tds_thumb_td_300x0
Aglama Anne 1. Bölüm : Anne Dedigin

Başrollerini Cansel Elçin, Birce Akalay, Özlem Yılmaz, Sezin Akbaşoğulları, Selim Bayraktar ve Ekin Mert Daymaz ‘in paylaştığı ‘Ağlama Anne’ pazar günü yayın hayatına merhaba dedi.

Üniversite yıllarında evlilik dışı dünyaya getirdiği çocuğunu öldürmeye teşebbüs etmesiyle hapse giren Alev ve ailesinin hikayesini anlatan dizinin ilk bolumu bence iddialı flashback sahneleri ile güzel başladı.

Sahi; gerçek anne doğuran mıdır, yoksa büyüten mi? İnsan izlerken sık sık bu soruyu sorarken buluyor kendini ama elbette benim naçizane fikrim emek verendir Anne. Bu yüzden de Alev’i izlerken karşımda çaresiz bir Anne değil de sadece bencil bir anne duruyordu. Kızını öldürmeye çalışıp hapse girdiğinden ötürü de değil. Daha sonralarda kız kardeşi Damlanın tüm çabalarına rağmen kızına 1 kere bile bakmazken 18 yıl sonra güya aklı basına geldiğinde o benim kızım ben doğurdum diyerek sadece bu yolla tüm hakka sahip olduğunu düşünmesi ayrı bir ironi ve Damlaya yüklenmesi hiçte acınası gelmedi bana. Tamam cahillik, gençlik falanda o kızcağız ondan daha küçük yaslarda sahip çıkmış kızına. En başta bunun için bir teşekkürü hak ediyordu bana kalırsa sonrası zaten su akar yolunu bulur.

 

 

Adnan Alan; zengin, yakışıklı ve başarılı bir iş adamı. Bu saydıklarım çoğu Türk dizilerinde gördüğümüz özellikler gibi görünse de Cansel Elçin rolü çok güzel giydiğinden bana hiç de alışılagelmiş gelmedi açıkçası. Birde ben kendisini ilk defa bu rolde izlediğimden aşırı beğendim sanırım bu konuda objektif olamayacağım 😊

Adnan mutsuz bir evliliği olan kızına aşırı bağlı bir aile babası aynı zamanda. Ve eşi Özlemin tavırlarından da anlaşıldığı üzere mutsuzluğun yanında bozuk psikolojiye sahip bir es de duruyor. Çünkü hangi aklı basında anne sabah uykusundan uyandırdı diye kızının saclarını keser ya da sırf sussun diye uyku hapı verir hayretler içinde izledim. Adnan sabrına hayran kaldım vesselam ben izlerken cinnet geçirdim. Gerçi Adnan da öyle bir baba ve es olduktan sonra daha basına neler gelecek kim bilir? Zira hayatının en büyük darbesini yine babasından yemişken. Babası 18 yıl önce hamileyim diye kapısına gelen Alevi çocuğu da onu da öldürmek tehdidiyle kovdu ve aslında tüm hikayede orada başlamadı mı ? Ve Adnan’ın babası Çetin’in kötülüklerinin sınırı nereye kadar devam edecek merakta ediyorum açıkçası.

 

Adnan mutsuz evliliği, babası derken sıkıştığı çaresizliği ‘bir ışık mutlaka olmalı. Küçük de olsa karanlığın içinden sızacak bir ışık’’ sözleri ile döküverdi dilinden. Ofiste Damla ile yaptığı tatlı atışma ile tanışmasından sonra henüz kendisi de fark etmese bile o ışığı çoktan buldu aslında olacaklardan habersiz. Çünkü babasının kendisinden 18 yıl sakladığı kızını aslında gönlünü kaptırmaya başladığı Damlanın yanında bulduktan sonra hikayeleri nasıl evrilir bilinmez ama. Kendi çocuğunu öldürmeye çalışan Aleve en ufak bir şans vereceğini sanmıyorum aksine yıllarca yeğenine Anne olan Damla aslında Adnan’ın tamda ihtiyaç duyduğu saf sevgiye ve merhamete sahip. O yüzden işin doğrusunu öğrendiğinde Adnan ve Damla güzel bir çift olacaklardır bana göre. Özlem Yılmaz ve Cansel Elçin’in çok yakıştığını söylememe gerek yok sanırım 🙂

Dizinin daha ilk bölümünden Adnan’ın kızını öğrenip üstüne birde bulmasını çok sevdim. Çünkü kahramanlarımın hikayesinin ne şekilde ilerleyeceğine dair daha da merak uyandırdı bana göre.

Hikayeyi reyting canavarına yenilmesini istemeyeceğim kadar çok beğendim . Cansel Elçin ve Özlem Yılmazı izlemeyi çok özlemişim.Şansı bol, Başarışı daim olsun ve bayıla bayıla izlemeye devam edelim 😊

 

Sevgiyle Kalın

 

Mine K.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!