Aynen Aynen 5. Sezon Yorumu

Nil ve Deniz’i artık evli bir çift olarak izlediğimiz ilk sezondan merhaba! Aynen Aynen’e 3. sezonda Deniz karakteri ile dahil olan Kerem Bürsin, Emir’in yerine öyle ideal bir aşık olarak karşımıza çıktı ki ikilinin birbirlerinden etkilenmeyeceklerine dair oynadıkları oyunları sonunda birbirleri için doğru kişi olmalarıyla evliliğe kadar vardı.

Ben kendi adıma konuşacak olursam ilk iki sezondaki Emir’li bölümler de komik olsa da, içinde gerçekten aşkın da olduğu bir romantik komedi izlemek diziye daha çok seviye atlattı. Emir’in, Nil’e olan tavırlarını genel olarak beğenmiyordum ve komik bölümler izlesek de işin içine derinlik girmeden ne kadar sürebilirdi çok emin değilim. O yüzden Deniz tam da bu noktada yani 3. sezonda Nil’in yeni ev arkadaşı olarak prens gibi belirdi adeta dizimize.

İkilinin ev arkadaşlığı ile olan başlangıçları, eskinin Evdeki Yabancı dizisi tadındaydı. Şimdi ise evlendikten sonra daha da ”Bir Kadın Bir Erkek” ikilisi olmuşlar. İkisi de sevdiğimiz dizilerdendir, bu ekolden yeni diziler görüyor olmak güzel. BluTV bu ikili ve diziyle çok iyi bir işe imza atmış.

Aynen Aynen’in 5. sezonunda ne izledik?

Sezonu düğün gecesi ile açtık, fermuar krizinin Nil’i, ”Nill Bill”e dönüştürmesi adeta efsaneydi. Deniz’in, Nil’den ürken tavırlarının da delisiyiz efenim. 🙂

Sonraki bölümde ise Deniz, evlilik cüzdanlarına ”kullanma kılavuzu” muamelesi yapıp eski sevgiliyi düğüne davet edebiliyor muyuz diye ne kadar bakıp, hiçbir şey bulamasa da kazanan Nil kanunları oldu. 🙂 Düğüne gelen eski sevgilinin sonradan Deniz ve Nil’in evine de gelmesi ve Deniz’in onu kuzeni olarak tanıtması ortalığı biraz karıştırdı.

3. bölüm, sezonun en omik bölümlerinden biriydi. Toplumsan cinsiyet rollerini altüst eden ikili, Deniz’ın pornocu arkadaşının kostüm partisine gidiyordu. 🙂 Nil’in, ”belki beni keşfeder” tepkisi ayrı, ”haftaya da torbacı arkadaşlarınla tanışırız artık” tepkisi ayrı komikti. 🙂

Sevgililer Günü bölümünde Deniz’in, Nil için ”Bundan önce de hayatımdaydın ama artık hayatımsın” benzeri sözlerle kaydettiği videoyu izlemek epey hoştu. Adı üzerinde ‘romantik’ bir bölüm izledik. Hatta fondaki müzikle birlikte adeta Hollywood esintili bir romantik komedi filminin duygusal bir sahnesine ışınlandık. Kerem Bürsin’e aşık adam rolü efsane gidiyor der susarım.

Bir sonraki bölümde kavga sahnesi biraz şaşırtıcı oldu. Tam ne oluyoruz, niye ayrılıyorsunuz derken after fight sex’in asıl amaçları olduğunu anlıyoruz. Deniz ve Nil’in konuya getirdikleri bilimsel açıklama ise çok değerliydi: Her şeyin başı hormon.

Sadece 7-8 dakikalık bölümlerden oluşan bir dizi nasıl bu kadar işler içimize bilmiyorum ama ben bu diziyi de bu ikiliyi de gerçekten çok seviyorum. Nil ve Deniz’in birbirinden absürd anlarını, esprilerini, romantiklerini, şapşallıklarını, doğallık ve sempatikliklerini daha SEZONLARCA izlemek dileğiyle!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!