3 Maddede Aslı Enver’i İzlemeyi Neden Seviyoruz?

Uzun yıllardır sektörde güzel adımlarla ilerleyen sevilen oyuncu Aslı Enver’den bahsedeceğiz bügün. Onu izlemek için elbette birçok sebebimiz var ama biz bugün aralarından üç tanesini seçtik ve sizler için anlattık! Keyifli okumalar.

 

Yeteneği

Hiç şüphesiz ki Aslı Enver ülkemizdeki en başarılı kadın oyunculardan biri. Büründüğü her karakteri seyirciye öyle güzel yansıtıyor ki, herkes tarafından benimseniyor. Karakterleri oynamıyor, adeta onlara dönüşüyor. Canlandırdığı kişinin neşesini de üzüntüsünü de gerçekten hissediyoruz. İzlerken karşımızda bir dizi değil de, sahiden çok mutlu veya acı çeken insanlar oluyor sanki. İnsanı ekran başına kilitleyen, bağımlılık yapan bir oyunculuk tarzı var Enver’in. 

istanbullu gelin süreyya ile ilgili görsel sonucu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sesi-Mimikleri

Güzellik göreceli bir kavramdır ama Aslı Enver’in bu konuda nerede olduğunu çok da sorgulamaya gerek yok diye düşünüyorum. Kendisi benim ve eminim ki binlerce insan için çok güzel bir kadın. Ama bu izlenmesinin sebebi de değil, bunun için yeterli bir kriter de. Çünkü nice güzeller yakışıklılar biliyoruz ki insanı hayattan soğutuyor, canından bezdiriyor. Mesele, ilk maddede de bahsettiğimiz gibi yetenek. Sonrasında, şimdi söyleyeceğim şey ise ses ve mimikler olacak. Aslı’yı daha önce şarkılar söylerken izledik evet ama benim bahsettiğim ses yalnızca bu değil.

aslı enver şarkı ile ilgili görsel sonucu

 

 

 

 

 

 

 

 

Onun o pamuk gibi olan sesi, konuşurken de öyle güzel ki, insan saatlerce dinlemek istiyor. Konuşma şekli ve vurgu tonlamalarının da kendine has bir güzelliği olunca hiç sıkılmadan aynı şeyi baştan izleyebiliyorsunuz. Sahneler güzelleşiyor, süsleniyor sanki. Güzelleşmek demişken, oyuncunun duyguları verirken en doğru kullanması gereken şeylerden biri olan mimikler konusunda Aslı çok başarılı. Gerçekten doğru ve etkileyici yönetiyor yüz ifadelerini. Bu da inandırıcılığı artırıyor, seyir zevkini yükseltiyor elbette. Dolayısıyla, ses ve mimik konusunda da bizlerden tam puan alması onu izlemeyi sevmemizin bir diğer nedeni oluyor!

Rol Seçimleri

Aslı Enver’in işine verdiği emek bariz. Oyunculuğu önemsediği ve severek yaptığı çok belli. Bunu bize her yeni karakterinde ve projesinde tekrar kanıtlamakla birlikte, canlandırdığı kadınları da sevdirmeyi başarıyor! Kavak Yelleri’nin Mine’sinden Kayıp’ın Özlem’ine, İstanbullu Gelin’in Süreyya’sına kadar her seferinde izlemeyi sevdiğimiz karakterler ortaya koydu.

kayıp dizisi özlem #574760 - uludağ sözlük galeri

Hep aynı tarzdan gidip kolaya kaçmayarak, farklı türdeki insanları oynaması da büyük bir artı. Suskunlar’ın Ahu’suyla Özlem’i bir karşı karşıya koyalım desek.. Veya Süreyya ile Ayşe? Kardeşim Benim ve Mutlu Ol Yeter’deki rollerini de unutmayalım. 

kavak yelleri mine ile ilgili görsel sonucu

Son olarak, Aslı Enver sadece dizi filmlerle değil, yer aldığı reklam filmlerindeki enerjisiyle de kalplerimizi fethetmiş bir insan. Gülümsemesi, konuşması, havası! İzleyenleri büyüleyip kendine hayran bırakması için gereken her şeye sahip. Biz onu izlemeyi hep çok sevdik, hala da takipçisiyiz. Umuyoruz ki uzun yıllar ekranda olmaya devam eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!