tds_thumb_td_300x0
Bir Aile Hikayesi 5. Bölüm: Her Şey Seninle Güzel

Bu hafta Bir Aile Hikayesi ile birlikte “Her Şey Seninle Güzel” dedik… Bölüm yorumuna geçmeden önce şunun altını çizmeliyim ki Bir Aile Hikayesi şu sıralar İstanbullu Gelin ile birlikte ekranlardaki en naif ve kaliteli yazılan iş. Her şey seninle güzel şarkısının söylendiği sahnede geçmişle gelecek, bir anne ve kızın hikayesi öyle güzel bağlandı ki birbirine…

Geçmişten bahsedelim önce. Tüm aile oturmuş Eurovision izliyor. Sahi Eurovision flashbacklerde göreceğimiz kadar eski bir hatıra olarak kaldı, onu da bi hatırlamış olduk. 🙂 Reyhan’ın sesi güzel olduğu için Cem ve arkadaşları şarkı söylemesini istiyorlar aynı anda ise günümüzde Beste’yi kendi kendine şarkı mırıldanırken görüyoruz. Anne kızın ikisinin de sesleri güzelmiş ve şarkı söylemek istiyorlarmış meğer. İkisi için de olmamış. Reyhan, üçüzleri olunca uzaklaşıyor bu hayalden, Beste’nin uzaklaşma sebebi ise eğer orijinalindeki gibi işlenirse daha üzücü ama spoiler vermeyelim şimdi.

Beste’yi kendi kendine şarkı söylerken duyan Erdem, Beste’yi bir huzur evinde şarkı söylemesi için çıkarıyor. Ona harika bi sahne hazırlıyor. Gözlemlediğim kadarıyla Erdem ve Beste sosyal medyanın da yavaş yavaş dikkatini çekmeye başlayan bir ikili. Erdem’in Beste’nin kendi kendine şarkı söylemesini dinlerken büyüleyenmeyen yoktur heralde. Ben de Erdem gibi kocaman bir gülümsemeyle izledim onları. Beste’nin sahneye çıkmasından sonraysa geçmişte Annesi her şey seninle güzel’i söyledi günümüzde de Beste. Annesinin, babasının gözlerinin içine bakarak şarkıyı söylemesinden çok etkilenmiş olacak ki şarkı söyleme hayali o zaman düşmüş heralde aklına. Erdem onu sahneye çıkardığında aynı şarkıyı seçti ve sahnede giderek kendini buldu sanki. O da Erdem’le paylaştı bu anı geçmişte Cem ve Reyhan’ın paylaştığu gibi.

Biraz da Berk ve Mahur cephelerine bakalım… Kevin’ın This Is Us’ta gizli kahraman olması gibi Berk de buranın gizli kahramanı olma yolunda ilerliyor. Tüm o havalı görünümünün altında aslımda çok ince bir ruha sahip. Mahur, evlatlık olduğunu öğrendiklerinden beri okula gitmek istemiyor. Berk de onu vaz geçiremeyince kendini suçlu hissetmesinin de etkisiyle ona eşlik etti. Ama eve döndüklerinde okulu kırma fikri kesin Berk’ten çıkmıştır diye yine önyargıyla karşılaştı Reyhan tarafından.

Sonra Reyhan kendini affettirip sevgisini gösterse de Berk’in çoğu zaman dışlanmış hissetmesini değiştirmiyor bu durum. Geçmişteki Berk’in evin serserisi, Mahur’un da düzgün çocuğu gibi olan ayrım bugünlerini de etkilemiş. Berk kendini zamanında bu kadar dışlanmış hissetmese şuan Mahur ve Berk çok iyi iki kardeş olabilirlermiş. Ama hiçbir şey için geç değil, Berk imza attığı sözleşme yüzünden evini kaybedince Mahur’un evinde kalmaya gitti. İkili şimdi yeniden aynı çatı altında olup, yeniden yakınlaşacaklar.

Reyhan cephesinde ise işler biraz daha karışık. Müjde, Reyhan’ın Mahur’un babasının kim olduğunu bildiği halde söylemediğini öğrendi ve onu bencillikle suçladı. Babasına söz verdiği için Mahur’a söyleyemedi ama Reyhan’ın kapısını çaldı. İlerki bölümlerde Mahur’un öğrenmesi ve aralarının açılması da an meselesine benziyor bizden söylemesi.

Reytingler daha da yükselmiş, Bir Aile Hikayesi bu gidişle güzel bir ikinci sezona da merhaba der, biz de nice bölüm yorumlarında buluşuruz. 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!