Avengers Endgame Teorileri Neler?

26 Nisan’da gösterime girmeye hazırlanan, bir devrin finali Avengers Endgame filmi için üretilen teoriler hız kesmeden devam ediyor.

En büyük teoriler ise Tony Stark ve Antman üzerinde yoğunlaşmış durumda. Bunun en büyük nedeni de hem Tony’nin trailerde uzayda tek başına ölüyor gibi gösterilmesi hem de Ant-man’in ölü sanılırlen bir videoda belirmesi.

Teorilere göre Scott Lang’ın ortada olmadığı sürece ne yaptığını görmek izleyicinin filmdeki gözü olacak. Yani biz o süreci Scott’un gözünden gördükten sonra Scott Lang hikayede kilit bir rol üstlenecek deniyor.

Üzerinde en çok konuşulan konulardan biri de Tony Stark’ın nasıl kurtulacağı. Birçoğumuza göre bu sahne filmin başlarından. Çünkü Tony Stark’tan bahsediyoruz. Uzay boşluğunda yapayalnız açlıktan ve susuzluktan ölecek değil dimi?

Birkaç gün önce Marvel’dan gelen açıklama bu tahminimizi doğrular nitelikte oldu. Çünkü gelen bilgilere göre Marvel filmin sürprizini kaçırmamak için son sahnelere fragmanlarda ve tanıtımlarda yer vermeyecek. Endgame’in tüm tanıtımları filmin ilk 30 dakikasından olacak.

Tony’nin nasıl kurtulacağına dair en güçlü teori ise MCU’nun en güçlü kahramanı olduğu duyurulan Captan Marvel. Tony’i uzay boşluğundan kurtaran kişinin Captain Marvel olacağı söyleniyor.

Tony’nin nasıl kurtulacağına dair teorilerden biri de Pepper Potts’un zırhlardan birini giyerek gelip Tony’i kurtaracağı. Başarılı olmasının ardından da Pepper’in Rescue ismiyle ikinci nesil süper kahramanlara dahil olabileceği söyleniyor.

Ayrıca Tony’nin gemide tek olmadığı yanında Nebula’nın olduğunu söyleyenler de var. Bu durumda kurtuluş yolu yine Nebula’da da olabileceği düşünülüyor.

Thannos’un Wakanda’da olduğu da en rağbet gören ve güçlü teoriler arasında yer alıyor.

Filmin büyük oranda zamanda yolculuğa odaklanacağı düşünülüyor. Hatta birçok bayrana göre öldü sanılan Ancient One Endgame ile birlikte geri dönebilir. Hatta Infinity War’da Hulk’a dönüşemeyen Bruce’a Ancient One’ın yardım edeceği düşünülüyor.

Fragmanda yalnızca dağılmış bir halde olduklarını gördüğümüz Caprain America ve Thor ile ilgili pek fazla tahmin yürütülmedi. Ancak Infinity War’da karşılaşmayan Captain America ve Iron Man’in bu filmdeki karşılıklı sahneleri merak ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!