tds_thumb_td_300x0
Arkadaşlığı Konu Alan 6 Yabancı Dizi!

Bir dostluk grubunun anlatıldığı dizileri sevenler buraya, sizin için kimisi eski kimisi devam eden her türden dizi önerimiz var. Türleri farklı farklı olan bu dizilerin ortak özelliği ise özünde arkadaşlığı konu almaları ve bolca işlemeleri… Başlıyoruz!

1) Friends

Elbette, konuya adı bile dostlar anlamına gelen Friends’ten başlıyorum. 🙂 Hepimizin özendiği, içinde bulunmak istediği arkadaş grubunun bir temsili, adeta bir ütopya. İçinde dostluk geçen bir dizi izlemek istiyorsanız ve henüz Friends izlememişseniz kesinlikle listenize eklemelisiniz. 20’li yaşlardaki 6 arkadaşın iş, dostluk ve aşk hayatlarını konu alan Friends’in her karakterinde kendinizden bir parça göreceksiniz.

2) How I Met Your Mother

94′ yapımı olan Friends’in 2000’lerdeki karşılığı diyebiliriz. How I Met your Mother da yine Friends gibi 20’li yaşlardaki 5 arkadaşın yaşamını konu alıyor. Ted, Marshall ve Lilly üniversiteden yurt arkadaşıyken, dizinin zamanında ise ev arkadaşılar. How I Met Your Mother’ın, Friends’ten en büyük farkı arkadaşlığın yanı sıra Friends’e göre daha çok duygusal ve romantik sahne içeriyor olması. Sonuçta adı bile ”annenizle nasıl tanıştım” olan bir dizi. 🙂 Sitcom olduğuna bakmayın How I Met Your Mothher izlerken, gözlerinizi dolu dolu bulabilirsiniz. Yani eğer siz de Ted Mosby gibi duygusal ve dostlarına bağlı biriyseniz, bu dizi tam da size göre!

3) The OC

The OC, 2003-2007 yılları arasında yayınlanmış bir gençlik dizisi. 2015 senesinde ülkemize de Medcezir adı ile uyarlanmıştı. 16 yaşında babası hapiste, annesi ise bir alkolik olan Ryan’ın evsiz kalması ile başlıyor dizimiz. Ryan, abisi araba hırsızlığı yaparken istemeden ortak oluyor ve kendini ıslah evinde buluyor. Sandy Cohen ise kendini kamu hizmetine adamış bir avukat. Ryan’da hem bir ışık görüyor hem de onu kendine benzetiyor ve onu hapisten kurtarmakla kalmıyor evine getiriyor. Sonra da Kristen ile birlikte Ryan’ı evlat ediniyorlar. Hikayenin bundan sonrası ise gençlik, dostluk ve aşk üzerine kurulu müthiş bir hikaye. Evin ”geek” oğlu Seth’in, Ryan’ın dostluğuyla hayatı değişiyor. Seth ve Ryan’ın yeni yeni kurdukları kardeşlik bağı ve dostluklarına, Ryan’ın aşık olduğu kapı komşuları Marissa ve onun en yakın arkadaşı, Seth’in de hayatının aşkı Summer da dahil oluyor. The OC, gençlik dizisi de desek her yaşta izlenebilecek bir dizi. Dizinin California’da geçmesi ve şarkıları bile yeter!

4) New Girl

Başrolünde Zooey Deschanel’in yer aldığı komedi türündeki New Girl, 3 erkeğin yanına yeni ev arkadaşları olan taşınan Jess’in hikayesini konu alıyor. Jess’in en yakın arkadaşı Cece’nin de gruba katılması ile birlikte 5 kişi olan bu ekip, 7 sezon boyunca dostluk ve aşk dolu çok tatlı maceralar yaşıyorlar. Jess’in ev arkadaşı Nick’le yakınlaşması ile dostluğun yanında aynı zamanda romantik sahneler de dizide bolca yer alıyor. Yaz yaklaşırken, tam izlenesi bir komedi-dostluk dizisi. Özellikle de Friends ve How I Met Your Mother sevenlerin tarzına benzeyen bir dizi diyebilirim.

5) Stranger Things

Biraz komedi, biraz gençlik derken rotamızı biraz da korkuya çevirelim. Paranormal korku içeren bir dizide dostluk olmaz mı? Bal gibi olur hem de! 🙂 Özellikle Harry Potter izleyerek büyümüş nesil buraya. Stranger Things’deki çocukların dostluğu Harry Potter’ı fazlasıyla anımsatmıyor mu? Çocuklardan Will’in kaybolması ile başlayan diziyi henüz izlemediyseniz ”Friends Don’t lie” diyeceğiniz hem heyecanlı hem de müthiş bölümler bekliyor sizi!

6) Anne With An E

Netflix’in sevilen dizilerinden biri Anne With An E, dostluğun en güzel anlatıldığı dizilerden biri. Sadece dostluk da değil, içinde dostluk, aile, aşk her türden aradığınızı bulabilirsiniz. 1800’lü yıllarda Kanada’da geçen dizi, Anne adlı hayal gücü inanılmaz genişlikte olan bir kızın evlat edinilmesini ve sonrasında yeni başladığı okulunda yaşadığı dostlukları, aşkı ve onlarla beraber büyümesini konu alıyor. Dostluğun yanında bir de edebiyattan hoşlanıyorsanız, bu diziyi kaçırmayın! Sadece Anne de değil, bir kasaba dolusu insanın dostluğunu ve hayatını izleyeceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!