46. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde İstanbullu Gelin Aday!

Türk dizileri bu yıl 46.’sı düzenlenecek Uluslararası Emmy Ödülleri’nde bir kez daha adından söz ettirmeyi unutmadı. 2017 yılında yapılan törende Telenovela kategorisinde aday olan Kara Sevda bu dalda ödül kazanarak büyük bir başarıya imza atmıştı. Bu yıl açıklanan listelerde ise daha önce aday olduğu gibi bu yıl da açıklanan adaylıklarından üç adaylık çıktı.

Bu üç adaylıktan birini çokça sevilen İstanbullu Gelin kaptı.

Başrollerini Özcan Deniz ve Aslı Enver’in paylaştığı, Yapımcılığını O3 Medya’nın üstlendiği, yönetmenliğini Zeynep Günay Tan ve Deniz Koloş’un yaptığı, Star TV’nin beğeni toplayan dizisi İstanbullu Gelin’de daha sonrasında senarist değişikliği olup, Ali Aydın ve ekibinin yazdığı diziyi 7. bölümden itibaren son olarak Bana Sevmeyi Anlat dizisi ve Sonsuz aşk filmlerinde izlediğimiz Deniz Akçay ve ekibi devralan ve “Hayata Dön” romanıyla uyarlanan İstanbullu Gelin adaylık kazandı. 

Ve;

O3 Medya  yapımcılığı olan İstanbullu Gelin ile Ay Yapım imzalı Cesur ve Güzel dizileri benzer şekilde Telenovela kategorisinde adaylık kazandılar ve rakip oldular. Kategoride Portekiz dizisi Ouro Verde ve Meksika dizisi Paquita la del Barrio da adaylık kazandı.

46. Uluslararası Emmy Ödülleri, 19 Kasım’da New York’ta düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.