Alışılmamış Bir Lise Draması | Elephant

Klişeden uzak, son derece etkileyici ve çekim-kurgu tarzıyla kesinlikle akılda kalıcı bir yapım Elephant. Eski bir yapım olmasına rağmen (2003), benim gibi daha yakın tarihe ait filmleri seven bir izleyicinin bile sıkılmadan izleyeceği kadar ilgi çekici. Başlangıçta bir şaşırıyorsunuz, sonra ise işler heyecanlı hale geliyor.

Akran zorbalığı, anoreksiyaAnoreksiya, ebeveyn-çocuk ilişkisi, cinsel kimlik sorgulaması gibi pek çok ‘gerçek’ ve hassas noktaya olabildiğince sakin ve alelade hissi yaratan bir üslupla değinen bir lise filmi izliyoruz. Dolayısıyla, pek çok gencin bağlantı kurabileceği, tanıdık hissedeceği sahnelerle dolu aynı zamanda.

İzledikten sonra yaptığım küçük çaplı araştırmada, filmin ilham aldığı, referans birkaç farklı iş olduğunu bulduğumu da söyleyeyim. Esasında ise gerçek bir olaya dayanıyor ve bir tür belgesel niteliğinde sayılabilir. 7.2 imdb’li filme benim şahsi puanım ise 8 oldu. Toplam süresi bir saat yirmi dakika olduğu için bir şans vermenizi tavsiye ederim. Görüşmek üzere.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!