tds_thumb_td_300x0
Bir Elmanın İki Yarısı: Artemis ve Hasan
Merhabalar! Dün akşam yine muhteşem bir bölüm izledik. Mesela öncelikle, Hasan’ın Artemis’in babasının kendi babasını bıçakladığını sanıp her şeyi yanlış anlaması üzerine Artemis’e her şeyi anlatması gerektiğini düşünüp Artemis’i görmeye okuluna gitmesi kalp ben.
Daha sonra Selen’i gördüğü zaman Selen’in triplerini umursamaması ve ”Seni değil Artemis’i görmeye geldim.” demesi. Yani buardan da anladığımız üzere, Selen Hasan için çok önemli değil ama Artemis önemli.
Hasan aslında çoktan aşık olmuş ama farkında değil. Bunu en kısa sürede fark etmesini umuyorum .Artemisi Dorukla gördüğü zaman (Doruk da bence tam Hasan’ın rakibi olabilecek birisi) bozulduğunu hissettim izlerken, Hasan Artemisin hayatında biri olması fikrine katlanamıyor, bu fikir onu sinir ediyor. Çünkü kıskanmak da sevdaya dahil.
Parkta Artemis’e “Senin baban bir katil” demesi ve Artemis’in tokat atmasına rağmen peşinden gitmesi..  Hasan’a Artemisin yanında olmak iyi geliyor.
Beni en üzse de Hasan’ı sarsmak isteyen bir Artemis var ve Artemis’in bu dik duruşunu çok seviyorum Hem naif, hem kırılgan hemde güçlü.
”Tokatı da bastın sinirin geçmedi mi hala?”
Hasan Artemisin ona trip atmasına bile bozuluyor.
Hasan neden bu kadar yıkıldın? Neden bu kadar bozuldun?  Artemis yıktı geçti resmen ama sarsmak istedi Hasan’ı, Hasan resmen paramparça oldu. Ama anlaması gerekiyordu. Artemis’in değerini, bir aradığında ona iyi gelen sesini. Artemis yoruldu haklı olarak. Hasan Artemis’i çok kırdı ama bunu asla umursamadı.
Bu sahnede ayrıca “Ezgi ve Burak’a teşekkür etmek istiyorum. (Çok iyiydiler ve gerçekten hissettim).
 ”En iyisi uzak durmak”
“Herhangi bir insansın benim için “ dedikten sonra  sözleri Teomana ait!
”Birlikte  ama yalnız iki yabancıyız.”
Neyin bildin ki değerini benimkini bileceksin? Bunu da tabi mahvedeceksin.
Artemisi’n sözleriyle aklıma çok sevdiğim şarkı geldi.
Ama öyle olmuyor işte ,istemeseler de bir şekilde geliyorlar bir araya. Ve bölümün son sahnesi; “Artemisin kaçırılması” ve Hasan’ın bir şekilde bunu görmesi peşinden gitmesi ama yetişememesi …Hasan  bu süreçte duygularının farkına varacak ve  Artemise bir şey olması korkusunu yaşayacak diye umut ediyorum.Olaya  Doruk ve Şeymada dahil olacak ve işler iyice karışacak. Çok heyecanlı! Şimdi nasıl geçecek bir hafta? Fragmanı büyük bir heyecan ve merakla bekliyorum. Çok uzattım farkındayım,  şimdiden okuduğunuz için teşekkür ediyorum ve yazımı bitiriyorum.
Senaristlere de Ayrıca teşekkür ediyorum, bu kadar güzel yazdıkları için ve nihayet bir tarafa karar verdikleri için. 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!