Bilimsel Bir Düğün: The Big Bang Theory 11×12

Amy’nin büyük bir sorunu var: Nedime seçimi!

Bernadette mi Penny mi? Ah Amy seçilen değil de seçen olmak sana çok yakışıyor kızım! 🙂

Sheldon’ın da Amy’den pek bir farklı olduğu söylenemez. Oturacağı koltuğun bile her özelliğini en ince ayrıntılarına kadar düşünen, hesaplayan bir adamdan bahsediyoruz. Pazardan portakal seçer gibi baş sağdıç seçmeyecek herhalde değil mi?

En büyük romantizm etkinliği, hayatımızı nasıl daha çok bilimsel hale getiririz diye düşünmek olan canımız çiftimiz Sheldon ve Amy buna da kendilerince bir çözüm buluyorlar. Düğündeki ihtiyaçlara göre herkese birtakım testler uyguluyorlar.

En sadık kim? Düğünde mücevherlerimizi emanet edeceğimiz kişi güvenilir mi? Bir kriz durumu ile en iyi kim başa çıkabilir? Keşke Sheldon’a en çok kim katlanabiliyor? testi de uygulasalardı. Neyse…

Çok zeki insanların hep en basit şeyleri kaçırdığı söylenir. Bu bölümde de testlerle uğraşmayı amaç edinen çiftimiz arkadaşlarının bunu fark edeceğini hiç hesaba katmıyorlar. Kendilerine bir test uygulandığını düşünen tüm ekip adaylıktan vazgeçiyor haliyle.

Sheldon tatlım kim baş sağdıcın olacak şimdi? Stuart mı? Yok artık!

Tamam tamam geri aldındı zaten sakin olun. 🙂 Hatasını anlayıp herkesten özür dileyen Sheldon, en sonunda Leonard’ı sağdıcı olarak seçiyor. Tabi aslında Leonard kendini seçtirmiş de olabilir. Orası biraz karışık.

Amy ise Bernadette’in hala kendisinin nedimesi olmasını istediğini öğrenince vakit kaybetmek istemiyor. Ta ki Penny o an odaya girip ”Sen benim en yakın arkadaşımsın” diyene kadar. Bu şey değil miydi, Amy’nin hassas noktası?

Madem Penny baş nedime oldu, bunu Bernadette’e söylemek de ona düşer. Umarım bir sonraki bölümde Penny hala hayattadır…