tds_thumb_td_300x0
Bir Deli Rüzgar 1. Bölüm: Şöhret’in Bedeli

Yeni dizi herkese hayırlı olsun diyerek yazıma başlıyorum. 

Zamanın nasıl gelip geçtiğini anlayamadım, dizinin her sahnesi o kadar sürükleyici ilerledi ki bu kadar iyi ilerleyeceğini tahmin etmemiştim. Ne yalan söyleyeyim dizi başlamadan önce klişe bir konu gibi gelmişti. Ama o kadar iyiydi ki bu konuda Altan Dönmez’e ayrı bir tebrik gerekir her iki dünyayı da tertemiz kurmuş.

Oyuncular hakkında yorumlarımdan önce dizinin konusu bir anlatayım.

İki farklı hayat var dizide biri Melike’nin geçmişi diğeri Gökçe’nin geleceğidir. Diziyi Melike’ye ne oldu Gökçe’ye neler olacak diye düşünüp izliyorum iki tarafı da merak etmek diziye ayrı bir heyecan katıyor. İki kız da çok hırslı ve bu hırsları için biri ailesinden vazgeçerken diğeri ailesinden birini bulacak. Hikayeleri çok dikkat çekici özellikle de dönem kısımları bu bölüme damga vurdu. Almila’yı bu kadar iyi beklemiyordum. Melike’nin gençlik dönemi herkesi büyüledi resmen. Kemancı Ali ise herkes tarafından sevildi sonunu bile bile bu çifte ben de düştüm. Bölüme gelelim artık. 

Kendi fikirleri, hırsları olan güçlü kadın karakterler zordur aslında ama iki tarafta çok iyi yansıttı. Melike’nin hikayesi çok etkileyici bir dilde ilerliyor. Gökçe karakteri daha çok kararsızdı ama son sahne de artık bu yolda ilerlemek istediğini anladık. Şöhret hikayeleri aslında beni biraz bayardı tıpkı Gökçe’nin dediği gibi “Ne oldu kötü yola mı düştü?” mantığında izlerdim. Ama dizi çok dikkat çekici ve ibretlikti. Şüphesiz en ibret alınacak karakter ise Melike. Nereden nereye diyor insan. Kendisinin de dediği gibi “Yarattığı nefretten dağların altında kalmış” bir kadın. Şöhret basamaklarını tek tek çıkıp çıktığın kadar iniyorsun da. Bu tezatı Melike’ye öyle güzel işlemişler ki. 1978’deki gözü kara kız, bugün gözlerinden tecrübe akan, hayatın yorduğu bir kadına dönüşmüş. Gökçe’ye her ne kadar akıl verse de bizim inatçı kız bu yoldan vazgeçmeyecek gibi. Gelelim bölüm sonuna; O nasıl bir sondur hiç böyle bir sahne beklemiyordum. Bölüme damga vurdu resmen. Melike ölmez diye düşünüyorum ama gene de o sahne de ya ölürse diye korktum. O anda Pınar’dan küçüğüm dinlemek ise insanı ayrı duygulandırdı. Şarkının bittiği anda dolan gözleriyle aslında içindeki baba sevgisine hasret küçük kız çocuğunu gördük. 

Gelelim oyuncularımıza;

Berk Cankat’ı bu bölüm fazla izleyemedik ama olduğu sahnelerde de dikkatleri üstüne çekmeyi başardı. Oyunculukta kendini biraz daha geliştirmiş. Dizilerdeki şansızlığı bu dizide son bulacak gibi geldi bana tabi ki kanal dizinin arkasında durursa. Cool, esrarengiz tavırları, Pınar’la tutan kimyası ve oyunculuğu konuşulmasına sebep oldu. Bu bölüm kızlarımızı tanıdık bir sonra ki bölümde Uğur’u tanırız belki de. Ama Uğur karakteri kim olmasını isterdiniz diye sorsalar gene Berk derdim karaktere cuk oturmuş.

Almila Ada dizide oynayacaklar açıklandığında en zayıf halkası diye düşünmüştüm. Beni bu düşüncemden oyunculuğu ile utandırdı. Kendini geliştirdiği çok belli emeğinin karşılığını da sosyal medyadaki güzel yorumlardan gördük. Herkes genç Melike karakterine hayran kaldı. Naif ve duru yüz hatlarıyla dönem kadınını çok güzel oynadı. Umarım bu dizi onun için dönüm noktası olur.

Pınar Deniz diziyi izlememe sebep olan kadın. Söylediği şarkılarla sesiyle herkesi büyüledi desek yeridir. Hani derler ya ne giyse yakışıyor öyle bir kadın. Yanına hangi oyuncuyu koysak yakışıyor. Berk’le ayrı bir havası varken Erdem’le de sempatik bir görüntü oluşturmuşlar. Bu karakter Pınar’ın dönüm noktası olacağından çok eminim. Gökçe karakterini öyle güzel canlandırdı ki işte bu dedim. Her zaman savunup, sevdiğim bir oyuncudur Pınar Deniz bu dizi umarım onu dahi iyi projelere taşır. 

Hatice Aslan zaten tanıdığımız bir oyuncu ama bu zamana kadar onu ben hep zengin anne rolüyle izlemiştim. Melike karakteri çok farklı geldi. Oyunculuğuna lafım dahi yok enfes oynadı. Onu farklı karakterde izlemek beni mutlu etti. Hayat tarafından yorulan Melike Candan karakterini çok güzel ekranlara yansıttı. 

Erdem Kaynarca’yı ilk burada izledim. Çok sempatik bir oyuncuymuş. Farklı bir karizması var. Ekranlara yakışan bir yüz olacağına eminim. Oyunculuğu biraz daha geliştirirse iyi bir proje de başrol olarak izleriz. Adını not aldım ilerde bu adamı güzel yerlerde göreceğiz. Yolu açık olsun.

 

Bu yolda hepsine başarılar dilerim. İzlemediyseniz diziyi bir şans vermelisiniz pişman olmazsanız.

Gökçe’nin de dediği gibi En azından denemedik demeyiz.

“Bir Deli Rüzgar 1. Bölüm: Şöhret’in Bedeli” için bir yanıt

  1. […]  https://neizledik.com/bir-deli-ruzgar-1-bolum-sohretin-bedeli/ […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!