tds_thumb_td_300x0
Arrow 6. Sezon Beklentileri Karşılayacak mı?

The CW Network’ün DC patentli dizisi Arrow, 6.sezonu ile serüvenlerine tam gaz devam ediyor. Yaratıcılar Greg Berlanti, Marc Guggenheim ve Andrew Kreisberg’ün çizgi roman uyarlaması olan dizinin başrollerini Stephen Amell, Emily Bett Rickards ve David Ramsey paylaşıyor.

Oliver Queen’in zengin züppe bir çapkından ulu şehir Star City’nin korucuyusu olan Green Arrow’a dönüşme hikayesinin anlatıldığı dizinin reytinglerinin diğer kanallardaki dizilerin reytinglerinden düşük olması CW kanalının parçası olan her dizi için geçerli olsa da Arrow’un kemikleşmiş seyircisi için değişen bir şey yok. 5 yıl boyunca ıssız bir adada hayatta kalmaya çalışan Oliver Queen, babasının hatalarını düzeltmek için geri döndüğü şehirde suç ve yolsuzluklar için mücadele etmeye başlıyor. En başta yalnız olan Oliver, önce askeri geçmişi olan özel koruması John Diggle ve daha sonra tech dahisi Felicity Smoak’un yardımıyla Star City’nin koruyuculuğunu üstlenerek kötülüklere karşı büyük bir savaş vermeye başlıyor. Ancak babasının yaptığı yanlışların doğurduğu problemler ve 5 yıl boyunca hayatta kalmak için yaptığı hataların bedelini şehri ve sevdiklerini kurtarmaya çalışırken ödüyor. İlk sezondan itibaren sırasıyla The Dark Archer, Deathstroke, Ra’s al Ghul, Damien Darhk ve Prometheus big bad’ler olarak karşımıza çıkmıştı. Yeni sezonda ise big bad’in kim olacağı hala bir sır. Ancak Oliver Queen’in geçmişinden biri olacağı ve çizgi romanların en ünlü karakterlerinden biri olacağı da aşikar.

Ana big bad hikayesinin yanında, polisiye dizilerdeki tipik suç hikayelerine ve zaman zaman sci fi dünyasına da değinen dizi, geçmiş sezonlarda olduğu gibi bu sezon da The Flash, Legends of Tomorrow ve Supergirl ortak bölümü yayınlayacak. Oliver Queen (Green Arrow), Felicity Smoak (Overwatch), John Diggle (Spartan), Thea Queen (Speedy), Dinah Drake (Black Canary), Curtis Holt (Mr. Terrific) ve Rene Ramirez’den (Wild Dog)oluşan Team Arrow bu sezon bir bölünme yaşayacak mı merak konusu.

Her sezonda önemli bir karakterin öldürülmesi de kafalarda soru işaretleri oluşturmaya başladı bile. Özellikle 4.sezonda Katie Cassidy’nin canlandırdığı Black Canary’nin ölümü büyük bir yankı uyandırmıştı. Çizgi romanlarda ana karakterlerden biri olan ancak dizide diğer karakterler kadar sevilmeyen Black Canary’nin ölümü, 5.sezon reytinglerine bakılacak olursa diziyi olumsuz yönde etkilememiş.

6.sezonun ikinci bölümü ise geçtiğimiz hafta yayınlandı. Adadaki patlamadan ağır yaralı bir şekilde kurtulan ve komada olan Oliver’ın kız kardeşi Thea Queen’in akıbeti, Oliver’ın Samantha’nın ölümünden sonra oğlu William’ı tehlikelere karşı nasıl koruyacağı ve hayatının aşkı Felicity ile olan ilişkisi, Diggle’ın sırrı, Felicity ve Curtis’in ortak teknoloji firması projesi ve Big Bad’in olaylara nasıl dahil olacağını ilerleyen bölümlerde hep birlikte göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!