tds_thumb_td_300x0
Avlu’nun 29. Bölümünde Neler Olacak?

Avlu son bölümüyle tüm dengeleri değiştirip kafaları karıştırmıştı. Ölümlerin, hainlerin, katillerin kim olduğu konusunda akılları karıştırarak bütün izleyicileri ters köşeye yatırdı.

Çıkan ilk fragmanda diziye yeni bir karakter girdiğini görüyoruz ve sanırım Deniz’e kızı Ecem’i hatırlattı çünkü kıza Ecem diye seslendi. Diğer taraftan Cengiz’in Azrayı yakalayıp bağladığını görüyoruz ve Deniz kötü bi şeylerin olacağını hissettiğini söylemişti ve Zerrin’e de “Azra’nın kılına zarar gelirse” diye tehdit savurduğunu görüyoruz bu konuda pek bir şey bulamadım ama içindeki kötü hisse bağlıyorum.

  • Zerrin herkesten hesap soracağını söylüyor ve Azra ve Kudretin ismini geçiriyor. Kardeşi konusunda intikam alacağını düşünüyorum kesinlikle özellikle de kardeşinin Azra tarafından zarar gördüğünü öğrenmişti o yüzden konu kesinlikle Zeyneple alakalı. Deniz’in ilk fragmanda elinde bir not görüyoruz ve birini aramalarını, bulmalarını söylüyor tedirgin bir şekilde ben ikinci fragmanla birlikte hainin not bırakarak intihar etmeye gittiğini düşünüyorum.

İkinci fragmanda Deniz’in haini öğrendiğini ve ona “biz yerine Kudret’e gittin, bize ihanet ettin!” gibi birkaç şey söylediğini gördük ve ardından Yonca ve sonra Derya gösterildi. Hainin ikisinden biri olduğunu düşünürsek ben Derya olduğunu düşünüyorum çünkü Yonca yapacak olsaydı Kudret’lerin blokta kalırken uyuşturucu alması için zorlandığında alırdı ama almadı. Kendini Öykü’ye odakladığını, intihardan sonra akıllandığını, ikinci bir ihanet etmeyeceğini ve Deniz’in kaptanlığında en çok arkasında duranlardan biri olarak ve fragmandaki rahatlığını da görünce bence Yonca sadece ters köşe yapmak için gösterildi ve öne sürüldü geçen bölümde öyle olduğunu düşünüyorum. Çünkü biz Yonca gösterildiği an inanarak atlayacaktık daha önceki olaylardan sebep.

Derya’ya gelince banyoya gittiğini görüyoruz ve Yonca’ya kıyasla daha durgun ve üzgün görünüyordu ayrıca ilk fragmanda Deniz birini aradığını söylerken Derya dışında tüm tayfa ordaydı, Yonca dahil. Ben notun bir intihar notu olduğunu ve Derya’nın ihanetten sebep banyoda intihar ettiğini ve Deniz’in onu aradığını düşünüyorum. Çünkü tedirginliği var ve ikinci fragmanda Heves ağlayarak “Deniz koş burda” diyor Hevesle Derya’nın bağını bildiğim içinde biraz Derya olduğunu düşündüm. Deniz’in “affedecektim, n’aptın” dediğini görüyoruz sonra ortada ya bi intihar ya da bir intihar süsü var.

Fragmanın sonunda sadece Kudret’i görüyoruz Kudret’in bir parmağı olabilir intihar süsü gibi. Belki de başkası tarafından bir not yazıldı ve Derya’ya bir şey yapıldı bu da bir ihtimal. Azra’ya gelecek olursak tekrar fragmanda bir ara Deniz “Azra.. Azra.. canım.. canım..” diyor ve burda Azra’nın başına gelenleri öğreniyor olabilir ve Azra gizli gizli ellerini çözer gibi görünüyor belki de Cengizden kurtulurken Cengize bir şey yaparak geri dönüyor olabilir ve Deniz Azra’nın geldiğini görmüştür ama bunun için erken olduğunu düşünüyorum. İlk iki fragman için yorumlarım bunlar, yeni bölümü heyecanla bekliyoruz

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!