The CW’de yayınlanan DC dizilerinin yaratıcılarından Andrew Kreisberg cinsel taciz ile suçlanıyor. 19 farklı kişiden gelen suçlamalara göre Kreisberg’ün yapımcısı olduğu Arrow, The Flash ve Supergirl dizilerinde güvenli bir şekilde çalışmak imkansız.

Kurbanların yaşadıkları travmatik taciz skandalları Warner Bros’u da harekete geçirdi ve inceleme başlatıldı. Andrew Kreisberg ise şimdilik uzaklaştırıldı. Set çalışanları, yazarlar ve teknik ekipte çalışanların şikayetlerine en büyük destek de oyunculardan geldi. Arrow’da Felicity Smoak karakterini canlandıran Emily Bett Rickards ve Supergirl dizisinden Melissa Benoist, skandal hakkında açıklama yapan ilk oyunculardı ve tacize uğrayan herkesin yanında olduklarını ifade ettiler.

Arrow’un Felicity’sinin açıklaması.

Stephen Amell ise dün Facebook hesabından yayınladığı video ile arkadaşı Emily Bett’in ve açıklama yapan herkesin yanında olduğunu, “Eğer çözümün bir parçası değilseniz problemin bir parçasınız.” diyerek sette çalışan herhangi birinin kendisini %100 güvende hissetmiyorsa dile getirmesi gerektiğini ve o kişinin her zaman arkasında olacağını ifade etti.

Supergirl’i canlandıran Mellissa Benoist’in açıklaması.

Ardından Grant Gustin, David Ramsey, Caity Lotz, Candice Patton, Maisie R-Sellers ve daha birçok oyuncu da konuyla ilgili açıklama yaptı.

Flash’ı canlandıran Grant Gustin’in açıklaması.

 

Flash dizisinde Irısh West karakterini canlandıran Candice Patton’un açıklaması.

Suçlamaların basına açıklanandan daha fazla olduğu konuşuluyor. Hollywood dünyasını kasıp kavuran bu skandallar için kesin çözümlere bir an önce ulaşılmasını temenni ediyoruz.

Arrow’un başrol oyuncusu Stephen Amell’in desteğini ilettiği videoyu buradan izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz