tds_thumb_td_300x0
2018’de Hangi Animasyonları İzledik

Aralık ayının sonuna gelirken; iyisiyle kötüsüyle geçen yılın, ruhu geçen zamandan bağımsız hareket eden biz animasyon severlerin dünyasına nasıl bir katkısı olduğunu hatırlayalım istedim ve 2018’de vizyona giren bazı uzun metrajlı animasyon filmleri listeledim. Devam filmlerinin ve uyarlamaların ön plana çıktığı 2018’de taze kanlar da bulunmuyor değil.

Ralph Breaks The Internet

Wreck-it Ralph filminin devam halkası olan Ralph Breaks The Internet, farklı dünyasıyla 2018’in en çok ilgi gören yapımı oldu. Film, ABD’de gişe rekorlarına oynadı ve vizyon haftalarında gişenin zirvesinden inmedi. 

Isle of Dogs

22 yıl sonrasının Japonyasında, sayılarının artmasının önlenemediği köpekler çöp yığınlarıyla dolu olan bir adaya gönderilir. 12 yaşındaki Japon çocuk Atari ise köpeğini kurtarmak için uçan aracıyla adaya gider ve orada tanıştığı çılgın köpek çeyesiyle kendi köpeğini aramaya koyulur. Isle of Dogs, konusu ve animasyonuyla dikkat çeken ve çok da beğenilen bir yapım oldu. Filmden Oscar adaylığı bekleniyor.

Grinch

Yalnızca köpeği tarafından sevilen huysuz Grinç, insanlardan ve onların mutluluklarından nefret eder. Ne var ki yaşadığı kasaba tarihinin en büyük Noel kutlamalarına neşeli bir şekilde hazırlanmaktadır. Grinç ise Noel’i çalmak için Noel Baba olmaya karar verir ve planına başlar. Ancak planı Noel Baba’yı teşekkürlerini sunmak için kaçırmayı isteyen küçük bir kızın planıyla çakışır.İ

Incredibles 2

Disney-pixar ortak yapımı, 2004’te animasyon dünyasını kasıp kavuran İnanılmaz Aile’nin ikinci filmi 14 yıl aradan sonra sevenleriyle buluştu. Süper kahraman bir ailenin maceralarını konu edinen İnanılmaz Aile serisinin ikinci filmi 2018’deki film ödüllerinin de favori animasyonları arasında. Film Altın Küre ödüllerinde aday olurken Oscar adaylığını da bekliyor.O

Hotel Transylvania 3

Sevilen serinin üçüncü filmi Temmuz 2018’de gösterime girmişti. Film, Dracula ve çılgın ailesinin lüks canavar gemisindeki maceralı tatillerini konu ediniyor.

Earlyman

Yönetmenliğini “Chicken Run” ve “Wallace and Gromit” gibi ünlü stop-motion filmlerinin yönetmeni olan Nick Park’ın yaptığı stop-motion film “Early Man” taş devrinde bir mağara adamı ve arkadaşı yaban domuzunun kabilelerini kurtarmak için girdiği macerayı anlatıyor.

Smallfoot

Küçük bir yeti olan Migo, halkının efsane olarak gördüğü “küçük ayak” denilen insanlara inanmaktadır ve bu gerçeği keşfeder ancak kendi türünden kimse ona inanmaz. 

“Smallfoot”, insanlar ve efsanelerinin rollerinin değiştiği dünyayı anlatan eğlenceli bir çocuk filmi olarak 2018 animasyonları arasında yer alıyor.

Peter Rabbit

Tavşan Peter ve arkadaşları bir kır evinde mutlu mesut yaşarken başları imhacı Bay McGregor’la birlikte derde girer. Bu macerada yanlarında hayvansever Bea olacaktır.

Spider-man: Into The Spider-verse

Spider-man: Into The Spider-verse; yılın son günlerinde, alışılmadık animasyon tekniği ve süper kahraman dünyasına getirdiği farklı bakışla yıla damgasını vurdu. Vizyona girmesiyle ödülleri toplaması bir olan film izleyicilerden de tam not almayı başardı.
Film, Peter Parker ve diğer Spiderman’lerle birlik olan diğer bir spiderman Miles’in dünyayı kurtarma macerasını anlatıyor.

Christopher Robin

Ewan McGregor’un Christopher Robin karakteriyle başrolü üstlendiği film, artık yetişkin bir adam olup kendi ailesini kuran Robin’in yıllar sonra eski dostu Winnie’yi görmesiyle değişen hayatını konu ediniyor. “Winnie The Pooh” uyarlaması olan film orijinal seriyi sabahın köründe kalkıp izleyenler için 2018’in en ilgi çekici filmleri arasında yerini aldı.

Arctic Justice

Seslendirme kadrosunda; James Franco, Heidi Klum ve Jeremy Renner gibi isimlerin bulunduğu film macera-komedi türündeki bir animasyon.

Teen Titans

Cartoon Network’ün Teen Titans Go dizisinin uzun metrajlı filmi olan Genç Titanlar, kendi izleyicileri için heyecan verici bir film oldu.

Next Gen

Çin-Kanada ortak yapımlı bir Netflix projesi olan animasyon, hayatının zorluklarıyla birlikte asileşen Mai ve savaş robotu 77 ile olan dostluğunu ve birlikte kötü adama verdikleri mücadeleyi konu ediniyor. Konusu her ne kadar bazı izleyicilere basit gelse de görselleriyle öne çıkmayı başardı Next Gen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!