan bir ekip, teslim olmayı reddeden Teth Adam’a, onu ebedî esarete geri döndürmek üzere meydan okuyor.

Johnson’a, Hawkman rolünde, Aldis Hodge (“City on a Hill”, “One Night in Miami”), Atom Smasher rolünde, Noah Centineo (“To All the All the Boys I’ve Loved Before”), Sarah Shahi (“Sex/Life”, “Rush Hour 3”), Marwan Kenzari (“Doğu Ekspresi’nde Cinayet”, “Aladdin”), Quintessa Swindell (“Voyagers”, “Trinkets”) Cyclone rolünde, Mohammed Amer (“Mo”, “Ramy”), Bodhi Sabongui (“A Million Little Things”) ve Pierce Brosnan da (James Bond ve “Mamma Mia!” serileri) Doctor Fate rolünde katılıyorlar.

Film Afişi.

Bill Parker’la C.C. Beck tarafından yaratılan DC karakterlerinden uyarlanan ve senaryosunu Adam Sztykiel ve Rory Haines & Sohrab Noshirvani’nin yazdığı filmin yönetmeni Collet-Serra. Filmin yapımcıları Beau Flynn, Hiram Garcia, Dwayne Johnson ve Dany Garcia’yla Toby Emmerich, Richard Brener, Dave Neustadter, Chris Pan, Walter Hamada, Adam Schlagman, Geoff Johns, Eric McLeod ve Scott Sheldon.

Yönetmenin kamera arkası yaratıcı ekibinde Oscar adayı görüntü yönetmeni Lawrence Sher (“Joker”), yapım tasarımcısı Tom Meyer (“Real Steel”, “Finch”), kurgucular Mike Sale (“Red Notice”, “Skyscraper”) ve John Lee (“Anyone Home?”) yer alıyor, kostüm tasarımcıları Kurt ve Bart (“Deadpool 2”, “The Hunger Games: Mockingjay – Part 1 & 2”), Oscar ödüllü görsel efekt süpervizörü Bill Westenhofer (“Life of Pi”, “Wonder Woman”) ve besteci de Lorne Balfe (“Black Widow”).

New Line Cinema sunar, bir Seven Bucks/Flynn Picture Co. yapımı, bir Jaume Collet-Serra Filmi, “Black Adam”. 19 Ekim 2022’den itibaren dünya sinemalarında ve IMAX’te, 21 Ekim 2022’den itibaren de Kuzey Amerika sinemalarında olacak. Dünya çapındaki dağıtımını Warner Bros. Pictures yapacak. “Black Adam” Türkiye’de de, 21 Ekim’de vizyona girecek.