tds_thumb_td_300x0
Anne with an E’yi Neden Seviyoruz?

2017 yapımı 3 sezonluk dizi Anne with an E, kısa zamanda kendisine çok güzel bir kitle edindi. Hatta hepinizin bildiği üzere, bitmemesi için kampanyalar düzenlendi, farklı ülkelerden binlerce insan bu hikayeyi daha uzun süre izleyebilmek için seferber oldu. Sıcacık atmosferi ve hem keyifli hem duygusal senaryosuyla, bu diziyi neden sevdiğimizi sizler için anlattık! Keyifli Okumalar.

Harika Oyunculuklar

 

 

 

 

 

 

 

 

Diziyi güzel kılan en büyük sebeplerden biri tabii ki oyunculuklar. Başta Anne Shirley’i canlandıran Amybeth McNulty olmak üzere, Gilbert’ı canlandran Lucas Jade Zumann, Geraldine James, R. H. Thomson ve tüm diğer yardımcı oyuncular öyle iyi performanslar sergiliyor ki ortaya son derece gerçekçi, inandırıcı bir sonuç çıkıyor. İzlediğimiz hikayenin kurgu hissiyatının azalıp doğal hissettirmesinden daha güzel ne olabilir ki? O dünyanın içine giriyor, maceraları karakterlerle birlikte yaşıyoruz adeta. Onların yolculuklarına dışarıdan şahit olmak yerine, yakından, yanlarından eşlik ediyoruz.

Görsel Başarısı

 

 

 

 

 

 

 

 

Anne with an E, geçtiği dönemi çok güzel yansıtıyor. Henüz gelişmiş teknolojik icatların olmadığı, insanların kasabalarda sakin yaşamlar sürdüğü bir zaman diliminde geçen dizi, bu konsepte gerçekten iyi hazırlanmış. Ekiptekiler yalnızca mekan ve dekorlar konusunda iyi iş çıkarmakla kalmıyorlar, aynı zamanda çekimler de inanılmaz keyifli.

Açılar, ışıklar, kullanılar teknikler.. İzlemeye doyamayacağınız bir masal var ortada anlayacağınız. Görmekten sıkılmayacağınız, tekrar tekrar bakacağınız sevimli kostümler de cabası. Dolayısıyla diziyi çok sevmemizin nedenlerinden biri de kesinlikle bu. Unutmayalım, iyi bir dizi/film yalnızca iyi senaryodan ibaret değildir. Tamamlayıcılar gerekir.

Cinsiyetçiliğe Karşı Duruşu

 

 

Dizide toplumsal hak ve özgürlükler konusunda birçok konuya değiniliyor. Kadın erkek eşitliği ve ayrımcılığın reddedilmesi de bu vurgular arasında önde gelenlerden tabii ki. Çoğunlukla güzel kızımız Anne aracılığıyla ve çocukların olduğu sahnelerde bahsedilen bu meseleler, bu bilincin daha genç yaşta oluşması ve sonrasında sürdürülmesi konusunda da farkındalık oluşturuyor. Awae’yi, Feminist diziler listesine koyabiliriz yani.

Yazının sonuna geldik. Elbette herkesin sevme nedenleri farklı olabilir ve bu liste uzayıp gider. Biz esas, herkes tarafından kabul edilenlere değinmeye çalıştık. Umuyoruz ki hoş bir anlatım olmuştur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!