tds_thumb_td_300x0
5 Şubat’ın Gül Güzeli: Özgü Kaya !

96 senesinde takvim yaprağı 5 Şubat’ı gösterdiğinde Uşak’ta hayata gözlerini açmış minik Özgü. Ama biz kendisini 1 yıl önce tanıma şansı bulduk.

Verdiği röportajlarda küçüklüğünden beri müzikle ilgilendiğini,gitar ve piyano eğitimi aldığını,daha sonra da sahnede olması gerektiğini hissederek konservatuarı seçtiğini söyleyen Özgü Kaya İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Opera/Şan bölümünde eğitimini devam ettirmektedir. Oyunculuk ve müzikle ilgilenmeyi seven Özgü,ayrıca tango eğitimi de alıyor.

 

Yetenekli oyuncu hayatında sanata bir yer vereli epey olmuş ama biz onu Adı Efsane’de hayat verdiği Sibel Yılmaz karakteriyle tanıdık. Fiko karakterine hayat veren Baran Bölükbaşı’yla partnerliği ve oyunculuğunun yanında sesiyle de büyülemesi çok konuşuldu Özgü’nün. 

Adı Efsane hem onun oyunculuk kariyeri için bir adım oldu hem de “Gülümgiller” adıyla anılan kocaman bir aileye sahip oldu. Şimdi Mehmetçik Kut’ül Amare dizisinde oynayan Özgü’yü destekçileri olarak doğum gününde de yalnız bırakmadık ve birbirinden değerli hediyeler hazırladık Özgü için. Ben de bu ailenin bir üyesi olarak hepsini bir siteye yazarak kayıtlara geçirmek istedim.  

İlk adım olarak Özgü’yü ne mutlu eder diye düşündük. Dünyanın dört bir yanından bir sürü insan ortak bir karara vardık ve senin güzel kalbine layık olmaya çalıştık. 

Maddiyattan çok maneviyata önem vermeyi amaçlayarak Lösev’e Özgü adına bağışta bulunduk ve hasta bir çocuğa umut olduk. Sertifika Özgü’nün eline henüz ulaşmadı ama ulaşmak üzere.

İkinci olarak,hayvan sever olduğu için Özgü’nün çok sevineceği bir yolu tercih ederek sokaktaki minik dostlarımıza mama yardımında bulunduk. Böylece hem Türkiye’den hem de yurtdışından güzel kalpli insanlar ortak bir amaca yönelerek birleşmiş oldu. 

 

Bağışta bulunamayan ama güzel doğum günü dileklerini iletmek isteyenler için de aracı olarak tüm mesajlar bir videoda toplandı ve Özgü’ye ulaşması sağlandı.

Ek olarak da Özgü’nün iki yakın arkadaşından bir video isteyen arkadaşlarımız bir gülümseme daha yaratmayı başardı.

4 Şubat gecesi 23.45’te herkesin aynı profil fotoğrafını kullanarak katıldığı “MutluYıllar ÖzgüKaya” isimli trend topic çalışması 47 dakika içinde Türkiye gündemine girmeyi başardı.

Bu arada unutmadan ekleyelim,ilk kutlama Özgü’nün ailesinden geldi. Kardeşinin aldığı gramafon karşısında gözyaşlarını tutamayan Özgü’nün videosu kısa sürede yayıldı. 

Saatler 00.00’ı gösterdiğinde ikinci kutlama ilk partneri Baran Bölükbaşı’dan geldi. Hem İnstagramdan hem de Twitterdan partnerinin doğum gününü kutlayan Baranlar’ı severiz. Dostluğunuz daim olsun 🙂 

 

 

Sabah saatlerinde ise Özgü tweet atarak sevenlerine teşekkür etmeyi ihmal etmedi. Böyle güzel bir kalbin olduğu için bizler teşekkür ederiz,iyi ki doğdun! 

 

 

Doğum gününün en büyük sürprizi ve en özel detayı ise fandomdan dört arkadaşımızın Özgü’yle bir araya gelmesi oldu. Arkadaşlarımız hem doya doya sohbet ettiler hem de bizlerden ve hediyelerden bahsettiler. Keyifli dakikalara dair fotoğraflar da burada! 

 

Emeği geçen herkese teşekkürler!

Doğum günün kutlu olsun Özgü,daha nicelerine hep beraber!

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!