tds_thumb_td_300x0
Avlu 15. Bölümde Neler Oldu?

Biraz Avlu konuşmaya ne dersiniz? Evet dediğinizi duyar gibiyim. Dilerim beğenirsiniz.

Geçtiğimiz bölümde yine yürekleri dağlayan bir bölüm izledik. Nihan’ın öldürülme davası tekrar gün yüzüne çıktı ve küçük Öykü’nün yurda gitmesi söz konusu oldu. Gelin biraz daha detaylı inceleyelim.

Geçtiğimiz bölümde Oktay’ı olumsuz yönde etkileyecek bir rapor yazılmıştı ve bu raporun aslında Özlem tarafından yazıldığını bilmeyen Oktay arkadaşı Murat’ın yaptığını düşünerek onunla kavga bile etmişti. Ancak bizim akıllı müdire Zerrin hanım Oktay’ı asılsız yere kavga etmekten ve birnevi Özlem’le Oktay’ın arasına girmek de diyebiliriz. Bunun için raporu kaşelerin ortasına koyarak Oktay’ı odasına çağırttı. Onunla konuştuktan sonra tam Oktay odadan çıkacakken ona kaşeleri uzatmasını söyledi ve Oktay da orada raporun Özlem tarafından imzalandığını gördüğünde büyük bir hayal kırıklığına uğradı.

Özlem’in evine giderek ilişkilerinin bittiğini duyuran Oktay Özlem’i paramparça etti. Özlem de annesinin baskıları ve Oktay’ın onu yıkmasıyla soluğu Oktay’ın yanına giderek almayı tercih etti ancak Oktay evde olmadığı için ondan aldığı yedek anahtarla eve girdi. Eve girdiğinde Oktay’ı göremeyen Özlem, ona not bırakmak istedi ve rastgele çekmeceden defter aldı. Defter sandığı Oktay’ın günlüğüydü.

Oktay günlüğüne birisini öldürdüğünü yazmıştı. Bunu öğrenen Özlem, öldürdüğü kişinin Nihan olduğundan şüphelenmeye başladı. Oktay’a gördüğü yer de Nihan’ı sen mi öldürdün diye soran Özlem’e bir türlü öldürmediğini ispatlayamayan Oktay, en sonunda evet ben yaptım diyerek geçiştirdiğini sandı. Murat da bu konuşmaya şahit oldu ve Oktay’ı tek casede gebertmek istedi. Karısının ölmesini hiçbir şekilde hazmedemiyordu. Bu yaptığı belki karısını geri getirmeyecekti ama bundan sonra kime güveneceğini daha iyi seçmesine yol olacaktı.

Avlu da geçen hafta bu tür olaylara şahit olmuştuk. Hele Yonca’nın uyuşturucu alıp “Kuş olup burdan uçsam” deyişi ayrı ağlattı bence herkesi. En etkilendiğim sahnelerden diyebilirim. Olan küçük Öykü’ye oldu ne yazık ki. Avlu yeni bölümüyle 18 Ekim Perşembe 20:00’da Star Tv’de!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!